Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kiderülni, hogy valami...

Ha kiderülni, hogy valami csoda folytán öt baba fogant meg, vállalnátok mindet vagy csak kettőt?

Figyelt kérdés

Egyik családtagom volt nemrég ilyen helyzetben és elgondolkoztam, hogy én mit tettem volna a helyében. Ő redukáltatott és most egy egészséges ikerpár édesanyja és azt mondja, utólag sem bánta meg a döntését.

Ti mit tennétek?



2017. máj. 25. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Én mindet megtartanám, nem lenne szívem választani köztük.
2017. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Azért nem vállalnám, mert szinte kizárt, hogy egészségesen megszülessenek.
2017. máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
én mindet vállalnám, mert egyszerűen nem lennék képes kiválasztani, melyiknek engedem meg, hogy éljen, és melyiknek nem, úgy érzem, ez nem az én kompetenciám, és mindegyiküket ugyanannyira szeretném. bár ilyen esetben nagyon minimális az esély, hogy mint az 5 megmaradjon, a természet úgyis csúnyán hangzik, de "kiválogatná", melyik baba az életképesebb
2017. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen fogantak? Mert ha nem, hanem lombikkal, akkor asszem én már ott azt választottam volna hogy eleve háromnál többet ne tegyenek vissza. Nem tudom hogy megy ez (szerencsére) de gondolom lehet ilyet kérni, vagy nem?
2017. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Mindkét megoldás NAGYON kockázatos. 5-öt nehéz kihordani, egész biztos a koraszülés (nagyon kora...), nem lehet tudni, túlélik-e, egészségesek lesznek-e.

A redukció szintén kockázatos, el lehet vetélni az összeset, ha belepiszkálnak...


Őszintén szólva nem tudom, de azt hiszem, nem lenne bátorságom a redukcióhoz, reménykednék a csodában...

2017. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
A nődokim mesélte, hogy ilyen helyzetben nagyon nagyon valószínű hogy ha egyet-kettőt elvetetnek, az összes meghal :( Nehéz döntés.
2017. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Ötöt semmiképp nem vállalnék, akkor inkább a kockázat, hogy egy se lesz. Képtelenség 5 gyereket egyszerre, rendesen kihordani. Egy beteg gyerek is szörnyű, de 5?! Arra minden és mindenki rámenne!
2017. máj. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Kettőnél is jókora a kockázat. Hát még 5 nél.

Szoval 2-t mernék vállalni

2017. máj. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Mindet vállalnánk természetesen!
2017. máj. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nehez dontes, fogalmam sincs, mit tennek. Beszelnek szerintem tobb orvossal, hogy mit javasolnak... remelem sose kerulok ilyen helyzetbe, nem szeretek istent jatszani.
2017. máj. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!