Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Három vagy ennél több gyermeke...

Három vagy ennél több gyermekes anyucik, szerintetek a Fidesz hoz vissza támogatásokat a nagycsaládosoknak? Gondolok itt pl szoc-pol, több adókedvezmény?

Figyelt kérdés
Valakinek van erről infója?
2010. máj. 18. 10:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Kedves 11:17 es válaszoló!

Téged is megértelek igazad van.

Egyébként így van ne csak a nagycsaládosokat támogassák hanem minden családot tök mindegy,hogy egy gyereket nevelnek vagy négyet.

Egyébként nehogy azt hidd olyan könnyen "összehoztunk" négy gyereket.Dehogy! Az első jött csak gyorsan a többi baba hosszú évekbe telt és már én is azt hittem meddő vagyok,amikor sikerültek.Szóval nem pénzért meg segélyért vállaltunk gyerekeket hanem mert akartuk.Én is nagy családban nőttem fel,párom eleve görög,neki a kultúrájába egyébként sem fér bele háromnál kevesebb gyerek:)

Imádom a gyerkzsivajt magunk körül:)

Most kellene a szép nagy amcsi ház verandával,kerttel,játszótérrel,amihez a szoc polt igényelnénk.De az meg eltűnt....

2010. máj. 18. 11:31
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

Jól tudom,hogy nem segély!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

De rengeteg cigány jól járt abban az időben mikor ezt behozták, lehet te nem tudod,mert te nem laksz olyan környéken ahol ezt látod,hogy a kisebbségieket így segítik,meg nem mentél keresztül olyan falun ahol csak ilyen házak vannak és 100%- a cigány.Tudom,hogy te nem vagy az és nem azért írtam,de aki ezt nem látja egyes helyeken mi megy FOGALMA SINCS RÓLA!És nem kevertem én semmit sehova,ez így van!

2010. máj. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Oké utolsó értelek,bocsi ha hevesen reagáltam a válaszodra de sajnos ha ilyen támogatásokról kérdez valaki egyből cigánynak gondolják,meg csórónak.

Nem vagyok csóró,sőt jól élünk a viszonylathoz képest és itt a környékünkön szerencsére nincsenek cigányok így nem látom a példájukat.

Az a baj,hogy aki három vagy ennél több gyereket vállal azt már "lenézik" vagy furcsa szemmel néznek ránk.Miért is?

Én azért vagyok nő és anya mert gyerekeim vannak,én ebben látom magam teljesnek,gyerekekkel szép kerek a világ:)

Én csak a járandósságokat hiányolom.

2010. máj. 18. 11:58
 14/19 anonim ***** válasza:
59%

ha jól álltok akkor minek a szocpol? na mindegy...

egyébként az egyik hsz re reagálnék , nem arról volt szó hogy CSAK az iskolásoknak adnának családit, hanem hogy AKINEK a gyereke tanköteles korú, az csak akkor kapja meg a családit ha JÁRATJA is a gyereket (lásd kisebbség).

Tehát olyanról szó se volt hogy akinek kicsi gyereke van az nem kap családit...

2010. máj. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Azért mert nem viskóban lakunk és nem zusíros kenyeret eszünk,már nem is járhatnak a kedvezmények támogatások?

Csak a csóró családoknak jájon?

Én meg az ilyen hozzáállást nem értem.

Hogy minek a szoc pol?

Mint másnak:építkezésre!

legalábbis nekünk erre kéne.Ez egy jó tőke a banki hitelhez.

Mint írtam,nem egy másfél szobás lukat akarnék venni,hanem egy nagy,amcsi típusú házat építtetni.

Egyébként is ami jár az jár,ha eddíg mindenki megkapta tök mindegy,hogy gazdag vagy szegény akkor most is jó lenne ha visszahoznák.

2010. máj. 18. 13:21
 16/19 anonim ***** válasza:
56%

ÉN nem tudom hanyadik hsz vagyok(aki a Fideszre szavazott:))

Szóval igen,nekünk is jól jönne még a fél szoc.-pol is,mert vettünk egy házat,és bővítjük éppen.

Én hitelügyintézőként nagyon sok embernek segítettem ebben,de persze én maradtam le róla.

Meglátjuk mit hoz ez a kormány...

