Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan hat a magzatra a...

Hogyan hat a magzatra a depresszio?

Figyelt kérdés
Azt tudom h nyilvan nem jol. De milyen hatasai lehetnek?
2017. máj. 22. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk a témában: [link]

Szerintem a lelki hatásokra csak feltételezések vannak, kb. ugyanúgy lenyomozhatatlan, mint a pszichoszomatikus betegségek kialakulása. Viszont ha egy depressziós nem eszik vagy pont édességgel tömi magát, nem alszik vagy nem mozog, vagy neadjisten alkoholba, nyugtatókhoz vagy öngyilkosságba próbál menekülni, az már ugye konkrétan árt a magzatnak is, ugyanannyira, mintha nem depresszió, hanem pl. tudatlanság, függőség, munkahelyi stressz vagy gyász miatt csinálná. Abban nem hiszek, hogy a baba lelki fejlődésére vagy személyiségére formáló mértékben hatna, addig, amíg meg nem születik.

2017. máj. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia, én nem voltam depressziós a várandósságom alatt, viszont iszonyatosan nagy feszültségben telt a 9 hónap. Anyukámmal és a testvéremmel óriási családi vitánk volt, hónapokig nem beszéltünk egymással, engem nagyon megtört az egész, minden nap sírtam. Ráadásul a 4. hónaptól ijesztgettek az orvosok, hogy lehet, hogy beteg a babám, szóval én életemben nem sírtam, veszekedtem, ordibáltam, szomorkodtam annyit, mint az alatt a 9 hónap alatt. Az első gyerekem egy végtelenül nyugodt, kiegyensúlyozott baba volt, az égvilágon semmi gond nem volt vele. A második gyerekem pedig, akit ekkora stressz alatt hordtam ki egy borzasztóan sírós baba lett, egy éves koráig ölbe baba volt, nem tudtam letenni sem, mert üvöltött. Szerencsére egészségileg teljesen rendben volt, de iszonyú sok türelem kellett hozzá. Én magamat hibáztattam, mert tudtam, hogy miattam lett ilyen a baba, az én hülyeségem miatt, hogy belementem a konfliktusokba, hogy mindenen stresszeltem, hogy 9 hónapig feszültségben éltem. A két gyereket nem is lehet összehasonlítani, a második gyerekem bár testileg szerencsére makk egészséges volt, mégis úgy éreztem, hogy valamin nincs rendjén, hiszen minden kis apróságra, ami neki nem tetszett, hisztérikusan reagált, ütötte a fejét a földbe, a falhoz, ijesztő, rémisztő volt, az utcán is nagyon sokan megszóltak azért, ahogy viselkedett, szinte őrjöngött. Vittem a védőnőhöz, orvosokhoz, hogy segítsenek, valami nincs rendben, de szerencsére semmit nem tudtak megállapítani nála, ő egyszerűen ilyen gyerek. Ma már óvodás és egy kis tündér, kemény 2 évünkbe telt, amíg ezt "kinőtte" és egy kedves, aranyos gyerek lett belőle. Én biztos vagyok abban, hogy rá hatással volt minden a születése előtt.
2017. máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Erre nehéz bármilyen konkrét választ adni.


Durva példa, de heroinfüggő anyáknál is változó, hogy a babával mi lesz. Van olyan, hogy tünetmentesen, teljesen egészségesen születik. Statisztikai arányok vannak, aztán vagy bejön, vagy nem.


A depresszió olyan szinten érinti a babát, hogy a szervezet sok kortizolt termel és ez átjut a baba keringésébe is. Tehát a depresszió alatt termelődő hormonok a baba szervezetébe is bekerülnek. Viszont előre nem megjósolható, hogy milyen mértékben hatnak rá.


Ami biztos: keress fel egy pszichiátert és a terhesség tudatában készítsetek kezelési tervet. Ha már a terhesség alatt jelen van, szülés után nagyon eldurvulhat, akár baba kárára is. Még időben kérj segítséget!

2017. máj. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!