Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek olyan nehéz...

Volt valakinek olyan nehéz terhessége, hogy már akkor megfogadta, hogy nem lesz több gyereke? És be is tartotta?

Figyelt kérdés
Én most 19 hetes vagyok és már az 5. héttől minden bajom van. Ami csak lehet egy terhesség alatt, azt én mind átélhettem. Igaz, kb 2 hete kicsit már könnyebb, de még mindig nem volt egy jó napom, amikor gondtalanul élvezhettem volna a várandósságot. Sokat sírok, néha annyira el vagyok keseredve, hogy depressziósnak érzem magam. De szerencsére ez csak ideig-óráig tart, nem folyamatos. Saját mentségemre szóljon, hogy egy cikkben olvastam, hogy kinek lenne jó kedve, ha állandóan hányingere lenne. Már most megkérdezik páran, hogy mikor fog jönni a tesó, milyen korkülönbséget szeretnénk, de én úgy gondolom, hogy ezt mégegyszer nem tudnám végigcsinálni, nemhogy egy gyerek mellett. 3 hónapig a saját magam ellátására nem voltam képes, hogy tudnék majd a gyerekemről gondoskodni, ha ugyanígy lenne minden következő alkalommal is? A gondolkodásom miatt néha lelkiismeret-furdalásom van, hogy testvér nélkül hagynám a gyermekemet, a saját magam "védelme" miatt. Volt így ezzel valaki?
2017. jún. 1. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ezzel sokan vannak így. de lehet a szülés után pár évre rá újra vágysz egy babára,és megint belevágsz. Egyáltalán nem biztos hogy ugyanilyen terhességed lesz.

Nekem a 2.volt sokkal rosszabb.

Szóval most még ezt nem kell eldöntened de az sem katasztrófa ha mégsem lesz több.

2017. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a terhességem , hanem a szülés miatt mondtam, hogy nem lesz több.

Aztán eltelt 4 év, és újra belevágtunk (szerencsére a férjem sem erőltette, megvárta, míg én szeretném). A másodiknál a terhességem volt nehéz, a szülés viszont piszok könnyű.

Újabb 4 év, és jött a 3. :)

Ez volt a legjobb, könnyű terhesség, könnyű szülés.


Csak ti tudjátok ezt, majd kiderül. A kérdezősködőkkel pedig ne törődj, kérdezz vissza, ők hogy csinálják/csinálták, majd közöld, még megfontoljátok.

2017. jún. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%

Attol fugg hogy allsz hozza.

Ha dramakiralyno vagy akkor meg nehezebb lesz.

Ha nem foglalkozol vele nem hagyod el magad es relativalod akkor jobb lesz.

Nekem minden bajom volt tobbszor fekudtem korhazban mutottek is tobbszor a 3. Terhesseg alatt es tumorom is volt.

Tumormutet vesetagulas vesemedence gyulladas hanyas idegbecsipodes kronikus migren 3x mutet alkapocs gyulladas majd hosszu szules 3l verveszteseg lepenymutet intenziv transfuzio ujra mutet laz gyulladas stb stb es... lett meg egy gyerek es ezek kozotti idoben dolgoztam is!!

2017. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

en most 27 hetes vagyok. Kb nekem olyan 6-7 hét korul kezdodtek a hányingerek, aztan jott a hanyas is.

Lefogytam tobb mint 7kg-ot, volt hogy napi 20xis hanytam de kozben mellette dolgoztam, szoval tudom mit erzel. Ez eltartott a 18.hetig utanna meg egy kis hanyinger, mara teljesen jol vagyok. Elkezdtem elvezni a terhesseget,minden reggel megnezem a pici babakocsijat, mar nagyon varom.Nekem is vannak rossz oraim amikor a hatam kozepere nem kivanok semmit es senkit, de szerintem ez evvel jar.

Eddig egy babat szerettem volna, de mar ugy vagyok vele,hogy kell a kisteso :)

Turelem!

2017. jún. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a problémát. 23. hétben vagyok fizikailag most már mondhatni jól, de mentálisan sok mindennel küzdök. Képtelen vagyok "átállni terhes módba", borzalmasan zavar, hogy korlátaim vannak. Az első időkben a férjem volt aki visszakozott a tesóval kapcsolatban (mindig kettőt terveztünk) főleg azon aggódott/ aggódik hogy ennyire hatással van az egészségemre a terhesség, de nekem meg sem fordult a fejemben, hogy ne vállaljam be a tesót. Idő kell majd az biztos, de csakis a gyerekem és miattam.
2017. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre én csak annyit tudok mondani... ha annyira szörnyű lenne az egész akkor senkinek nem lenne testvére :D

Most így gondolod, de később ez változni fog. Szülésnél is ugyan ez... sógornőm az elsőnél azt mondta nincs az az isten, hogy még egyszer végigcsinálja...aztán már 3 is van neki... Kitartás, lesznek jobb napok is :) Próbálj a jó dolgokra koncentrálni akkor is, ha nehéz.


Jó egészséget!

2017. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En a 3.nal ereztem ezt.felidotol mar alig tudtam menni.igaz az elso 2 is csaszaros volt,es a hegem fajt nagyon.a 30.hettol a reggeli es delutani ovi es suli seta a 10 perc helyett mar 40 perc volt.gondolhatod.

Lehajolni nem tudtam.

Viszketett az egesz testem(fem dorzsivel vakargattam magam)

Napi szinten par orat ugy fajt bal oldalon a bordam alatt,hogy ahogy epp voltam mikor ramjott,ugy maradtam mig el nem mult.

Aztan a vegen a csaszar reggelen harmadszorra sikerult branult rakni(elso ket probalkozast egy tanulo csinalta,nem vagyok kenyes,de szornyen fajt)

Harmadszorra sikerult az erzestelenitot beadni....ereztem ahogy mozgatjak a hatamban a tut...waaaa...na akkor vegleg betelt a pohar.

A 3.terhesseggel tobbet szenvedtem mint az elso kettovel osszesen.

Az orvosom sem ajanlott tobb terhesseget,de ha lehetne sem akarnek tobbet.pedig 3 fiam van,hianyzik egy kislany.mikor kiderult,hogy a 3.is fiu,meg ugy voltam vele,hogy oke,majd megprobaljuk meg 1x.

De nem.hormonos spiralt rakattam.remelem megved.

2017. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg nekem az is fejfájást okoz, hogy ezt a terhességemet hogy fogom "kibírni" a végéig. Még csak félidőnél tartok, de eddig szinte minden hétre jutott valami betegség, amit a terhesség miatt persze sokkal nehezebb kikezelni, mint normál állapotban...minden ilyen dolgot oriási fájdalmakkal és álmatlan éjszakákkal viseltem, amig csak birtam...nekem pedig érdekes mód a tipikus terhességi tünetek (hányinger, rosszullét) nem voltak meg, de ezek szerintem rosszabbak voltak azoknál. Most egy gyulladt bölcsességfog kihúzása után fekszem itthon, amivel előtte 3 hetet szenvedtem és jártam fogorvoshoz napi szinten, hátha gyógyszerek és műtét nélkül ki tudjuk kezelni. Sajnos nem sikerült, ugyhogy most a kiszedés utáni fájdalommal küzdök és számolom a perceket, hogy mikor vehetem be a következő gyógyszert. Kitartást!
2017. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!