Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan terhesség alatt,...

Van olyan terhesség alatt, hogy "normális" hízás? Ti mennyit híztatok eddig?

Figyelt kérdés
Én 14 hetes terhes vagyok és eddig 3 kilót híztam. Ezt egy kicsit soknak érzem, félek, hogy ha így folytatom, akkor nagyon el fogok hízni. 173 cm magas vagyok és 65 kilósan estem teherbe, a 12. héten 63 voltam, most pedig 66. Ha nem eszem 3 óránként, akkor rögtön hányok és persze semmi egészséges nem megy le a torkomon. Reflux miatt eleve sok zöldség és gyümölcs ki van zárva. Azt remélem, hogy ha végre elmúlik a folyamatos hányinger, akkor majd oda tudok figyelni az étkezésemre és nem fogok ilyen ütemben hízni. Nyilván nem ez a legfontosabb kérdés a várandósság alatt, mert a baba egészsége a lényeg, csak kíváncsi lennék mások tapasztalataira.
2017. ápr. 27. 11:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
10-12 kg a normalis hizas.
2017. ápr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%

Nyilván van egy alap hízás ami ugye a gyerek súlya, a méhlepény súlya, a magzatvíz súlya, a megnövekedett mellek súlya. Szerintem ez 6-7 kg lehet.

Én az elsőnél 6 kilót, a másodiknál 8-at híztam. (Az elsőnél azért csak hatot mert mindent kihánytam egészen a terhesség végéig.)

Az első baba 2600 gr volt, a második 3100 gr.

2017. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%

Én nem híztam még ennyi idősen.

Az indulósúlyodhoz képest számold, mert a hirtelen leadott kilóknak szokása hirtelen vissza is jönni. 1 kg meg semmi.

2017. ápr. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
61%
Elsőnél 6,5kg másodiknál 5kg volt a hízásom, mind a kétszer 55 kilóról indultam. Annyival is mentem haza. Érdekes, mert az első 16 hétben jött fel az első 3-4 kiló! :)
2017. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ mennyivel kezdesz. Ba túlsúllyal akkor nem hívhatsz egyáltalán. Ha normáls a súlyod , akkor nekem a doki maximum 15 kg t mondott
2017. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

Védőnőm, és a nőgyógyászom szerint a 10-15 kg teljesen normális. Ilyenkor alapból megnövekszik a vér mennyisége, a baba súlya, a magzatvíz, a mellek, stb.


Én 50 kg (167 cm) voltam mikor teherbe estem. Az első 3 hónapban még fogytam is 3 kilót, pedig nem hánytam egyáltalán, csak étvágytalan voltam. Utána szépen lassan elkezdtek feljönni a kilók, és a végén 63-al mentem szülni. A kórházból 55-el jöttem ki, 3 nap után.

5 hónapja szültem (szoptatok), és 49 kg vagyok. Igazán felesleg nem is volt rajtam, mert a fenekem- combom- csípőm nem lett nagyobb, és a mellemen kívül mindenem ugyanúgy néz ki, mint előtte szerencsére.


Persze minden terhesség más, és ha véletlen 15-20 kg megy fel sem gond. Teljesen rendben van. Ennek a fele minimum lemegy azonnal, amikor megszülsz.

2017. ápr. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
53%
én össze vissza híztam mind a 3 terhességemnél... volt amelyiknél az elején jó sok felugrott,volt amelyiknél szépen apránként és a volt amelyiknél az elején és a végén,a közepén nagyon minimális. Mind a 3-nál egységesen 14kg-ot híztam. Én 172 cm vagyok és 2 terhességet kezdtem 54kg-al, 1-et 56kg-al. Szóval még jól is állt a plussz kg,de sajna nem maradt meg
2017. ápr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%
Én már túl vagyok rajta, én 13 kg t híztam. Nekem is sok volt a savam. Ne aggódj hamarosan elmúlik, nekem is elmúlt és csak a vègén jött vissza a probléma, gondolom a baba nyomta a gyomrom v nem tudom. Érdekes h az elején én is hamar felszedtem pár kg aztán belassult a hízás. A végén meg begyorsult... egyébként nagyon is fontos kérdés mert az egészséged számít. Nekem ettől a 13 kg tól kijöttek ilyen lila hajszálerek a lábamon meg a combomon. Konkrét visszerem nincs de ha többet hízok tuti kijön. ( nekem sajnos hajlamom van rá anyu révén). Tesóm 22 kg hízott neki kijött 24 ! évesen. Ha tudod figyeld mennyi kalóriát viszel be és amennyire tudsz étkezz vàltozatosan! Neten fenn van mennyi a plussz kalória amit a baba miatt be kell vinned, asszem 300 v 400 de nézd meg. Boldog babavárást!!! :)
2017. ápr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

Itt egy elég jó cikk a témában:

[link]

Azt írja, átlagos kezdő BMI-vel rendelkező kismamánál 10-12 kg az optimális és max. 15 kg-ig.

Amikből ez összetevődik:

baba: 3200 g + méhlepény: 460 g + magzatvíz: 900 g + mellek plusz: 460 g + anyai zsírtartalék plusz: 2880 g + test víztartalom plusz: 1800 g + többletvér: 1400 g = 12 kg (De ugye itt is nagy különbségek lehetnek akár a baba súlyát, akár a magzatvíz mennyiségét, anyai vízvisszatartást nézzük pl.)

Egyébként saját tapasztalom szerint (az egyiknél híztam, a másiknál fogytam) hányingertől, étrendtől, mozgástól függetlenül is másképp reagál egy-egy terhességre és majd a szoptatásra is akár ugyanaz a szervezet, mert a hormonoktól is nagyban függ, hogy valaki ilyenkor hízékonyabb vagy pont túlságosan sovány lesz. (Menopauza után is valaki lefogy, más meg elhízik akár önhibáján kívül.)

Szóval summa summárum: étkezz egészségesen (a reflux a sok szénhidrátot, zsírosat, fűszereset és tejet nem szereti, a gyümölcs tudtommal jó választás...) és mozogj rendszeresen, ahogy tőled telik, de ahogy a gyerekvállalás témában, na meg az életben szokott lenni, nem tudsz mindent megtervezni és ha van is mindig min aggódni, hál'Istennek elég sok minden belefér a normális tartományba.

2017. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
52%

Nekem azt mondta az orvosom, hogy nagyon max. 15, az még belefér.

A terhesség elején rengeteget hánytam, nem igazán bírtam megenni semmit, szóval a 14. hétig nem híztam, inkább fogytam.

Utána egyik napról a másikra eltűnt a hányás, szédülés, rosszullét és azóta édességet eszek édességgel, a Nutella, Ben and Jerry's, különböző csokik állandó kiegészítői a kamránknak... :D

Mondjuk meg is látszik a számokon, 34. hétben vagyok és 13,5 kg-ot híztam, lesz mit ledolgozni a baba mellett.

2017. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!