Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kérlek írjatok komoly, igazi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérlek írjatok komoly, igazi tapasztalatokat, véleményeket, kort! Mit gondoltok erről? (lenn)

Figyelt kérdés
3 éve élünk párommal boldog, egymást támogató, úgynevezett álomkapcsolatban. Szüleinkkel élünk még, mindketten 22 évesek vagyunk, egy probléma van. A politikát illetően én nem vagyok túl határozott, sem érdeklődő, egyszer az egyik pártra haragszom, máskor a másikra, azonban a világnézetem sokban hasonlít a pároméhoz. Ő azonban azt szeretné, ha teljesen hasonulnék az ő határozottabb, több dolgot kizáró nézeteihez. Szerintetek működhet egy kapcsolat így egy életen át, ha nekem megengedőbb, néhol kissé eltérő a politikai véleményem, vagy boldogtalan lesz ettől? Köszönöm, ha elolvastátok, és előre is köszönet a segítőkész válaszokért!

2014. ápr. 28. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy szo Ferfi:D

Persze h lehet tovabba ia boldog a kapcsolat. Ha ilyen tema bukkana elo akk csak bologass neki es kesz ettol o boldogabb lesz te meg ugyanugy megtarthatod a "leszarom" nezeteidet:)

2014. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Működhet. De nem nálatok. MERT: Ha ennyire rád akarja erőltetni az Ő nézeteit az pont a legrosszabb amit egy szavazópolgár elkövethethet. Had ne mondjam hogy ezért tartunk itt. Lehet olyan , hogy a szélsőgéket élből elutasítja de azt hogy semmi sem hajlandó befogadni a másikból, és nem megbeszélni , nem közelíteni hanem pont és kész. Na ez a gond. Vagy ne politizáljatok vagy gondolkodj el rajta , hogy hogyan tovább. Bár azt írtad , hogy az alapnézetekben nem tér el a véleményetek. Akkor meg lehet nincs nagy gon.
2014. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szia :) én is hasonló vagyok hozzád, nincs olyan mértékű politikai meggyőződésem, mint pl a családom nagy részének, bár a "sok rossz közül" azért sikerül választanom egyet, ami talán kevésbé rossz. de ez nem olyan mértékben határoz meg engem, hogy a mindennapjaimba beépüljön. A párom sem kifejezetten politizálós típus, de ha mégis muszáj mondani valamit, ő általában nem ugyanazt választja mint én. Érdekes, hogy a körülöttünk élők, barátaink, családunk, ismerősök mind úgy tekintenek ránk, hogy a kapcsolatunk 'tökéletes'. Tulajdonképpen mi is valahogy így érezzük 2 év alatt nem veszekedtünk, és ez nem azért van, mert mindenben egyetértünk. a múltkor a testvérem kérdezte, hogy mi lenne, ha politikailag teljesen más lenne a beállítottságunk. Azt válaszoltam neki, hogy ha így is lenne, ettől nem szeretnénk egymást kevésbé. Nem hiszem, hogy ez a kérdés komolyan közénk tudna állni. Szerintem nagyon fontos, hogy mindenféle témáról tudjon beszélgetni egy pár, hogy igazi leli-szellemi társak is legyenek. De nem kell mindenben egyetérteni. Meg lehet egyezni abban, hogy oké, te ezt így látod, én meg nem. És kész. Pont. Nem kell megváltoztatni mindenáron a másikat, hiszen így előbb utóbb már nem is lenne ugyanaz az ember. Próbálj meg besézlgetni erről a pároddal, hogy ne erőltesse rád a véleményét, mert az csak a viszonyotok romlásához vezetne. Próbáld elfogadtatni vele, hogy te ettől még nem vagy kevesebb, vagy rosszabb, mint ő, csak épp ez a téma nem foglalkoztat olyan mértékben mint őt. Szerintem 22 évesen ezt meg kell tudnia érteni. Főleg, ha 3 éve kifejezetten jó a kapcsolatotok, bízom benne, hogy megegyezésre fogtok jutni ;) Isten áldása legyen rajtatok ;)
2014. ápr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BlackSword ***** válasza:
0%

"Álomkapcsolat"... Hogy oda ne rohanjak, és politikán vitatkoztok...


No komment...

2014. ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De okos. Leírja a kommentjét, majd, hogy no komment. Egyébként köszönöm az empatikus, megértő reakciót.


Az első három válaszolónak köszönöm a választ, bíztatást! :)

2014. ápr. 28. 20:12
 6/8 BlackSword ***** válasza:
Nem írtam le a véleményemet, csak tettem egy megjegyzést... De az a kapcsolat ahol az egyik fél meg akarja változtatni a másikat az nem álomkapcsolat, mivel az egyik fél valamivel nem elégedett a màsikban, és ezért akarja őt megváltoztatni... Ez nem álomkapcsolat, de még csak nem is rendes kapcsolat... Bocsi, de ez egyszerű logika...
2014. ápr. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nehogy már egy jól működő kapcsolatot a politika rontson el...de ha az élet más területein is rád akarja erőltetni a nézeteit akkor abból már lehetnek problémák de ezek is megoldhatóak csak meg kell beszélni.
2014. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg szereted és komolyan ilyen elvakult politikailag akkor bólogass. Nem kell vele egyetérteni ezekkel, hidd el nem ez lesz az utolsó ilyen megjátszásod, pláne ha örök életre terveztek.

Egyébként meg 4 év múlva úgy sem fog követni a szavazófülkébe :)

2014. jún. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!