Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg alat tenyleg nem...

Terhesseg alat tenyleg nem szabad a kismamanak kutyaval erintkeznie?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy macskaval nem szabad mert az virust terjesztbdenez vonatkozik a kutyara is mert en aminapnazt olvastam 33het 5nap os terhes vagyok es mar regota megvan a kiskutyam.
2017. máj. 14. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a kutya rendesen van oltva simán lehet vele érintkezni, nyilván egy ki tudja honnan jött kóbor kutya ne nyalogassa a kismama arcát, de gondolom a saját kutyád rendszeresen van oltva és féregtelenítve.
2017. máj. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:

Ha a kutya megfelelően tiszta, oltása megvan, féregtelenítve van, akkor nyugodtan érintkezz csak vele.

A macskánál is sokan eltúlozzák a dolgot, mivel akinek volt valaha cicája, az tutira átesett már a toxoplazmózison, tehát csak annak kell kerülnie a macskákat, akinek még sohasem volt macskája, illetve ha valaki cicát akar de még sosem volt neki, akkor ne terhesség alatt szerezze be, hanem vagy előtte vagy utána.

2017. máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyának megvannak a kötelező oltásai, és féreghajtva van, akkor semmi gond.

Nekünk is fiatal kutyánk van, egy éves, és terhesen is ugyanúgy simogattam, szeretgettem, mint előtte. Nyilván kezet mostam utána, de ezt mindig illik.


A macska azért veszélyes mert terjeszthet egy bizonyos fertőzést, amit toxoplazmának neveznek. Ez veszélyes a magzatra. A kutya nem terjeszt ilyeneket. Nyilván, ha veszett, vagy fertőző beteg akkor más a dolog, de egyébként nem.


Akinek van a környezetében macska (mindegy, hogy oltott vagy sem), attól vesznek vért, a megelőzés érdekében.

2017. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es, ez így nem teljesen igaz. 10 éve van macskám, és voltam sok macska közelében, mégsem estem még át a toxoplasmozison. Úgyhogy, ha kiderül egy kismamától, hogy szeronegatív, akkor kell vigyázni. Gumikesztyűben almot takarítani. Természetesen a macskát is lehet szűrni, tőle is tudnak vért venni. Ha szeronegatív, akkor nem veszélyes rád, kivéve ha kijárós, és időközben megfertőződik. Ha szeropozitív, és régebbi fertőzés volt nála, akkor szintén nem veszélyes. Sokkal jobban kell figyelni a gyümölcsök, zöldségek alapos megmosására.

A kutya, ha rendesen oltott, féregtelenítve van, akkor nem okoz bajt.

2017. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!