Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes terhes vagyok és már...

16 hetes terhes vagyok és már 3 kilót híztam. Holnap megyek védőnőhöz és előre szégyellem magam, szerintetek fog szólni?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy a védőnők ezen eléggé kiakadnak és előre félek ettől a kellemetlen helyzettől. A terhesség előtt én tipikusan az a nő voltam, aki csirkemell, zöldség, rizs, stb ételeken élt, plusz sokat mozgott. Na ez a terhesség eleje óta megváltozott. Még mindig hányingerem van szinte egész nap, ami akkor jobb, amikor eszek és nem épp egészséges dolgokat és fekszem. Hát ez meg is látszik a kilóimon. Abban reménykedem, hogy ha végre ennek az időszaknak vége, akkor tudok normálisan majd enni és nem fogok plusz 20-30 kilóval szülni menni.
2017. máj. 11. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ám majd stresszelsz azért, amit mond, hol a fenében élünk már?

Milyen szép is az élet, hogy félelemmel mész védőnőhöz, hogy mit fog szólni...

Szerintem nem fog hozzáfűzni semmit, max. megjegyzi, hogy kicsit óvatosabban (bár 3 kg nem tűnik soknak), különben nehéz lesz visszafogyni.


Persze, még majd félni az ilyentől is, hogyne...

2017. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj mar, 3 kilo nem sok. Azert erzed soknak mert -ahogy irod is- csirke-rizs csaj vagy es ok hulyet kapnak ha 1 kilocska is felkuszik. Nem kell, nem fitnesz versenyre keszulsz, hanem szulni. Arra figyelj hogy egyel valtozatosan es ne vigyel be felesleges cukrot, de gondolom ez evidens.
2017. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle stílusú védőnő létezik :), de nem érdemes félned, nagylány vagy, nem fog keresztbe lenyelni. A terhesség (és az egész gyerekvállalás) meg erősen olyan műfaj, hogy az ember próbálkozik, de mindig van ereje és/vagy módja aztán tartani magát a saját terveihez.
2017. máj. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne butáskodj, 3 kiló lófitty. Én 15-öt szedtem fel 40 hét alatt, mára már nyoma sincs. És sosem szólt egy rossz szót sem, sem a védőnő, sem az orvos.

Van egy ismerősöm, aki 32 kilót hízott 38 hét alatt, na őt mindig figyelmeztették, hogy figyeljen.

2017. máj. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog szólni semmit. Általában azoknak szólnak, akik alapból sem vékonykák, és már a 12. hétre felszedték a 9 hónapra valót. 3kg belefér, a teljes terhesség során egy normális testalkatú nő 10-12 kiló plusszal számolhat. Persze ennek a többségét valahol a terhesség közepe táján szedik fel. Ezen ne parázz.
2017. máj. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok. Nézd, van egy ismerősöm aki 30 kg plusszal zárt, de nem 3 kilónál tartott ekkor, inkább 13-nál. Ráadásul te nagy eséllyel megint oda fogsz figyelni mit eszel, ha elmúlik a rosszullét.
2017. máj. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pont így vagyok ahogy te kedves kérdező! 47 kilóval kezdtem, és már most van vagy 4-5 kiló plussz rajtam, pedig én még csak 12. Hetes vagyok! A hányinger miatt folyamat lóg a számba valami kaja, és természetesen nem az egészséges fajta! Az édességet kívánom és a mazsolás kuglófot. Az ásványvízre rá se tudok nézni, mert azonnal hánynom kell. Gyümölcslevet iszom, és próbálom felvizezni, hogy azért mégse a tömény almalé és baracklé Menjen. Az édességet próbálom gyümölcsel kiváltani. Főtt ételt abszolút nem eszem, mert undorodom mindentől.

A védőnőm semmit se mondott.

Sőt, azt mondta hogy jó hogy híztam egy pár kilót, mert 47 kilósan alultáplált voltam.

Szerintem neked se fog szólni semmit, ha esetleg mégis felhozná, mond el neki hogy a hányingeredet az evés csillapítja. Ezen ne stresszelj.

2017. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3 kg egyáltalán nem sok!Semmi okod aggodalomra!Főleg nem szégyenérzetre!!!

Én 17hetes vagyok és 9 kg-nál tartok...Mondjuk nálam befigyelt egy kis pajzsmirigy alulműködés is :(

2017. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hahaha en 21 kg-ot hiztam a vegere, vagyis javaresz viz volt.

En is fusztralva mentem a vedonohoz a masodik trimesztertol mert mondta h havi max 3 kilo ami meg belefer a keretbe. Na ezeket nem ertem el...

A vegen meg ugy mentem mar parszor h otthon lemazsaltam magam es csak diktalta a sulyom 😜

2017. máj. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dehogy sok! Én is 16 kg-t híztam a terhességem alatt. Mondjuk én a 4. hónapig 1-1 kg-t híztam havonta utána meg csak úgy szaladtak fel a kilók. Ha legközelebb terhes leszek jobban odafigyelek, mert a cukrommal is baj volt.
2017. máj. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!