Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, ha nem engednek...

Mit csináljak, ha nem engednek terhesen vezetni? Már elegem van

Figyelt kérdés

Volt egy balesetem 3 hete, most lett kész az autóm.

2 hete tudjuk, hogy terhes vagyok és ma ugye szóltak, hogy kész van a kocsi, mehetek érte. Mondtam anyának, hogy valamikor elvihetne, mert a barátom nincs itthon, ő nem tud. És erre mondja hisztérikusan, hogy nem gondolhatom komolyan, hogy ezek után vezetni fogok, főleg terhesen...

Nem történt amúgy semmi durva, vagy életveszélyes, oldalról nekem jöttek és csúszott kicsit az autó.


17 éves korom óta van jogosítványom, napi szinten vezettem. Ebben a három hétben is csak azért nem kaptam kölcsönautót, mert anya és mamáék nagyon erősködtek, hogy majd ők hurcolnak, ne vezessek még. De azt nem gondoltam, hogy ők úgy értik, hogy amíg terhes vagyok, még csak kormány mögé se üljek.... Ebben a három hétben is már kikészültem, hogyha mondjuk boltba akartam menni, és a barátom nem volt itthon, szervezkednem kellett, hogy ki hogyan ér rá elvinni, megvárni, hazahozni. Ráadásul a barátom is a szüleim pártján áll, hogy ő is nyugodtabb lenne, ha kicsit mellőzném a vezetést.


Ilyen bárkivel előfordulhat, nem én voltam a hibás és ennyi erővel az utcára se engedjenek ki, mert rám zuhanhat egy tégla a járdán...


2017. máj. 10. 15:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Mi az, hogy nem engednek? Ha vezetni akarsz, akkor beulsz az autodba, es vezetsz. Nem vagy mar ovis kislany, hogy radparancsoljanak.
2017. máj. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Felnőtt nő vagy nem? Gyermeket vársz, vagy nem? Akkor meg legyél talpraesett!

Fogod magad, beülsz a kormány mögé, és vezetsz. Egy baleset nem azt jelenti, hogy innentől minden alkalommal amikor autóba ülsz, baj történik.

Nem inni, dohányozni akarsz, hogy tiltsák terhesen. Állj ki magadért.

2017. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Van saját autód. Van egy tartós kapcsolatod és gyermeket vársz, vagyis nem vagy kislány már. Ólj be az autódba és kész. Miért kéne ehhez anyukád beleegyezése?
2017. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
*ülj
2017. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ez oké, csak mindenki ez ellen van... A szüleim, a nagyszüleim, a barátom, az ő szülei, még a barátnőim is mondták, hogy lehet kicsit óvatosabbnak kéne lennem, ha már terhes vagyok.

Egyedül anya nevelőapukája mondta, hogy ilyenkor minél hamarabb újra vezetni kell, hogy ne féljek később sem, meg el is jött velem még a múlt héten vezetni kicsit. Amiből aztán nagy balhé lett náluk otthon...

2017. máj. 10. 15:34
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Hiába vannak ez ellen, felnőtt nő vagy, ezt most a te döntésed. Ha megszületik a gyermeked, egy csomó mindenbe bele akarnak majd szólni, és akkor is ki kell majd állnod magadért.

Mondd meg nekik, hogy az nem megoldás, hogy ezek után nem vezetsz, neked igenis kell az önállóság, és ebbe nem szólhatnak bele.

2017. máj. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Természetesen visszaülhetsz az autóba, és nem a te hibáb volt és bárkivel megeshet stb. De a családod, akik valszeg nagyon szeretnek, megijedtek, majd azt is megtudták, hogy babát vársz. Mi lenne, ha te lennél picit türelmesebb, megvárnád, amíg vesznek egy nagy levegőt... Sőt akár a földhöz is verheted a fenekedet, hogy ennyien figyelnek rád. Két hét múlva térj rá vissza.
2017. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Akkor kössetek kompromisszumot, hogy csak a faluba/kerületbe/városrészben (bocs, nem tudom, hol laktok) fogsz vezetni. Vagy, ha dolgozol, akkor csak munka és otthon, de nem mész le pl. Balatonfüredre a barátnődhöz.

Tudom, hogy így bután hangzik, de ha ezzel így megbékélnek, akkor rövid időn belül visszaszoknak a tudathoz, hogy te vezetsz, és utána normálisan tudod használni a kocsit úgy, hogy közben nem kapnak idegösszeroppanást az aggodalomtól.


Érvelhetsz azzal is, hogy vezetnek kell, nehogy kiess a gyakorlatból :)

2017. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Te hány éves vagy kérdező ?

Bocsi, de az írásod alapján és a megfogalmazásod alapján kb 18-nak tünsz.


Szüleiddel élsz amúgy egy fedél alatt , vagy hogy tudják ilyen szinten kontrollálni a mindennapjaidat ?


Elvileg nyilván gondolom felnőtt nő vagy, álljál szépen a sarkadra... Nehogy már anyukád mondja meg mit csinálsz. Igérd meg neki, hogy óvatos és körültekintő leszel, de be fogsz ülni az autóba ha tetszik neki ha nem.


Mi lesz ha megszületik a baba, ott is ilyen szinten jogot fog formálni felettetek ?? kiveri majd a balhét ha valami nem úgy van ahogy azt ő akarja ... ne máááár !

2017. máj. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Baleset sajnos bármikor, bárkivel előfordulhat, ez ne legyen akadály. Amúgy mennyivel jobb terhesen bkv-zni, ahol majd később nem adják át a helyet, lökdösnek, időben sokkal tovább tart az út, és tele van büdös, beteg emberekkel? Én ezzel is érvelnék.

Én is terhes vagyok, gyalogolni, ülni bármennyit tudok, de az egy helyben állástól rosszul vagyok. Nem szeretnék buszozni...

2017. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!