Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha amikor megszületik a...

Ha amikor megszületik a kistesó, gyeden vagyok, de a terhesség alatt megszűnik a mka. hely, attól még igényelhetem a kicsi születése után a tgyás-t?

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogsz kapni csak gyest, mert aktív jogviszony kell a THGY-hoz. Illetve elmehetsz munkanélkülire, de már az új szabályok lesznek rád érvényesek 1 év jogviszony kell a THGY-hoz. És ha van másfél év, akkor jár majd 2 évig a GYED
2010. máj. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aktív munkaviszony?

Amikor a 2. megszületett is itthon voltam,mégis igényelhettem tgyást. A mai napig fennáll a mka viszonyom, ugyan azzal a céggel.

Tudtommal min. 180 nap kell hozzá, de azt nem tudom,hoy a fennt említett helyzetben mi van.

Egy könyvelő meg tudja mondani?

2010. máj. 16. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:

de akkor a cégtől fizetésnélküli szabadságon voltál. És a szabadság aktív munkaviszony mégha munkát nem is végzel.

Ha most is így van akkor nem kell aggódnod, mert akkor elviekben kapod a régi szabályok szerint.

De ha megszűnik a munkahelyed, akkor nem lesz munkaviszonyod- és én úgy értelmeztem, hogy megszűnik a jogfolytonosság és a 365 nap kell. - de ebben nem vagyok biztos.

A munkahelyben igen. Ha a megszűnés előtt nem tudsz elmenni THGY ra akkor nem fog járni semmi.

Könyvelő nem, mert a könyvelő nem biztos hogy mélységeiben ért a TB ügyekhez. A TB-nél tudnák legbiztosabban megmondani.

2010. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A tgyás JELENLEGI első feltétele az, hogy a szülést közvetlenül megelőző 2 naptári évben meglegyen a 365 napos biztosítási idő. Ez Nálad megvan :)


A másik feltétel a szülés napjához kapcsolódik: akkor jár a tgyás, ha a szülés a biztosítás időtartama alatt következik be ( ez ugye Nálad nem lesz meg, ha közben megszűnik a munkaviszonyod ), VAGY a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül!

Tehát kérdés, hogy mikor szülsz és mikor szűnik meg a munkaviszonyod. Ha max 42 naptári nap lesz közötte, akkor leszel jogosult a tgyás-ra.


Remélem segítettem.

Egyébként mivel kismama vagy, elvileg védve vagy a felmondás alól. Tehát nem küldhetnek el. Ez alól csak a jogutód nélküli megszűnés a kivétel. Nálunk is ez a helyzet sajnos :(

Én júniusban szülök, a cég decemberben szűnik meg jogutód nélkül. Tehát én kapom a tgyás-t és minden más juttatást, de a munkaviszonyom sajnos decemberben megszűnik.

2010. máj. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszadó!

Részben segítettél,KÖSZÖNÖM!!!


Elvileg most nyáron szűnik meg a munkahelyem, és télen jön a kicsi. A második,akivel most gyeden vagyok,jövő nyáron lesz 2 éves,addig tudom,hogy jár utána a gyed,de mert megint babázni fogunk,így nem tudom,mit van jogom igényelni, jár e jövő nyárig a gyed a 2. gyermek után,vagy már csak a gyes,amit télen kell igényelni...?

2010. máj. 17. 09:21
 6/7 anonim ***** válasza:
az első után nem fog járni semmi,se gyes se gyed. csak a THGY a másodikra. Egy ellátásra vagy jogosult.
2010. máj. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom,hogy 1 ellátásra vagyok jogosult,csak az nem tiszta,hogy a fenn álló helyzetben melyik lesz az a bizonyos ellátás.

Idő közben kiderült,hogy a páromnak holnap dolga lesz a mka.helyem fele,és beugrik,rákérdez.

Köszönöm mindenkinek!

2010. máj. 17. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!