Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinek nincs fogadott...

Ha valakinek nincs fogadott orvos/szülésznő, "illik" pénzt, ajándékcsomagokat adni a korháziaknak?

Figyelt kérdés
2017. jún. 20. 12:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
48%

A rendőr nem kap, a gyógyszerész nem kap, a kertész nem kap, az esztergályos nem kap, az egyetemi tanár nem kap stb.


Igen, lehet valaki hálás. Meg is köszönheti. De, egyfelől nem a pénz vagy csomag miatt mentik meg, hanem mert ez a kötelességük és esküjük is erre kötelezi őket.


Másrészt a hálát nem borítékozással meg csomagozással lehet kifejezni egyedül. Ez egy rémes paraszti szokás csökevénye, amikor vittek két felpucolt tyúkot a méltóságos tanár úrnak...


Ha valaki fizetni szeretne, akkor vegyen igénybe magánellátást, ahol számlát kap és egyenlítse ki annak összegét. Tb alapon már kifizette.

2017. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
92%

én adtam a nőgyógyászatra ajándékcsomagot (4 hetet feküdtem bent), a szülészetre pedig közös ajándékként egy kávéfőzőt kaptak. nagyon örültek neki :D


nekem sokan és rengeteget segítettek szülésnél.


és ha lett volna fogadott orvosom, örömmel fizettem volna; bármennyit, ha vállal, de nem vállalt :(

2017. jún. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!