Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba szuletese utan anyukam...

Baba szuletese utan anyukam szeretne jonni hozzam es nalam lakni par hetig?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elunk, egy 2 szobas lakasban. A baratom 2 honapot tud majd velem lenni a baba szuletese utan, es tenyleg mindenben segit mar most is (fozes, takaritas, bevasarlas stb).


Anyukam es ugy az anyosom is nagyon szeretne jonni es segiteni a baba szuletese utan, aminek szinten nagyon orulok, de csak par orara. Nem ugy hogy 24 oran keresztul ott vannak, es mindenben reszt vesznek ok is, vagy csak egy egyik.


Szamomra ez egy olyan idoszak amit a baratommal es babammal szerernek inkabb foleg eltolteni, meghitt kornyezetben.


Nos, amikor ezt elmondtam anyukamnak es az anyosonak elegge rosszul esett nekik, mar ugy tervezik a szabadsagot, hogy itt lehessenek.


A kerdesem, mennyire szokvanyos ezt a segitseget elfogani? Amikor ti szultetek odakoltozott valaki segiteni?


Jo volt? Nem volt eleg a parod segitsege?


Fo problemam azzal hogy ilyen sok idot legyenek itt, hogy ugye nem beszelik a nyelvet, nem annyira ismerik a kornyekunket(de mar voltak itt parszor) es ugye igy foleg egesz nap otthon lennenek velem es a babaval.


Koszonom!


2017. jún. 23. 11:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%
Jajj istenem ... mintha magamat olvastam volna... másfél hónapja derül ki terhes vagyok de mar a sogornomtol elkezdve anyós anyukamek mind arrol beszelnek jonnek ki mihelyst megszületik.... mi nemetbe lakunk 3 szobasba nem akarom hogy tele legyen a haz idegeskedni sem szeretnek ... szóval en is vagyok vele hogy várok meg egy kicsit es ha továbbra is igy gondoljak akkor egy "rendszert" fogok csinalni es kerek perec megmondom ki mikor jöhet majd es mennyi időre ... nekem ne jöjjön ide lakni es csomó ember hetekig mert megbolondulok.
2017. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Spanyolorszagban elunk.


Orulok, hogy ti is ugy gondoljatok nem szukseges idekoltoznie par hetre.


Lehet ugy oldom meg hogy kijon egy hetre, par napig velunk lesz, a maradek idore meg majd nezek olyan programokat ahova el tudnak menni az anyosommal, es itteni baratokkal, es akar egesz napos is.


Koszonom mindenkinek hogy irt! :)

2017. jún. 23. 13:41
 13/20 anonim ***** válasza:
45%
Mi svajcban lakunk. Parom nem magyar. Anyukamek nem beszelik a nyelvet,igy meg a parommal sem tudnanak kommunikalni,(na nem mintha eddig kommunikaltak volna,bar parszor probalkoztak,keetszer tulajdonkeppen,egyszer mikor meglatogattam oket Budapesten,es ok jottek karacsonyra,tok foloslegesen,en ereztem magam kellemetlenul,de hat ok jonni akartak,en meg nem mondtam nemet,akkor volt par honapos a kisfiunk,aztan egy ket nap utan hazakuldtem oket,mert idegesitoek voltak)! Most is jonni akarnak majd,en meg megmondtam hogy ne jojjenek,mert a ferjemmel megyunk.Olaszorszagba az o anyjat is meglatogatni!
2017. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

Húúú, hát nekem szülés után nem hiányzott senki, örültem, hogy élek. Fáradt voltam, sok napot voltunk a kórházban, ott ugye nem tudtam se éjszaka, se nappal pihenni. Plusz az embernek féj a gátsebe vagy császáros hege, pont két vendég hiányzik már csak.


mert hiába segítségnek mennek, ha nem lehet őket elküldeni boltba, postára, gyógyszertárba, hivatalokba ügyet intézni. Én azt sem szeretem, ha valaki nekiáll a konyhámban főzőcskézni, nem szeretem, ha a wc-met takarítja utánam.

Úgyhogy én mondtam is mindenkinek, h majd jelentkezem, ha fogadok látogatókat. A kórházban sem fogadtam senkit, a babát a nővérke megmutatta annak, aki jött. Anyósom, anyukám is jött volna ide "lakni" de mondtam, hogy nem szeretném.