2010. máj. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Hát igen én is ezt hiányoltam, hogy nem adnak semmilyen kedvezményt, még annak aki 3 gyereket nevel azért jár a családi adókedvezmény, plusz étkezési kedvezmény iskolában, óvodában. De mi van pl velünk fiatalok vagyunk, 2 éve vettünk lakást, az össz támogatás ehhez az államtól az volt, hogy 2 héten belül kiküldte a 400 ezres illetéket, hogy 15 napon belül fizessük be. Most összejött a baba, de semmilyen támogatást nem kapunk, mint ahogy korábban írtam, majd kapjuk a családi pótlékot és kész. Eltörtölték még a gázártámogatást, és levitték a táppénzt, ha kórházba kerülnék a baba születése előtt, akkor 50 % táppénzt kapnék, amúgy 60 %-ot. Ez azért engem felháborít, mert ugyan mi is megélünk, de fizettük az adót és a járulékokat, persze ha orvoshoz kell mennem maszekban megyek mert az SZTK-ról ne beszéljünk, a gyerekem egészsége most terhesen fontosabb!! ebből és a családom adójából más megkapott mindenféle támogatást, beleértve a magzati kedvezményt, gázártámogatást stb. mi pedig semmit!! Én miért nem kaphatok semmit, csak dolgozhatok mint egy rabszolga más pedig élvezi? Ez felháborító!!! A többi hozzászólónak abban igazga van hogy 100 nagygyerekes családból 80 cigány, nagyon kevés magyar család vállal több gyereket.


31 hetes km

2010. máj. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát igen.....a kisebbség mindenütt előnyöket élvez,és nem mernek ellenük fellépni sehol mert aztán meg este sötétedéskor megkéselik az ügyintézőt...ezért inkább kapnak segélyt,támogatást stb..(gondolom így van)

Én ha bemegyek érdeklődni a polgármesteri hivatalba már furcsa szemmel néznek,mit is akarok én?Mert ugye szépen vagyok öltözve nem vagyok igénytelen és büdös és nem papucsban megyek télvíz idején...hát igen sajnos ez van.


Ezekről tudok én is:ingyenes a tankönyvünk a két nagynak,a kicsi ingyenesen jár oviba és magzati kedvezményt is kaptunk,mert a betöltött 90 nap után már igényelhettem a családi adókedvezményt annak idején a harmadik babánkat várva.

Családi programokra ált.féláron megyünk,állatkert,cirkusz stb.

Most a negyediket várva jutottunk el mi is odáig,hogy oké most építkeznénk.De miből?

Eddíg sem garzonban laktunk mert van egy lakóparki lakásunk ami 140 nm,de én kertet szeretnék és házat.Hiába adom el a lakást annak még kevés a vételára egy építkezéshez.Ugye telek,aztán a beruházó vállalkozó ad egy árajánlatot az én igényeimre.A lakást úgy 15milkáért tudom eladni(sajnos a válság miatt a lakóparki lakások árai is lezuhantak) a házat úgy 25milkáért húzzák fel kulcsraészre.Szóval fennmarad 10 millió amit elő kell teremtenünk.Nem akarok elsősorban ilyen nagy összegű hitelt felvenni,így lett volna jó most a szoc pol,4 gyerekre,és amellé hitelt felvenni.Máris másképp nézne ki a konstrukció.


Egyébként itt mifelénk gyönyörű sorházas lakópark épült,kis kertekkel,emeletes,szépek.Igen ám csakhogy a polgármester elsősorban szegény,szerencsétlen cigányoknak adja el,vagyis belépési díj pár száz ezer forint nekik aztán bérlőként lakhatnak a szép.új lakásokban.

Amikor én ezek után érdeklődtem a hivatalban azt mondták,már nincs üres lakás,és roma negyedbe ne nagyon költözzünk magyarok......komolyan így volt!


Szóval tanácstalan vagyok.

2010. máj. 19. 12:03
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Igen és most is mi a kormány legfontosabb teendője? A kettős állampolgárság, ami semmilyen különösebb előnnyel nem jár majd, de fontosabb mint az pl: hogy a terhes nők akik a maguk és a gyerekük egészsége, sokszor életbenmaradása (nehogy elvetéljen) miatt kényszerűlnek táppénzre összegét megemeljék és ne 60% legyen. Mert nem tudom, hogy aki bruttó 90 ezerből él, és még lakástörlesztése van és táppénzre kényszerűl mert fizikai munkát végez, vagy veszélyes anyaggal dolgozik 3 műszakban, az hogyan él meg? Miből veszi meg a gyereknek a szükséges dolgokat!! Vagy attól retteg, hogy nem fogják-e kirúgni ha a főnöke megtudja, hogy terhes, de a kormány az nem áll ki a családok mellett!!!!


31 hetes km

2010. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!