Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fára mászni terhesen?

Fára mászni terhesen?

Figyelt kérdés

Pár napja felmásztam otthon (21 hkm), és hihetetlen, mennyire túlzásba vitte a család az aggódást. Mintha béna lennék, vagy nem tudom. Azon a fán nőttem fel, nem is másztam magasra, és sosem estem le. Mellesleg úgy befészkeltem magam, hogy nem is tudtam volna.

Ti nem másznátok fel így, cseresznyeérés idején?



2017. máj. 31. 14:04
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
0%

Tudod mit, másszál fára, terhesen, csak létrán..!!

Na, így most jobb? nem kismama vagyok hanem szülésznő!

2017. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
40%
Ha fiatalabb lennèk, vèkonyabb és fittebb simán! Imádtam fáramászni és korai terhességgel felmásznék most is. Igen lehet veszélye de kb ugyanannyi minthogy elesel biciglivel, vagy megcsúszol a lèpcsőn. A fiamnal a születése napján is bicigliztem. Most a harmadikat várom.
2017. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó csakhogy a kérdező már nem kisterhes, hanem 21 hetes...ha baja lesz és megindul a szülés, akkor a baba nem maradhatna életben. Engem nem zavar, csak meglep hogy valaki terhes és nem érdekli a magzat egészsége.
2017. máj. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Hát lehet bennem van a hiba, de a famászásnál nálam nagyobb gond a mosatlan gyümölcs kajálás. Nem vagyok finnyás típus, ha csak rólam lenne szó, anno én is simán lecsentem egy-egy szemet a fáról, de mióta terhes vagyok, minden zöldség, gyümölcs csak alapos mosás után jöhet.
2017. máj. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Jó sok reakció és válasz :D


Én nem ítéllek el érte, túlélted nem lett gond, csupán legközelebb mérlegelj.


Itt a legtöbben azt nem értik és azért hurrognak le, mert hiába megszokott dolog, benne van a veszélyforrás és ilyenkor gondolkozni kell először nem cselekedni.


Én pl mindig átrendeztem a lakást a nagy szekrényeket egyedül mozgattam... most is bírtam volna, mert erő az van, de baba is.. így inkább nem csináltam.


Tudom ez nem fára mászás, de a lényeg annyi, hogy érezheted magad biztonságban és érezheted magad ügyesnek erősnek... terhesen elég egy óvatlan pillanat és már kész a baj.


Te késztetést éreztél, hogy mássz fára, de az ösztönre kellett volna hallgatni, hogy nem szabad. Az ösztön megvolt különben nem írtad volna ki a kérdést.


Ez olyan mint terhesség elején egyáltalán nem kívántam enni nem akartam enni, DE tudtam, hogy muszáj a baba miatt legyűrni a falatokat.

Szóval lehet ellenkezőleg is cselekedni :)


Nagypapám is hú de erős ő bírja mert világ életében csinálta a dolgokat aktív volt... az nem azt jelenti, hogy közel 80 hoz még 40 kilós köveket kellene odébb raknia... ez is csak egy példa... Te tudsz fára mászni, de attól még terhesen nem muszáj...akkor sem ha ez az álmod :D



Na bocsánat itt jöttem sok sok példával, hogy miért is zavarja az embereket ez az egész. Csupán most nem a kismama vágyai a fontosak, hanem a magzat biztonsága. És bizony gondolkodni kell. Ez most mindent felül ír, hiszen egy apró hiba és kész a tragédia.


Jó egészséget!

2017. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!