Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamik kinek mi a...

Kedves Kismamik kinek mi a véleménye a Bajcsy Zsilinszky kórház szülészetéről?

Figyelt kérdés
Most 10+5 hetes kismami vagyok és a Bajcsy kórházhoz tartozóm körzetileg. Mivel első baby lesz nagyon sok kérdésem van 😊😊 Mesélnétek esetleg róla kinek milyen tapasztalatai voltak a fent említett intézménnyel?

2017. máj. 26. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 2 éve szültem ott. Nagyon jól felszerelt, figyelmesek mind az orvosok, ápolók, csecsemős nővérek. Mindent megmutattak (pl. hogyan kell szoptatni és köldökcsonkot ápolni) és elmagyaráztak mindent. Azt hiszem két szobánként van fürdőszoba, legalább is a mi fürdőnkhöz 2 szoba tartozott, de nem volt tumultus egyáltalán. Volt hűtő is. Ha fejni kell, akkor van a csecsemős nővéreknél mellszívó is. Nagyon bőséges ételt kaptunk, reggelre hideget (zsemle, kis vaj, kis lekvár, felvátott és tea), ebédre levest is meg főzeléket és szintén hideget vacsira. De akkora adagot, hogy nem igazán tudta senki megenni.


Egyetlen egy dolog volt, amivel nem voltam megelégedve, de ezzel akkor szembesültem, amikor tapasztaltam, hogy korlátlan látogatási idő van. Én kifogtam egy olyan szobatársat, akit császároztak és 15 ember volt nála látogatóban gyerekestül mindenestől másfél órát, majd amikor azok elmentek újabb 15 ember jött. Az anya meg a férje este fél 10-kor mentek el, mert a nő nem tudott a császártól megmozdulni, a gyereket meg nem tudták hamarabb leadni a csecsemősöknek, mert mind szülésnél segédkezett, így ezért maradtak fél 10-ig. Akkor majdnem agybajt kaptam.

Szóval preferáltam volna azt a megoldást, hogy csak egy látogató mehet be a kismamához, a többi meg nézegetheti őket üvegfalon keresztül a folyosón.


Nem tudom, hogy két év alatt mi változott, de ha szülnék, újra ott szülnék.

2017. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 2014- ben és most januárban szültem. Nagyon elégedett vagyok mindennel
2017. máj. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat akkor megprobálok legalább emiatt nem izgulni! Tényleg köszönöm 😘😘😊
2017. máj. 26. 23:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Én júliusban fogok ott szülni, több jót mint rosszat hallottam róla. Két barátnőm is ott szült egyik fogadott dokival másik ügyeletesnél (ügyeletesénél végig bent voltam) nincs panaszuk és amit én láttam nekem annyi bőven elég is lesz :) Azt a pár napot ki lehet bírni még a sok látogatóval is. Ennél nagyobb baj ne legyen :D

30hkm

2017. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én háromszor szültem ebben a kórházban.2013-ban,2015-ben és idén januárban. Az előző válaszolók mindent leírtak. Annyi még, hogy a korábbi évekhez képest most nagyon megváltozott a csecsemőosztályon és a gyermekágyas osztályon a rendszer, mert új vezető gyerekorvos van. Pl. a végsőkig erőltetik a szoptatást, nem engedik hogy a kismamák cumisüvegből adjanak pótlást vagy játszócumit használjanak. Tápszeres kiegészítést nem adnak a babáknak, még ha nem indul meg az anyuka teje és extrém mértékű a babák súlycsökkenése, akkor sem. Annyi a pozitívum, hogy míg 2013-ban iszonyú bunkók voltak a csecsemősök, most nagyon segítőkészek. Állítólag a látogatási rend is megszigorodott, úgy tudom már nem lehet a kórtermekben látogatni csak a folyosón (amikor én szültem januárban, akkor az influenza miatt zárlat okán nem engedtek be senki az osztályra).

Ami jó még, hogy van szoptatási tanácsadó, aki nagyon segítőkész, bármikor be lehet menni a csecsemő osztályra is, és ott segítséget kérni a nővérektől a szoptatáshoz (én idén fél napokat ott töltöttem, mert ikreim születtek, és nem volt egyszerű az elején).

2017. máj. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönőm a válaszokat :) Mindenkinek annyira új és néha végtelenül ijesztő ami velem/velünk történik de talán a szülés maga tűnik a legfélelmetesebbnek így nagyon jó ezt hallani! Köszönöm mégegyszer
2017. jún. 2. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!