Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vegyem rá a páromat hogy...

Hogy vegyem rá a páromat hogy bejöjjön velem szülésre? Eleinte benne volt, de egyik barátja elijesztette, és most már nem tudja hogy bejöjjön e. Kétségbe vagyok esve, egyedül nagyon félek.

Figyelt kérdés
2008. okt. 15. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki,hogy fontos neked,hogy melletted legyen,amikor megszületik a babátok!

Ne másra hallgason!

Az én párom bent akart lenni,de sajnos császár lett belőle.

Az a két óra míg vajúdtam ott volt és nagyon hálás vagyok neki érte.

Biztos neki is hihetetlen élmény lesz!

3 hónapos kicsi fiú anyukája

2008. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Én a helyedben tiszteletben tartanám az ő akaratát, lehet, hogy késöbb visszaütne a dolog, főleg, ha így érzi! Nem szabad ezt erőltetni. Menjen be veled valaki más. Anyukád, barátnőd.. Én 40+3 hetes vagyok és még mindig vacilál a párom. Mi azt beszéltük meg, hogy bejön, de bármikor, ha úgy érzi, kimegy! Én nem haragszom ezért. Anyum kéznél lesz azért!!!!! Könnyű szülést Nekünk!
2008. okt. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mond el neki,milyen nagy szükséged van rá,beszélj neki arról milyen csodálatos élményben lehet része,hogy először ő foghatja meg a babáját,és adj neki választási lehetőséget,értesd meg vele te nem erőlteted,döntsön ő, de te örülnél neki ha ott lenne.Ha végképp nem akar,ne erőltesd,a férfiak ilyenek,lehet hogy utólag bánni fogja, de el kell fogadnod,hogy ez az ő döntése.Könnyű szülést kívánok!

12 hetes kislány anyukája

2008. okt. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mondd el neki,hogy a számodra mennyire fontos lenne a jelenléte.Hogy úgy érzed könnyebb lenne neked a vajúdás,és a szülés is ha veled van.Ha nagyon nem akarja,egyezz meg vele,hogy a végén,amikor a baba előbújik meg mikor varrnak kimehet.Szerintem sok pasi a látványtól pánikol.Kérdezd meg,hogy miért gondolta meg magát,hátha komprumisszumra juttok.Addig meg nem vészes a dolog,csak neked lesz fájdalmas.

Én személy szerint nem akartam,hogy bent legyen a párom,de én olyan vagyok,hogy egyedül szeretek szenvedni.Az első lányunknál mégis megengedtem,és bent volt a vajúdás alatt,de nem volt nekem jó a jelenléte egyáltalán,a másodiknál már határozottan kértem,hogy menjen haza.Sajnos nekem hosszadalmas,és komplikát volt mindkét szülésem.

Nem vagyunk egyformák.


Könnyű szülést kívánok.

2008. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy félsz, mi is apás szülést tervezünk, ő is szeretne ott lenni, de nekem is megnyugtató, hogy életem egyik legjelentősebb pillanatában nem kell idegenekkel lennem. Hogy őszinte legyek én is paráznék egyedül bemenni...

Próbáljátok ezt még egyszer átbeszélni, mondd el neki, hogy milyen sokat jelentene az neked, ha ott van veled és őszintén mondd el, hogy félsz.

Esetleg te ismered azt a sztorit, amivel a barátja elijesztette? Mit mondott neki? Mert akkor arra kellene erősen kitérned, hogy ez nem feltétlenül fog a ti esetetekben is így történni, sőt, az apukák döntő többségében ez pozitív felejthetetlen élményként marad bent és nem negatívként. Ha esetleg a barátot az készítette ki, hogy élesben nézte végig a baba kijövetelét és nem csak fejmagasságban segédkezett, hanem a lábközé is betekintett, akkor nyugtasd meg a párod, hogy erre semmi szükség. Egyáltalán nem fontos vért látnia, sőt, speciel nálunk épp én vagyok az, aki "megtiltotta" a férjemnek, hogy lent körülnézzen és ő erősködik, hogy ő látni szeretné a pillanatot, amikor feltűnik a baba... Nem tudom.

Viszont ha nagyon nem megy, akkor ne erőltesd, mert csak még jobban megmakacsolja magát. Vigasztaljon az, hogy sok olyan történetet hallottam már, amikor az apuka kategorikusan kijelentette, hogy nem megy be, ennek ellenére csak úgy osont befelé a szülőszobába és el sem hagyta a szülés végéig.

Sok sikert!

2008. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek mindenkivel és mégsem. Szerintem ezeket a dolgokat nem szabad erőltetni. A férfiak amúgy is fordítva működnek. Én is azt mondtam jöjjön be. Ő azt mondta, nem. Mióta nem akarom, hogy bejöjjön, mert nem akarom, hogy úgy lásson (szenvedni) azóta kikéri magának mert hát Ő a gyerek apja és nem anyukám. Lehet, hogy pont így érem el a célom, hogy bent legyen? Azért próbálom nem szóbahozni ezt a dolgot csak ha ő akar róla beszélni. Sajnos muszály mert pasiból van és bár imádom néha előjön benne az "én vagyok a férfi" és "az én döntésem a jó" dolog. 24+4 heteske
2008. okt. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok. Véleményem szerint egyáltalán nem az számít, hogy az apuka mit szeretne. Nem róla szól a történet, nem Ő fog szülni, nem Neki kell fizikailag végigcsinálni a dolgot. Úgy gondolom, hogy elsősorban az anyuka igényeit kell szem előtt tartani. Ha azt akarja, hogy bemenjen Vele az apuka, akkor igenis menjen be, ha azt akarja, hogy apuka ne legyen ott, akkor ne legyen ott. Ez a minimum.
2008. okt. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdemes erőltetni ezt a dolgot! Mi már a legelején megbeszéltük, hogy nem jön be, mert én sem akarom, hogy így lásson és ő sem akarja! Persze azért jól fog esni, hogy lesz bent velem valaki, akit ismerek, mivel anyum meghalt, így maradt a szülésznőm, akivel már évek óta barátságban vagyunk és összejárunk! Lehet, hogy mi szenvedünk és úgymond ennyit igazán megtehet értünk a párunk, de szerintem sokkal rosszabb, ha ráerőltetjük és úgymond utána már más szemmel fog ránk nézni a bent látottak miatt! Nem egyet hallottam már, hogy egy férfit mennyire megtud változtatni egy ilyen élmény, és már nem is élnek szexuális életet vagy csak ritkán, mert kellemetlen élmény benne maradt! Épp ezért nem gondolom, hogy jó ha erőltetjük. Vagy az is jó megoldás, hogy maradjon, amíg bírja! A vajudás alatt úgyis veled lesz, utána meg hamar mennek a dolgok! De persze mindenki másképp gondolja!
2008. okt. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!