Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyire figyeltek oda a...

Ti mennyire figyeltek oda a vitaminokra terhesség alatt? Milyeneket szedtek?

Figyelt kérdés
Egy nőgyógyász ismerősünk szerint ez túl van dramatizálva a mai világban. Nem azt mondta, hogy nem kell, de ha rendesen fogyaszt mindent a kismama, zöldséget, gyümölcsöt, akkor például a terhes vitaminból elég hetente 2-3 tabletta, nem kell minden nap.
2017. jún. 14. 09:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Terhesvitamint, minden nap.


Nem birom felfogni az okoskodast.

Vitaminnal tomjuk a gyereket, vitaminnal tomjuk a tinedzsert, mi is ilyen olyan vitamint szedunk eletunk szinte minden szakaszaban.

Viramin 50 felett, oreg korban.

Tegye fel a kezet aki nem szedett vitamint meg !


Akkor miert pont a terhes ne szedjen ???

Tudod, 9 honapig egy EMBERT novesztesz a testedben. Pont, hogy ilyenkor kell a plusz vitamin!

De ha megeszel egy nap 12 brokkolit,, hogy fedezz CSAK egy fele vitamin szuksegletet, akkor hajra!

2017. jún. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Folsav az kell, főleg az első 12 hétben. Én a Femibion 1-et szedtem az első trimeszterben. Aztán váltottam a DM-es vitaminra, de ebben meg a vas annyira megfog, hogy inkább külön viszem be, amire szükségem van :)

Így én most magnéziumot, c-vitamint és folsavat szedek.

Ezekre odafigyelek, és mindennap beveszem őket.

2017. jún. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Zöldség, gyümölcs mellett minden nap szedtem D3-t, folsavat, multivitamin, magnéziumot, kalciumot és omega 3-t.


Nem, nincs "túldramatizálva". Az ismerősöd nyilván nem orvos, és normálisnak tarja, hogy egy nő teste tönkremegy a terhesség alatt, kihullanak a fogai, a haja stb, mert a magzat elszívja, ami neki kell, az anyának meg nem jut tápanyag.


Nem kell minden nap?! De cuki ... és a vízben oldódó vitaminok, melyek nem tárolódnak a szervezetben?

És a folsav, hogy ne legyen sérült a gyerek?

És a görcsök ellen való magnézium, ami képes fél óra alatt kiürülni?!


Miért kell minden hülyét meghallgatni? Miért?!!??

2017. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:

* nem JÓ és szakmailag felkészült orvos

2017. jún. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A terhességem elött 1 hónappal kezdtem el szedni a Femibion 0 vitamint. Aztán amikor terhes lettem átváltottam a Femibion 1-re. 12 hétig szedtem minden nap, azóta viszont a Czeizel féle vitamint szedem 2 naponta. Mellé a magnéziumot és szintén 2-3 naponta calciumot. Természetesen napi szinten eszek 2-3 féle gyümölcsből is. Szerintem ez így bőven elegendő.

16+4hkm

2017. jún. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én a 12. hétig minden nap szedtem a Femibiont, azóta minden második nap. Magnéziumot, b6-ot, D3-at és vasat minden nap. Plusz calciumot kétnaponta. Szóval én is odafigyelek rá, csak annyira változó, hogy ki mit mondd ezekről, hogy nehéz okosnak lenni.
2017. jún. 14. 10:07
 7/14 anonim ***** válasza:

Kérdező: könnyű okosnak lenni.


Józan paraszti ész: csak táplálkozással iszonyú nehéz, majdnem lehetetlen mindent megadni a testednek alapból is. Nemhogy akkor, amikor pluszban egy ember fejlődik benned, tehát extrém módon megnőtt a tápanyagigény ...

2017. jún. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én Ladeevitet szedek :)
2017. jún. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is a femibion 1-et szedtem, de most a 2-esből egyik nap az egyik fajtát, másik nap a másikat. Meg egy rakás magnéziumot és rutascorbint. Így is sok a bogyó, inkább változatosan eszem. Szerencsére nincs rosszullétem, így nem gond.
2017. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én trimeszter 1et szedek aztán ha,eljön a 12hét akkor váltok trim2-re. Szeretem ezt a vitamint nincs semmi bajom tőle.

Sőt terhesség előtt is szedtem

2017. jún. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!