Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha már voltam bárányhimlős,...

Ha már voltam bárányhimlős, akkor is veszélyes egy himlős gyermek közelében lenni?

Figyelt kérdés

Az unoka húgom himlős lett Pénteken. Még aznap vele voltam 2 órát mert nem volt senki más aki tudott volna rá vigyázni(akkor már volt dokinál és kezelve is lettek a pöttyök). Minden délután én kísérem haza az oviból, mert van egy kistesója aki olyankor általában pont alszik. Ez kb 15perc egy nap. 5 percnél többet nem is szoktam nagyon ott maradni mert van dolgom itthon.

Anyosom és anyám is azt mondja hogy hanyagoljam a vele találkozást mert nem jó ez most nekem. 30 hetes terhes vagyok. De én úgy tudom hogy aki volt himlős arra már nincs veszéllyel ez a himlő és a babára sem ártalmas.


Persze megoldható hogy ne érintkezzek vele. Csak érdekel hogy ki hogy tudja. Védőnőm kedden hívom, addig nem megyek hozzájuk.



2017. jún. 4. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:

én is hanyagolnám, láttunk már olyat, h valaki volt himlős, aztán mégis elkapta...

én meg se kértelek volna ilyenre, terhesen...

2017. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha saját nagyobbikod lenne himlős, akkor muszáj, de így én inkább kerülném.
2017. jún. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Minél fiatalabbon, akár csecsemokorban estel at a betegsegegen annal kevesebb ideig vagy vedett. A baranyhimlo a kiutesek elotti par naptol egeszen a pörkök leszaradasaig fertoz. Nagyon ragalyos betegseg. Lappangasi ido kb 14 nap. A terhesseg elso 3 honapjaban lehet sulyosabb magzatkarosito hatasa, utana mar jelentosen csokken, csekely ennek az eselye. Tehat, oly mindegy, hogy egyutt leszel meg az unkahugoddal vagy sem, mert ha MÁR nem vagy védett, tuti elkaptad, ha meg még védett vagy, nem lesz semmi bajotok.
2017. jún. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hivd fel a nőgyógyászod, és kérdezd meg tőle. #3 vagyok, ez lemaradt.
2017. jún. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, én sem kértelek volna meg terhesen. Szerintem ez baromi önzés volt részükről... Mi lesz, ha mégis elkapod?

Amúgy szerintem most már tök mindegy.

2017. jún. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!En most vagyok 8 hetes terhes a kislanyom most volt baranyhimlos 2 hete. Ezert tobb orvost is megkerdeztem (magyar es holland orvosok)mind ugyan azt a valaszt adta.Nem kell agodnom mert mar voltam himlos igy a magzat is vedve van! Szoval en bizok az orvosaimban!Es pentekn voltam a szulesznomnel, neki is megemlitettem o is azt mondta semmi gond igy ,hogy mar voltam! Szoval szerintem ne izgulj!
2017. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 vagyok. En is azert ilyedtem meg nagyon mert az elsotrimeszterben a legveszelyesebb!
2017. jún. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked utolsó. És a többieknek is.
2017. jún. 6. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!