Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Buta kérdés, de volt már...

Buta kérdés, de volt már valaki, aki nagyon fiatalos, és rossz szemmel néztek rá a terhessége alatt az utcán?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy felszínes, nem kéne törődni vele, de az a helyzet, hogy bár 22 éves vagyok, aki először találkozik velem 14-16 évesnek szokott gondolni. Hiába mondják, hogy ez áldás, örüljek neki, de sokszor ügyintézők se vesznek komolyan.


Most 14 hetes vagyok, és már akkor kaptam furcsa pillantásokat a váróban, amikor bejelentkeztem a terhesdiagnosztikára, illetve mivel pajzsmirigyemmel vannak gondok, kellett rögtön ellenőriztetni a hormonszintemet, és kismama vérvételen is nagyon furcsán méregettek az emberek.


Előre aggódom, mi lesz, ha jobban növekszik majd a pocakom. Nem akarom, hogy tinimaminak, felelőtlennek nézzenek, emiatt megszóljanak esetleg az utcán, és ilyen érzékeny állapotban a megvető pillantásokra se tudom, hogy készüljek fel.

Tervezett babáról van szó...


Volt valakinek hasonló élménye? Hogy lehet ezt kezelni? Hozzá lehet szokni?


Tudom, hogy tényleg hülye kérdés, ez kéne, hogy legkevésbé számítson, de hátha valakinek volt ilyen élménye, és lenne tanácsa. :)

Köszönöm előre is. :)


2017. máj. 24. 13:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Most átok, 10 év múlva áldás. :-)
2017. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
43%
Maximum meglepődök, de a háttértörténete ismerete nélkül nem ítélkezem senki felett, aki fiatalon lett terhes. (illetve annak ismeretében sem, mivel semmi közöm hozzá)
2017. máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%
Vissza szólsz, hogy semmi közük hozzá és foglalkozzanak a maguk dolgával.
2017. máj. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
52%

Nem hülye kérdés...inkább ismerős!... engem a mai napig hatalmas kikerekedett szemmel néznek, amikor viszem a kisebbik lányomat (lassan 2 éves) sétálni.

Nekem alapból nagyon fiatalos az arcom, vékony is vagyok, tehát max 19-22 nek nézek ki... meg vagány, sportos stílusban öltözködöm (adidas superstar cipő pl, rövid szőke haj középen kissé felzselézve ilyen punkosan, de nem érdekel, mert én mindig ilyen voltam így öltözködtem nekem ez tetszik! Nem ettől lesz valaki jó vagy rossz szülő! :)).

Aztán még nagyobb a szemkikerekdés, mikor visszafele úton már a nagyobb is velünk van (oviból hozzuk el) :)

Amúgy 32 vagyok. De a mai napig szeretek úgy öltözködni, ami sportosabb, lazább, nem ez a befásult élére vasalt ing-effektus. Nem az én stílusom, nem is állna jól.

Ne foglalkozz senkivel. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy hány éves vagy, még ha 16 lennél egy vadidegennek akkor sincs semmi joga odamenni észt osztani neked, ítélkezni feletted! :)

2017. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
En 27 eves vagyok es 27 hetes terhes. A multkor egy vervetelen megkerdeztek, hogy miert vallaltam ilyen fiatalon gyereket es hogy pontosan elarulom-e a koromat? Mondtam, hogy persze, nem titok 27 vagyok es nem erzem korainak. Majd a no elnezest kert mert o csak 17-18-nak gondolt. :) En kulonosebben nem foglalkoztam vele. :)
2017. máj. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm az eddigi válaszokat. :)

Azon is gondolkoztam, hogy nyilván a magabiztosság is számít. Ha megpróbálok viccet csinálni belőle, és mondjuk magamban röhögni azokon, akik furán néznek rám. :D De sokszor nagyon érzékeny vagyok.


Férjem szokott nevetni rajtam, amikor pl. legutóbb a 12 hetes ultrahangon ült egy pár, a nő nézegetett furcsán, majd elkezdtem az egyetemről, diplomáról beszélni. :D Tudja, hogy ez nem neki szól, hanem a kukkolóknak, de vannak ilyen napjaim, amikor tényleg nehezen viselem. :D

2017. máj. 24. 14:04
 7/24 anonim ***** válasza:
53%

Én rengeteg ilyet kaptam utcán/tömegközlekedésen.


Nemrég kértem ki igazolást gyesről 26 évesen, és megkérdezte az ügyintéző, hogy ki a lányom gyámja.. azthitte nem vagyok 18.


De buszon is rengeteg a megjegyzés, idős néniktől leginkább, hogy előbb befejezhettem volna az iskolát, a jobbik esetben csak megemlítik, hogy nahát milyen fiatal anyuka vagyok..


Direkt rövidre vágattam a hajam és bő, sokat takaró ruhákat hordok, de nem sokat segít. 170 magas vagyok és 48 kg, fiatal arccal.


Ha a nagyival vagyunk együtt, őt gondolják a lányom anyjának, engem meg a tesónak, meg is dicsért egyszer egy eladó, hogy milyen rendes testvér vagyok, hogy cipelem a gyereket az anyja helyett..


Ha 30 kilóval több lennék, senkiben sem merülne fel ilyesmi..


Ja és ez budai jó környék, ahol átlagosan jóval 30 felett szülnek, szóval még hasonló korú anyukát sem találok a játszótéren.

2017. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Dimithrydo 3 válasza:
66%
Igen! Velem is van ez így! A barátnőm is mondta már hogy ne vegyem rossz néven, mert milyen jóhogy fiatalabbnak nézek ki mint amennyi vagyok valójába csak nálam már kicsit gunyosabban teszik közzé,és jegyzik meg, hogy én még gyerek vagyok aztán hagyom, hogy leessen az álluk mikor közlöm velük hogy37 éves vagyok és van egy 15 éves lányom! Megjegyzik persze, hogy jaj nem akartalak megbántani, de legalább 10 évet simán letagadhatnál gondolj bele mikor 22 évesen szültem kik és mit gondolhattak rólam? Én ha róla nem fejtem ki.a véleményem ő se tegye meg azt törödjön a maga dolgával. Ne vedd fel hagyd rá!
2017. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Akkor te is átérzed, amitől én is félek... :(

Bár őszintén épp ez az, hogy én nem akarom takargatni, büszke vagyok az állapotomra, és ezért szeretném vállalni is. Ha valóban megszólnának így, magamat ismerve simán visszaszólok. Mondjuk nem nagy dolog odanyögni, hogy 22 éves vagyok, csak túl sok ilyen eset után félő, hogy nem mindig így reagálnék. :S

2017. máj. 24. 14:20
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

26 voltam mikor terhes lettem ( szintén tervezett) Mikor a védőnőhöz mentem a kiskönyvért Már a váróban közölte hogy " kiskorúaknál ő ragaszkodik a szülői jelenléthez.

Közöltem h már egy ideje betöltöttem a 18at.

Majd bent megkérdezte a nevemet, és autómatikusan beírta lánykori névnek is ugyanazt....

Még jó hogy 3 hét múlva elköltöztünk és szuper védőnőm lett itthon


Volt még egy két hasonló atrocitásom, de tényleg peregjen le rólad.

Annyi hülye előítéleztel találkozol még majd, főleg ha már játszórs stb helyre jártok majd a babával.

Kitartás és jó babavárást

2017. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!