Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, írnátok nekem...

Kismamák, írnátok nekem étrendet, hogy miket esztek és kb hányszor egy nap?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 27. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Amiket eddig csak kicsit többet (nincs túl jó étvágyam alapból)
2017. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Terhességi diabéteszed van, esetleg túlsúlyos vagy, vagy mik a szempontjaid, ami miatt spéci étrend kell? Én ugyanúgy étkeztem, lévén előtte is egészséges volt az étrendem, annyi volt a különbség, hogy igyekeztem elosztani napi 5 étkezésre a korábbi hármat és talán 2-300 kcal-val többet vittem be, az első émelygős-hányós időszaktól eltekintve. Finomított szénhidrátot vagy 20 éve nem eszem, kenyérfélét, pékárut, édességet sem (nem diétázom, egyszerűen ki nem állhatom). Rengeteg zöldség, gyümölcs, hús és tejtermék, sajt, kefír, ízesítetlen joghurt, túró, ecetera... Ha kiegyensúlyozott az étrended és nincsen egészségügyi problémád, akkor nem kell változtatni rajta, a plusz nyomelemeket, vitaminokat az ember a terhesvitaminokból beviszi úgyis. Kicsit nő a kalóriaigény, de nem sokkal. Ergo ha eddig is rendben volt az étkezésed, nincs extra teendő.
2017. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem, nincs semmi különösebb oka, kíváncsi voltam csupán.
2017. ápr. 27. 14:25
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Ti hogy a fenébe tudtok egészséges étrendet tartani? Vagy csak túl vagytok mar az első trimeszteren? En ma töltöttem a 10 hetet es csak azt bírom megenni, amit aktuálisan megkívánok, különben majdnem elhányom magam. Mas ételre ilyenkor gondolni sem bírok. Ettől függetlenül meglehetősen sűrűn eszek. Reggelire egy szendvics (a sonkás a kedvenc általában), délelőtt szinten szendvics, es az ebéd időpontjától függően esetleg keksz. Ebédre általában valami paradicsomos, pl lecsó, tészta, pörkölt. Aztán délután egy banán. Estére általában nagyon rosszul szoktam lenni, így ilyenkor válogatok a legjobban. Ekkor szendvicset eszek vagy pizzát, esetleg ezt a Lidl-ős fagyasztott bagettet. Kb semmi más nem megy le. Végül lefekvés elott 1-2 órával megint eszek 1-2 banánt. Nem éppen egészséges, de egyszerűen nem tudok mást megenni általában. Cserébe amikor épp nem állok a hányás szélén akkor vitaminokat veszek be.
2017. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor eszem, ha megéhezek. Ugyanazt és ugyanannyit, mint előtte, talán kicsit több szénhidrátot + általában lefekvés előtt még valamit, különben hajnalban felébredek, hogy éhes vagyok, és nem tudok visszaaludni.

A 20. hétig nem híztam semmit, a 30-ig 5 kilót.

2017. ápr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

4-es, ez teljesen normális, az első 12 hétben nagyrészt túrós batyun éltem. :) A gyümölcsöt nem kívántam, a zöldségtől iszonyúan puffadtam, a hússal meg nem laktam jól. Kb. a 14. hét körül normalizálódott a helyzet.

5.

2017. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
:D Megértelek, kedves négyes. Én azért bírtam egészséges étrendet tartani, mert terhesség előtt is úgy étkeztem és se kívánós nem lettem, sem az ízlésem nem változott, persze csak a második trimeszterben, az elsőt ugyanis végigrókáztam. Akkor semmi sem maradt meg bennem, sem az egészséges, sem az egészségtelen. Utána viszont visszaállt a régi rendszer, talán a savanyúságot kívántam meg elég sűrűn, a savanyú káposztát és az almapaprikát, meg a sajtokat és a zöldségeket, de ezen kívűl semmi extrém. Én majdhogynem ilyen ízléssel születtem, mákom van, azt hitték ufó vagyok, hogy már gyereknek sem ettem meg a csokit. Ez van, de azért kútba nem ugrok, lényegesen egyszerűbb így az élet...
2017. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki az első trimeszterben rosszul van, az nem tud figyelni erre. Örül, ha valami lecsúszik. Ha csupasz kenyér, akkor az. Tapasztalat.

Az egészséges táplálkozásra azóta tudok figyelni mióta elmúlt az állandó hányinger. Naponta többször eszem keveset. Reggelire 2 szelet teljes kiőrlésű kenyérből szendvics zöldséggel. Vagy zabpehely gyümölccsel. Tízóraira keksz és gyümölcs, vagy natúr joghurt. Ebéd főzelék valamilyen feltéttel, rakott dolgok( káposzta, brokkoli, karfiol), hús salátával. Uzsi gyümölcs, turmix,joghurt... Vacsora, ami ebédre csak kevesebb. Vagy virsli sajttal, egy szelet pirítóssal. Túró több variációban. Soha nem éhezem. Tartom azóta a súlyomat és az emésztésemet is rendbe tette.

2017. ápr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
És nagyon jók a szénhidrát csökkentett tészták is, ha már elegem van a húsból. Valamint az ilyen pudingok, palacsinta porok. Bekutyulom és ez a reggelim cukoementes lekvárral, túróval. Pudingok tízóraira, uzsira. Így nasizom is. :)
2017. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Első 13-14 hétben kekszen, abonetten és pirítóson éltem, mert szinte minden visszajött.

Azóta így néz ki a napom:

-Reggel a férjem hoz a kedvenc pékségemből péksütit, szendvicset, vagy ha én kelek fel hamarabb, csinálok reggelit (tojás a létező összes formában, bacon/sonka/virsli, zabkása, müzli, pirítós, palacsinta, gofri, amerikai palacsinta).

-Ha korán reggeliztem (8-9), akkor 11 körül eszek valami édességet, esetleg nekiállok sütni tortát, sütit (most ez a két kedvenc oldal: [link] , sallysbakingaddiction.com ). Vagy ha a Belvárosban sétálok, beülök kávézni és mellé veszek valami sütit, fagyit.

-Ebéd az nagyon változó, mert van, hogy itthon vagyok és simán összehozok egy háromfogásos ebédet, máskor inkább rendelek pizzát, mert hulla fáradt vagyok. Vagy étteremezek a férjemmel, barátnőkkel, anyukámmal. Szóaval itt inkább arra figyelek, hogyha egy héten már ettem pizzát, hamburgert, vagy hasonlót, akkor a többi étkezés inkább kalóriaszegényebb, egészségesebb.

-Délután ha itthon vagyok, van, hogy kibírom a vacsiig, de ha főzök a férjemnek, vagy jön hozzánk valaki, akkor azért főzőcskézés közben csipegetek mindenből.

-Vacsora: ez is ugyanolyan, mint az ebéd, teljesen kiszámíthatatlan. Van, hogy itthon vagyunk és pizsiben eszek egy joghurtot gyümölcs+zab kombinációval, máskor meg mozizunk és még utána is éhes vagyok, szóval beülünk valahová vacsizni.



Jóval többet eszek, mint a baba előtt, bár nem tudom, hogyha megszületik, mire fogom ezt fogni, mert akkor már a "terhes vagyok, kettő helyett eszek" elv kicsit nevetséges lesz. :D

2017. ápr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!