Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes kismama vagyok, a...

5 hetes kismama vagyok, a munkahelyemen vegyszerekkel dolgozom, és elég sokat kell járkálni emelgetni. Ez elég indok a táppénzre?

Figyelt kérdés
Vasúti jármű tisztító vagyok, napi 8-12 órát dolgozom két műszakban. Volt két korábbi császármetszésem is. Elég sokat kell menni, hajolgatni, cipekedni. Csütörtökön megyek az orvoshoz. Ha ezeket elmondom neki táppénzre fog venni?
2017. ápr. 30. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Amíg nincs szívhang maximum a háziorvos tud valamilyen indokkal táppénzre venni.Egyébként a nőgyógyászok nem kérdezgetnek,ha közlöd,hogy táppénzre akarsz menni,szó nélkül írják a papírt.
2017. ápr. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Persze, hogy elég ok. Én a pozitív teszt után már be se mentem, csak szólni, hogy mi van. Hasonlóan vegyszerekkel dolgoztam. Orvoshoz is utána mentem. Mindenki természetesnek találta. Ne kockáztass egy napig sem.
2017. ápr. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Nem, ez nem hogy nem elég indok, de nem is indok.


Táppénz a keresőképtelenség idejére jár; keresőképtelen az, aki betegsége, állapota miatt nem tudja a munkáját ellátni. Te el tudnád látni, ugye? Hiszen nem az a gond, hogy feküdnd kell, pihenned kell, stb.


Az a helyzet, amikor a munkakörülmények nem megfelelőek a kismama számára, nem indokol keresőképtelenséget. Fogl eü orvoshoz (üzemorvos) kell elmenned, ő felméri, hogy foglalkoztatható vagy-e a jelenlegi munkakörödben. Ha nem, ezt írásba adja a munkáltató felé. NEki ilyen esetben olyan munkakört kell felajánlani, amit el tudsz látni. Ha ilyen nincs, fel kell mentenie a munkavégzés alól, és ez idő alatt az alapbéred jár.

2017. ápr. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs könnyített munka. A főnököm pedig nem fog üzem orvoshoz küldeni, vagy " csak" úgy bért fizetni. Azt várja el, hogy dolgozzak mert nincs embere. Még az abortuszra is rá akart beszélni. Nem azért akarok táppénzre menni, mert nem akartok dolgozni, hanem mert féltem a babámat.
2017. ápr. 30. 14:56
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem a főnöködnek kell elküldeni az üzemorvoshoz, hanem fogod magad és elmész. És az sem érdekel senkit, hogy a főnököd akar-e fizetni neked, ebben nem ő dönt. (Most már ki sem rúghat.) Állj már a sarkadra és védd az érdekeidet!
2017. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké úgy lesz!
2017. ápr. 30. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!