Két felnőtt elboldogul egy kisbabával, nálunk sem volt semmi probléma, megoldottunk szépen mindent.

2017. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%
Nehéz kérdés. Én a férjemmel ültem le megbeszélni a dolgokat. 1 gyerekemnél jött anyósom is és anyukám is segíteni 1-1 hétre. Férjem dolgozott császárral szültem. Mai tapasztalatommal másként csinálnám már. Második babám érkezésénél anyum volt itt 1 hetet, mert a nagyott vinni kellett sétállni kicsit szórakoztatni illetve amikor bekerültem kórházba segített a férjemnek. 3dik gyereknél frjem két hétig itthon volt. Akkor úgy szerveztük meg, hogy a férjem 2 hónapüg csak délelöttős műszakott válalt. Fokozatosan terheltem magam és csináltam a házimunkát. Mind három gyerekem császárral született egy darabig nagyon nehéz dolgokat nem tudtam emelni.
2017. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%
Semmi szükség rá.
2017. jún. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%

A férjem sajnos nem tudott itthon maradni az első héten, így nagyon nagy segítség volt, hogy itt volt anyukám. Nem engedett mást csinálni csak babázni. Főzött (előre is), mosott, takarított. Segített ha valamiben bizonytalan voltam a babával kapcsolatban. Ha itthon lett volna a férjem, 2 napra akkor is jött volna.

A te helyzeted kényes, mert azért hetekig én sem szerettem volna, hogy itt legyen sem ő sem anyósom, hiába szeretem őket. Ez mégis csak egy intim időszak. Viszont az is érthető, hogy a nagyik szeretnének unokázni illetve segíteni nektek. Esetleg nem lehetne nekik szállást foglalni a közelben? Akkor pár napig lehetnének veletek, aztán pedig elfoglalnák magukat de mennének hozzátok is babázni.

2017. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az én anyukám is mindennapos vendég volt mikor megszültem és bizony anyósom is....egyszerre.Nem megyek bele részletekbe egyetlen szó csak: NE!!!! Komolyan!Teljesen igazad van hogy 3asban akartok maradni,menjen egyik nagyi pár napra ha a baba 1-2hetes,aztán majd a másik is de egyszerre semmiképp és pláne ne hetekre!

Én hamarosan szülni fogok (3. gyerek) de megmondtam a nagyiknak hogy majd mi szólunk ha jöjjenek,szeretnénk ezt most csak mi a család megélni.Nem örültek neki de kénytelenek elfogadni :)

2017. jún. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Külföldre én sem hívnám anyámat,se anyósomat.

Nekem jól jött,hogy mindkettőnél ott volt anyu.Az elsőnél alig éltem,vérátömlesztést kaptam,örültem,hogy élek,és egyáltalán fel tudtam ülni.1 hétig volt,mert vidéken lakik.A másodiknál szülés után 39,40fokos lázam volt majdnem 2 hétig,jól jött,hogy ott van,a nagyobbat is elláta (másfél éves volt akkor),plusz segített mindenben.Kórházba került a babám 11 naposan(én is vele voltam folyamatosan),így meg kb.1 hétig segített ráadásként.Nekem jól jött,és anyum is szívesen segített.Anyósom is néha beugrott,de ő itt lakik.A férjem nem végez házimunkát,úgyhogy én nem voltam ellene,hogy itt legyen.

Azt viszont én sem tudtam volna elképzelni,hogy hetekig legyenek itt...

2017. jún. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Külföldön élek,elsö babám 1 hónapos volt mikor anyum kijött hozzánk 10 napra.Nem kimondottan segìteni,hanem látni az onokáját,babázni,élménytgyüjteni.Ezt én is igy akartam,mert nagyon kötödöm anyumhoz,és nagyon jó volt,nem találkozunk túl sürün,párom pedig dolgozott minden nap...Nemsokára érkezik második babánk és szintén jön anyum 2 hétre,szülés után 3 héttel,szintén onokázni meg mostmár nagyobbal játszadozni.(Férjem dolgozni fog ahogy eddig is)Szóval mindkét picinél megvolt/meglesz a mi kis intim pár hetünk csak a mi kis családunk.
2017. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!