Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek igaz, hogy hatássa...

Szerintetek igaz, hogy hatással van a terhesség alatti lelkiállapotunk a babára? Azt olvastam, hogy a stresszes kismamák gyereke nehezen alszik el, nyugtalan. Stb.

Figyelt kérdés
28.hétig dolgoztam,szinte fel sem fogtam,hogy "nem vagyok egyedül",annyira lefoglaltam magam,és mikor már pihenhettem volna,jött a költözés, ismét pögés,aggódás.Már 33hetes vagyok,és félek,hogy rossz anya vagyok/leszek,hogy nem koncentrálok a babára,és a baba is ilyen nyugtalan lesz...
2010. máj. 19. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:

az teljesen más hogy elfoglalod magad meg az is hogy állandóan ordibálsz és már attól is gyomorfekélyt kapsz ha lekésed a buszt.

Egy baba nem csak akkor van szeretve ha állandóan simogatják az anyukák a pocakot. A szeretetteljes gondolat milliószor többet ér!

Nagyon jól csinálod!! Azért nem gondolom hogy annak nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb a babája aki csak másról sem tud beszélni 24 órában hallgatja a szívhangot és folyton prüntyög....

2010. máj. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nyugtalanság és az elfoglaltság nem ugyanaz!

Szerintem nem baj,hogy éled az életed, amíg még "bőr alatt" a pici. Hiszen utána úgyis megváltozik minden.

Az anyaságba meg szép fokozatosan nő bele az ember, ez nem egyik pillanatról a másikra történik. Szóval nyugi.

Ha túlzott stresszben él egy kismama, az biztosan valamilyen módon kihat a babára is, de szerintem leginkább azért, mert ha ő olyan típus, akkor szülés után is stresszes lesz, és az már sokkal inkább befolyásolja a baba személiségét.

Én azt gondolom, hogy önmagunkból nem tudunk kilépni, és nem is kell, a lényeg a szerető gondoskodás, és az marad akkor is, amikor már nem kis baba, mert nőnek mint a gomba. :o)


Továbbá az jutott még eszembe, hogy amikor a másodikomat vártam, akkor sokkal kevesebb időm jutott a "pocakbeli babusgatásra", egyrészt mert rosszul voltam, másrészt mert ott volt a nagy, aki sokkal látványosabban követelte a törődést. Ettől még nem hiszem, hogy el lenne hanyagolva, sőt! Ő most "a pici" a családban...


Jó készülődést és szép szülést!

2010. máj. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, én élő cáfolata vagyok ennek a legendának. Kb. félidős terhesen robbant a bomba, hogy a férjem összegabalyodott egy lánnyal. Ettől kezdve napi szinten ment a könyörgés, fenyegetés, hisztizés, rinyálás, váljunk, ne váljunk, mi leszvelem/velünk, hogy fogok megélni, mi lenne a jobb, ha menne, ha maradna, szóval borzalom, utólag azon gondolkodok, hogy miért nem bolondultam meg? (Pedig nagyon is tervezett volt a kisbaba). Ehhez képest időre megszületett az én kis angyalkám, aki evett és aludt éjjel is, és nappal is(mert annyi, de annyi tejem volt..)és sírni sose hallottam az elmúlt másfél évben. Olyan kiegyensúlyozott, türelmes és mosolygós vidám kisbaba, olyan erős kisugárzása van, hogy minden egyes séta alatt csak dicséreteket kapok, hogy milyen bájos és kiegyensúlyozott kicsi. (magamba meg azon gondolkodok, hogy mit szólnának, ha ismernék az elmúlt évek történéseit)
2010. máj. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat idegeskedtem terhesség alatt, esküvő majd családi gondok anyósékkal, majd a párommal, szóval senkinek nem kívánom ezt, és a babám mégis mosolygós, vidám imádnivaló, nyugodt kisbaba lett.
2010. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,azért megnyugtató volt olvasni, hogy nem csak abból lehet jó anyuka, aki 9 hónapig árbrándos szemekkel,pocakot simogatva ül otthon...De azért igyekszem egy kicsit most már lassítani, és "kiszabadítani az anyatigrist" ;-)

Köszi mégegyszer, minden szépet-jót Nektek!

2010. máj. 20. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!