Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi fogyás a normális...

Mennyi fogyás a normális terhesség elején?

Figyelt kérdés
15 hetes vagyok, az utóbbi egy hónapban öt kilót fogytam. Nem direkt, eszek is, amennyit meg bírok enni, bár az nem sok. Nem is diétázom, minden nap eszek csokit. Mikor kezdett nektek visszajönni? Kell emiatt aggódnom? Nem látszik rajtam, de egy hónap alatt öt kiló az sok szerintem, főleg terhesen.

2017. ápr. 19. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem hinném, hogy van "normális" szám erre. Én 4 kilót fogytam, oké vékony nem voltam de túlsúlyos se (170/65), 18 hetesen még 61 kg voltam, utána kezdett visszajönni 25 hetes koromra megint 65 voltam és szülni 72 kilóval mentem. Szinte végig étvágytalan voltam, bár voltak időszakok, amikor egész jól ettem. Az étel minőségére nagyon odafigyeltem, hogy ha csak keveset tudok enni mert nem bírok többet, akkor legalább ne felesleges kalória legyen, hanem legyen tápanyagtartalma is. A csoki is finom de csak a maradék étvágyat rombolja. Én emiatt inkább lebeszélnélek róla. (Kivéve ha étkezés után kapnál be valamit, úgy sok vizet nem zavar rendes étkezéseket tekintve.) A cukrozott italokra is ezt gondolom, csak az étvágyat rontják.
2017. ápr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem az 5. hét közepén kezdődött a rosszullét, én sajnos azért nem, vagy csak nagyon keveset tudok enni. Ma vagyok 8+4 hetes és már lement 3 kiló az amúgy is kevésből.50 voltam, most 47 vagyok. A dokinőm folyton aggonizál,de sajnos nem tudok enni. Vagy ha tudok, akkor visszajön. :(

Szerintem meg fog indulni,és ha a dokid nem aggódik miatta, akkor szerintem minden rendben.Később meg lehet hogy tapadni fognak a kilók. :)

8+4 hkm

2017. ápr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességemben pár hét alatt én is fogytam 5 kilót (nem hánytam, és ettem rendesen), a dokim nem mondott rá semmit, pedig kérdeztem, de vetélés lett a vége. :(

Másodszorra nem fogytam, és megmaradt a baba.

Nem tudom, van-e összefüggés, de gyanús.

2017. ápr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha valaki rendesen eszik ahogy maskor is, az nem fogy. Tuti nem eszel kevesebbet?
2017. ápr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De, írtam is, hogy nem bírok sokat, de igyekszem enni. Egyszer normális kaját, egyszer szendvicset, plusz valami gyümölcsöt, ha más nem megy le. Sajnos eléggé hányós a terhességem.
2017. ápr. 20. 09:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Na ott a válasz... hánysz... ezért fogysz, akik hányósak a terhesség alatt az elején fogyni szoktak, hiszen logikusan is végiggondolva mi az istentől kellene a súlyodnak nőnie? :D Van aki annyira hányós, hogy egy 10est lead. Amíg a baba fejlődik szépen nincs gond, maximum ha félsz akkor megkérdezed a dokid... Nem kötelező az elejétől hízni. Én pl nem hánytam sokat ettem mégse híztam 17. hétig egy dekát sem. Azóta 6kg +nál járok 25 hetes vagyok.


Szóval ne aggódj, egyél ami jól esik, esetleg ami bent is marad. Hamarosan könnyebb lesz, ha eddig még nem múlt el ez az időszakod.


Jó egészséget!

2017. ápr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első trimeszterben 4 kilót fogytam, pedig nem hánytam. Ugyan úgy és annyit vagy még többet ettem, mint előtte. Hányingerem délutàntól volt, de evésre elmúlt. Kezdő súlyomhoz képest most 4 kilóval nyomok többet a 31. héten. Akkoriban én is aggódtam, most inkább azon, hogy nehogy nagyon elszaladjon a súlyom, mert egyébként könnyen hízok.
2017. ápr. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-10 kilo a normális fogyás 1.trimeszterben
2022. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!