Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinek nincs fogadott...

Ha valakinek nincs fogadott orvos/szülésznő, "illik" pénzt, ajándékcsomagokat adni a korháziaknak?

Figyelt kérdés
2017. jún. 20. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
A többség szerint illik, de mi pl nem adtunk. Ha adtunk volna akkor biztosan nem pénzt - és biztosan csak a szülésznőnek, mert övé volt az érdem.
2017. jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Nem, nem illik. A munkáját végzi a fizetéséért.


A közértben sem adsz ajándékcsomagot, ha kiszolgálnak.


Az eü nem ingyenes. HAVONTA fizetsz érte a fizetésedből levont járulékkal.

2017. jún. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Igen, utolsó, csak mondjuk nem mindegy, hogy egy kg kenyér a tét vagy a te és a gyermeked egészsége.


Ettől függetlenül az a véleményem, hogy nem illik, de ha hálás vagy, adhatsz pénzt vagy ajándékcsomagot, biztosan jól fog nekik esni. Bár gyanítom, 3 éves kávé és csokoládékészletet halmoztak már fel. :)

2017. jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Igaza van a kettesnek,sajnos annyira belénk ivódott hogy adni kell,még rendesen rosszul érezzük magunkat ha nem tudunk vagy azt merjük gondolni hogy nem akarunk.Pedig naponta emberek milliói hihetetlen erőfeszítéssel végzik a munkájukat és a fizetésen kívül sem ajándékcsomagot,sem plusz pénzt nem kapnak.
2017. jún. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Mikor a kisfiam született senkinek nem adtam semmit, mégis kedvesek voltak. Mindenki a legjobb tudása szerint dolgozott. Ha bent van az orvos, szülésznő műszakban akkor kap fizetést. Ha behívják, mert előre megbeszéltétek, akkor esetleg jár ajándék.
2017. jún. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazából azért kérdeztem, mert csaszaroztak. A kórházi személyzet rendes ugyan, de ugye a munkájukat végzik. Viszont a "szobatársaim" nagyon osztottak szoroztak itt a kulonbozo ajándékcsomagokkal es borítékokkal, de bevallom őszintén, en nem gondoltam külön senkinek semmit adni. Habar teny, hogy a szobatarsaknak fogadott orvosuk is volt. Nekem tökéletesen megfelelt az ügyeletes orvos ellátása is.
2017. jún. 20. 13:01
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Illik-nem illik,mi nem adtunk. Elégedett voltam a munkájukkal,meg is tehettük volna (nem volt anyagi akadálya) de őszintén úgy gondolom,hogy azért fizetem a TB

-ét,hogy ellássanak. Amíg mindenki tömködni fogja a dokik és szülésznők,nővérek zsebét,addig el is fogják várni sajnos és azzal,aki esetleg nem teheti meg előfordul,hogy másképp bánnak majd. Legalább az egészségügyben lehetne egyenlőség beteg és beteg közt... Tudom ez csak álom,de mikor valaki annyira kiszolgáltatott,akkor úgy "illene"!

2017. jún. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

#3

Értelmezhetetlen, amit írsz. A "hálapénz" utólagos műfaj, ha hálás vagy, ugye. Azaz, miután végeztek az említett emberek.


Hogy lenne itt a tét a "gyereked élete"?


Vagy azt gondolod, előre kell fizetni, különben beteg vagy halott lesz a gyereked?

2017. jún. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

Igy van,utolso!

Az a dolguk,ezert fizetjuk a TB-t!

Senkinek semmit!

2017. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Egészségét írtam, nem életét.


Azért is hálás vagyok, ha egy kg kenyeret normálisan ideadnak, adott esetben otthagyom azt a pár forint borravalót.

Így azért is lehet valaki hálás, ha szépen levezetik a szülését, vagy sürgősségi császárral adott esetben megmentik a babát egy maradandó károsodástól, attól hogy szobanövényként élje le az életét.


Ilyen esetben, ha valaki úgy érzi, hogy hálás, mért ne adhatna egy ajándékcsomagot? Nyilván nem kötelező, mert a munkáját végzi, és ajándékcsomag vagy pénz nélkül is megteszi, mindenesetre ha a pincér vagy a bolti eladó is kap borravalót, csak azért, mert kedves, nem kell leszúrni azt, aki a szülés levezetéséért pénzt vagy ajándékcsomagat akar adni.

2017. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!