Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Péntek óta tudom, hogy terhes...

Péntek óta tudom, hogy terhes vagyok. Hogy mondjam meg a szüleimnek? Egyszerre?

Figyelt kérdés

Mielőtt támadnátok, 17 éves korom óta fogamzásgátlót szedek, sosem volt ilyen jellegű problémám...

Áprilisban lettem 20 éves. A barátommal szeretnénk a babát, de tartok a szüleim reakciójától.

Nem velük élek, de azért valamilyen szinten még gyerek vagyok, pl. számlát sosem fizettem még be, semmilyen komoly döntést sem kellett meghoznom és nem is voltak ilyen komoly témák, amiket meg kellett volna velük beszélnem.


Elváltak, ezért nem tudom, hogyan kéne.

Külön jobb? Vagy egyszerre, hogy hamarabb túl legyek rajta és ne stresszeljek feleslegesen?


2017. ápr. 24. 13:05
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim válasza:
89%
Én valamiért azt gondolom, hogy először anyukáddal beszéld ezt meg.
2017. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
93%
Megértem az izgalmadat, mert ez óriási dolog az ember életében! Már jogilag felnőtt ember vagy, nem a szüleid fognak helyetted dönteni. Ne tarts tőlük!
2017. ápr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
44%

akkor ki tart el? szüleid? párod? párod szülei?

miért akarod megtartani? végzettséged nincs, pénzed ugye nincs, életről fogalmad sincs...

2017. ápr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy nem dönthetnek helyettünk, meg nem is hiszem, hogy akkora balhé lesz (egyedüli gyerekként a mindenük vagyok). Csak azért nem túl gyakori, hogy ilyen fiatalon legyen anyuka valaki... Plusz nem is én vagyok az önállóság mintaképe.
2017. ápr. 24. 13:12
 5/52 anonim ***** válasza:
88%

Saját bevallásod szerint is gyerek vagy, de szülni akarsz egyet? O ó itt most szét fognak téged szedni!

El kell hogy mondjam, 26 évesen lettem terhes, és nem panikoltam azon mit szólnak ehhez a szüleim!

Ugyanis ez a mi döntésünk volt, a szülőknek ehhez semmi köze. Ilyesmi nem jutott még az eszedbe?

Nem értelek.

2017. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
26%

Ha a szüleid – együtt vagy külön külön – nem valami idióta barmok, akkor meg fognak csókolni, amikor elmondod nekik.

Nem sok értelme van az életnek, ezen az egy dolgon kívül. A legzordabb szülő is hatalmas változáson esik át, amikor nagymama és nagypapa lesz.

Legyen sok boldogságod, legyen szerető társad a babához. És ne félj elmondani az örömhírt.

Igyekezz önálló, felelősséggel gondolkodó anyuka lenne.

Aki meg olyant sugall itt (vagy máshol), hogy ne tartsd meg, az utolsó gazember.

2017. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Szerintem az anyagi része nem tartozik most ide.

Nyilván ha olyan lenne a helyzetünk, hogy nem fér bele egy baba (igen, tudom, hogy mennyibe kerül egy teljesen új babaszoba, gardrób és társaik), akkor nem akarnám ennyire.


Igen, még mondhatni gyerek vagyok. Hiába költöztem saját lakásba az érettségi után, ettől függetlenül mindent anyáék intéznek, ők csinálják a nagyobb bevásárlásokat, vagy ha mondjuk elromlik valami nálam, ők intézik a javítást, stbstb. Önállótlan vagyok, mert eddig nem voltam rászorulva arra, hogy máshogy csináljam.

És igen, félek attól is, hogy ezt elmondjam nekik. Hiszen a legnagyobb dolog, amit eddig megbeszéltem velük, az az volt, mikor másfél éve összetörtem az autómat.

2017. ápr. 24. 13:21
 8/52 anonim ***** válasza:
81%

jaj anyád veszi neked a margarint, meg a tésztát, mert fogalmad sincs melyik a jó, akkor miért ne tartozna ide az anyagi része?

baromi ciki, hogy kaptál egy kecót a popid alá, de eszed nincsen, pl szerelőt hívni, vagy egy tesco házhoz szállítást - pedig ahhoz tényleg nem nagy ész kell :D


baromi jókat nevetek az "ilyeneken", annyira nem valók az életre, hogy röhej

2017. ápr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
22%

Szeretném kifejezni őszinte hálámat azoknak, akik nullára pontozták az egyetlen eddig értelmes választ (6.).

Kötve hiszem, hogy a kérdező a ti bántásotokra, előítéletességetekre és korlátoltságotokra vágyik most.

2017. ápr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

Oké, nevesd ki magad, aztán menj máshová. Mert nem erre vagyok kíváncsi.

Ja és nekem anyukám van, nem "anyám".

2017. ápr. 24. 13:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!