Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Femibion vagy trimeszter?

Femibion vagy trimeszter?

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalatok? Van eselteg olyan itt, aki mindkét márkát kipróbálta?

Megvettük a trimesztert 0-3hóig de ugye csak egy hónapig elég napi 2x1 az ajánlott adag. De igen drága , gondoltam válthatnánk femibionra. Egyébként "csak" 12-14hetes korig szeretnék tervesvitamint szedni rendszeres. Utána már csak pár naponta bevenni 1-1 szemet pluszba meg Kálciumot , D vitamint és Magnéziumot gondoltam...

Más is csinálta így?köszi az ertelmes válaszokat


2017. ápr. 28. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
A Feminion se sokkal olcsóbb. 4500 körül van a 800, mivel csak az első trimeszterben tervezed ezért nem érint, de 6000 felett van a 400, ami a második trimesztertől van. Én egyébként ezt szedem, semmi bajom nincs tőle. A gravidától hánytam. Trimesztert nem próbáltam. A folsav a lényeg, akár sima multivitamint is ehetsz, nagyjából ugyanazt tudja mindegyik egy különbséggel, hogy folsav kell a sima multik mellé. A femibionban vas sincs, kismamáknak pedig duplaannyi a szükséglet vasból, nekem a dokim külön írt ki vas tablettát így nem érint, de van akinek fontos, hogy elég vasat tartalmazzon a kismamavitamin.
2017. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Így van, én is azt akartam írni, hogy Femibiont ne vegyél, nincs benne vas. Én is megszívtam, a doki rábeszélt a Femibionra (pedig már megvettem a Matruelle-t, amiben egy csomó vas van!), és nem néztem meg az összetételét. Aztán vérszegény lettem... Most szedem a Matruellét (pedig én is csak a 12. hétig akartam terhesvitamint szedni) minden nap, és pluszban vasat, ami szorulást okoz, amitől meg begörcsöltem.

Mindegy, mit veszel, csak figyelj rá, hogy legyen benne vas.


Magnéziumot pedig naponta szedj, mert azzal lehet elkerülni a későbbi keményedéseket.

2017. ápr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkoe kilőve! A vas fontos számomra ! Trimeszterben van 30mg plusz iszok vastablettát. Matruellt kipróbálom. Mennyibe kerul?:)
2017. ápr. 28. 13:02
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Sima multivitamint ne vegyél! Vagy nagyon nézd meg! A legtöbb sima multivitaminra rá is van írva, hogy terhesen tilos szedni. A terhes vitaminokban nem véletlen van alig valami a simákhoz képest, mivel vannak vitaminok, amiket ha túl nagy mennyiségben viszel be, akkor ártanak fejlődő babának. Mindenesetre az elég vicces, hogy ahhoz képest, hogy kevesebb cucc kell egy kismama vitaminjába mégis sokkal drágábban adják. Én amúgy a DM A-Z Mama vitaminját szedem, 700 forint 60 szem, napi egy kell belőle, ha megnézed ugyanaz, mint a flancos drága vitaminok. A femibionnal pl. gyakorlatilag megegyezik összetevőkre, kivéve azt a plusz állítólag jobban hasznosítható folsav fajtát, amit egyébként semelyik ugyanannyira drága másik márka sem használ, nem csak 700 forintos DM-es nem...
2017. ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Ja és a DM-esben vas is van 15mg
2017. ápr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Multivitamint simar nem szeretnek azt hiszem sok az A vitamin benne. :)
2017. ápr. 28. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!