Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba szuletese utan anyukam...

Baba szuletese utan anyukam szeretne jonni hozzam es nalam lakni par hetig?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elunk, egy 2 szobas lakasban. A baratom 2 honapot tud majd velem lenni a baba szuletese utan, es tenyleg mindenben segit mar most is (fozes, takaritas, bevasarlas stb).


Anyukam es ugy az anyosom is nagyon szeretne jonni es segiteni a baba szuletese utan, aminek szinten nagyon orulok, de csak par orara. Nem ugy hogy 24 oran keresztul ott vannak, es mindenben reszt vesznek ok is, vagy csak egy egyik.


Szamomra ez egy olyan idoszak amit a baratommal es babammal szerernek inkabb foleg eltolteni, meghitt kornyezetben.


Nos, amikor ezt elmondtam anyukamnak es az anyosonak elegge rosszul esett nekik, mar ugy tervezik a szabadsagot, hogy itt lehessenek.


A kerdesem, mennyire szokvanyos ezt a segitseget elfogani? Amikor ti szultetek odakoltozott valaki segiteni?


Jo volt? Nem volt eleg a parod segitsege?


Fo problemam azzal hogy ilyen sok idot legyenek itt, hogy ugye nem beszelik a nyelvet, nem annyira ismerik a kornyekunket(de mar voltak itt parszor) es ugye igy foleg egesz nap otthon lennenek velem es a babaval.


Koszonom!


2017. jún. 23. 11:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen felesleges odaköltözniük. Ha két felnőtt ember nem tud ellátni egy csecsemőt, az már régen rossz.
2017. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

A férjem 3 hétig tudott itthon lenni a baba születése után, és mi ezt a 3 hetet arra használtuk, hogy mi hárman "ismerkedjünk össze" egymással. Látogatók jöhettek hozzánk, a szüleink is megfordultak a házban, de csak pár órára. Például az nagy segítség volt, hogy hoztak néha ennivalót, főtt ételt.


Én nem éreztem szükségesnek, hogy folyamatosan itt legyen velem valaki utána sem. Az én szüleim hetente egyszer jöttek látogatóba, nap közben fél napra egészen a fiam 1 éves koráig. Ebből nem volt sértődés - szívesen láttuk és látjuk őket azóta is, de nem volt több hetes ideköltözős időszak.


Nálatok annyiban különbözik a helyzet, hogy külföldön vagytok, és nem tudnak egy úgy egy-egy alkalomra beugrani hozzátok. Persze biztos nagyon kíváncsiak is lesznek a babára. Én azt kérném, hogy a 2 hónap után jöjjenek, semmiképpen sem egyszerre, és annyi időre, amennyi Neked is kényelmes. Addigra Te is látni fogod, hogy miben jön jól a segítség, mire van szükséged.

2017. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Az első gyereknél lehívtam anyukámat,(250km-re lakik) arról nem beszéltünk,hogy meddig fog maradni. 2 nap után rájöttem én is meg ő is,hogy a gyerek csak eszik meg alszik (pláne mert sárga volt),így semmi szükség arra,hogy itt legyen mert annyi,hogy max helyettem főzött,de arra nekem is lett volna időm. A második gyerek amikor egy hetes volt akkor hívtam le 5 napra,de a dolga csak az volt miután nyári szünet volt,hogy az ovist szórakoztassa és össze vissza mászkáljon vele. A harmadik gyereknél egy éjszakát maradtak a szüleim mert látogatni jöttek csak,de délutánra akkora hó esett,hogy inkább ne induljanak el autóval haza.Nem volt hasfájós stb gyerekem,teljesen gond nélkül simán megoldottunk mindent,de azért úgy kb 6 hónapos koruktól jól jött volna már a segítség :)
2017. jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Nálam anyukám itt " lakott"2 hétig.

Nagy segítség volt!

Viszont a férjem járt dolgozni. Az első 2 napban volt csak itthon egész nap. Így kb 10 órát volt távol, minden nap

Ha veled otthon tud maradni a párod ilyen sokat, szerintem felesleges h anyud, v anyósod odaköltözzön egy időre.

2017. jún. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
Előre tervezik a szabadságukat úgy, hogy meg sem beszéltétek...ok. Nekem nem hiányoznának még ők is a nyakamra, inkább ismerkedjetek egymással, ez egy nagyon intim folyamat!
2017. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is segítettek, de úgy, hogy délelőtt jöttek, főztek stb és délután hazamentek.

De mivel külföldön éltek, nem tudnak "hazamenni" így kényes a dolog..


Amúgy a párom csak pár napig tudott otthon maradni, így nagy segítség volt hogy jöttek anyumék. De ők is csak az első 2-3 hétben. Utána már jól mozogtam, kialakult a rendünk.


Ha tudnak maguknak programot szervezni akkor gondolom neked is könyebb lenne. Javasold nekik, hogy tök jó meg minden, de nektek kell egymásra hangolódnotok, szóval hagyjanak üres időt nektek. Menjenek el addig várost nézni vagy valami. Gondolom pénz szórás lenne egy panzióban szobát kivenni nekik..

2017. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
18%
Hol eltek?
2017. jún. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%
Az első babánál 5 napot volt itthon a párom (ebből 3 költözéssel telt), a másodiknál mondtam, hogy ki se vegyen szabadságot mert felesleges
2017. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Én se akartam, hogy bárki itt legyen, a második gyereknél meg is mondtam, hogy szeretnénk csak négyesben lenni, hogy megszokjuk így, mivel később is magunknak kell megoldanunk mindent. Az én szüleim teljesen megértették, a másik oldal már kevésbé. Sógornőm például erre, hogy hazajövetel után szeretnénk magunk maradni, közölte, hogy fogadjam el, hogy nekik is közük van a gyerekhez. Ergo, nem tetszett neki, hogy nem lehet itt napokig szülés után. A mai napig ki vagyok ezen akadva.
2017. jún. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%
Szóval ha nektek úgy jobb, ne hagyd, hogy a sértődésük eltántorítson. 9-es voltam
2017. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!