Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha utolsó mensitől nézem 7....

Ha utolsó mensitől nézem 7. hetes vagyok, ha peteéréstől, akkor a 3. hetes. Engem az idegesít, hogy nem kell gyakran pisilnem, pedig már állítólag kellene. Ugye ez nem baj?

Figyelt kérdés
2008. okt. 15. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Miért kellene? Ez hülyeség. Nekem pl kb a 12. héttől kellett....


25 hetes kismama

2008. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Akkor megnyugodtam. :-) Szerinted holnap már látnak valamit az ultrahangon?
2008. okt. 15. 08:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem tőlem kérdezted, de elvileg már szívhang is lesz. A terhességet a mensitől számolják. Boldog babavárást! 34 hetes kismama.
2008. okt. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt hogyan számoltad?A kettő között max 2 hét különbség lehet.Akkor legalább 5 hetes vagy /orvosilag 7/,ilyenkor még nem kell gyakran pisilni.Én csak azért jártam állandóan,mert mindig attól paráztam,hogy +jött.
2008. okt. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szeptember 1-én volt az utolsó mensim és szeptember 21-én volt a pém. Ezért nem 2,hanem 3hét.
2008. okt. 15. 09:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A nagykönyv szerint igaz az, hogy két hét van az utolsó mensi és a peteérés között, mégpedig ez is csak egy 28 napos ciklus esetében van így. Ha hosszabb a ciklusa, akkor simán lehet 3 hét vagy akár hosszabb időszak is a kettő között. A sógornőmnek például 45-48 napos ciklusai voltak amióta az eszét tudja és 30-35. napon volt általában peteérése, de volt és ez volt a lényeg. Az ő esetében több, mint négy hét volt a peteérés és az utolsó mensi között, annyi történt, hogy először a kiskönyvébe az utolsó mensi alapján írták be a várható születési időpontot, majd a 12. hét körül uh alapján módosították a reális értékre, mert a magzat a gyakorlatban annyival fiatalabb volt.


A kérdezőnek: ez tényleg ne idegesítsen, nem mindenkinél jelentkezik a gyakori pisilési kényszer ilyen korai terhességnél. Nekem a tizedik hét után volt.

Ha nem is lesz más tüneted, akkor adj hálát az égnek, hogy megúszod, nem az a lényeg, hogy szenvedősen menjen az első trimeszter, hanem az, hogy a baba fejlődjön. Én például egyszer sem voltam rosszul, nem hánytam, nem émelyegtem, nem fájt a fejem, csak fáradtabb voltam és nyűgösebb.

2008. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sokat pisilni egyáltalán. Én 26 hetes vagyok, de egyáltalán nem kell sűrűn pisilnem járnom, éjszaka sem keltem fel eddig 1X sem, és jól vagyunk mind a ketten.

Nincs olyan, hogy kötelező terhességi tünet.

Van akinél mindegyik megjelenik, másnál csak némelyik, a szerencsésebbeknél meg egyik sem.

A lényeg az, hogy napi 1,5- 2 l folyadékot igyál.

2008. okt. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A pisiléssel ne törődj. Viszont nálunk is úgy van hogy 4 héttel az utsó mensi után volt peteérésem, így 2 héttel kevesebbet számolnak mindenhol. Ettől ne ijedj meg, mert minden a tényleges p.é-hez képest fog számitolódni... tehát mintha 5. hétben (3+2) lennél most.
2008. okt. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!!!!!!!!!!!!!!!!

Megnyugodtam... :-)

Boldog babavárást nektek és problémamentes terhességet kívánok.

2008. okt. 15. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!