Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves lesszek és szerintem...

17 éves lesszek és szerintem teherbe estem. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
17 éves leszek 1 hét múlva, a barátom 20 éves, nagyon szeressük egymást. Akartuk a babát főleg ő nagyon. Anyagi gondunk nincsen sem az én családomnak és ugyan úgy az ő családjának sem. Pár napja történt ez hogy gyereket válalunk, tesztet még nem vettem de 100% biztos vagyok benne hogy terhes vagyok. Egyetlen dolog miatt nagyon agódom hogy a szüleim mit fognak szólni ahoz hogy 17 évesen babát várok. A barátom azt mondta ne agódjak és ne is féljek semmitől sem, ő segít és mindvégig melletem lessz. Hogyan mondjam el a szüleimnek? Szerintetek szégyen ilyen korán gyereket válalni?. (Normális válaszokat kérek, és a helyesirásomért előre is elnézést kérek mielőt valaki bele kötne csak nem magyar az anya nyelvem)
2017. jún. 27. 12:46
1 2
 1/20 anonim válasza:
52%
Tehat 16 eves vagy. Masodikos. Semmit, megszoptad. Figyelni kellett volna biologia oran :)
2017. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kérdések iskolai szünetben szoktak jönni, mert az a gyerekek unatkoznak és kitalációkat egy névtelen oldalon teszik fel.

Legtöbbször annak a gyereknek a fejében fogan meg egy ilyen téma aki nagyon magányos, és azt gondolja, hogy a magányán egy baba segíthetne. 17évesen az emberben pont tengenek ezek az anyai gondoskodó hormonok.


Ha ez a kérdés kitalálció ahogy azt én goldolom akkor próbálj a nyáriszünetben olyan munkát vagy önkéntes munkát találni, ahol gyerekekkel lehet foglalkozni. Esetleg táborokban, vagya más gyerekes intézményekben. De pl s´erült gyerekekhez mindiden szerevezet keres partnereket akik segítenek nekik...


Ha nem kitaláció akkor pedig minél elöbb csinálj egy tesztet és állj a szüleid elé és mond el nekik, úgy is ök az egyetlenek akik segíteni tudnak neked ebben.

2017. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Nem szégyen, csak értelme nincs. Esélyed sincs továbbtanulni, munkatapasztalatot szerezni. És most remek, hogy a barátod örül meg segít, de egy kapcsolatnak vége lehet, akkor miből fogod eltartani, ruházni, etetni a gyereked? (Most gondolom elképzelhetetlen, hogy bármelyikőtök elhagyja a másikat, de a barátodnak akár a fejére eshet egy tégla holnap, szóval semmire nincs garancia.)


Szóval a szüleid joggal fognak kiakadni, hiszen a te eltartásod mellett a gyereked is az ő nyakukba szakad anyagilag. Nem fogod befejezni a sulit, és jó eséllyel sok évig a segítségükre szorulsz.


Szóval mindezen el kellett volna gondolkodni, mielőtt babát akartok olyan nagyon... Az a baba ugyanis 4-5 év múlva pont olyan jó lett volna, addigra önállósodhattatok volna.

2017. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

10 osztály végzettséggel?

Ha korán is szerettél volna anya lenni akkor is a középsulit azért jó lenne ha elvégeznéd, akkor is csak 18-19 leszel.

Tudom szeret a párod, de szülni csak úgy szabad ha hosszútávon is el tudod tartani a gyereket egyedül is. Mert apuka leléphet akár 5-10 év múlva is. Akkor 10 osztállyal nem fogod tudni fizetni a gyerekeket, ne akarj függni egy férfitől!

Ha pedig pár napja történt az eset még nem lehetsz biztos hogy terhes vagy, mert biztos hogy nem vagy! A teszt aktus után két héttel mutatja csak ki, mert a beágyazódás is leghamarabb 1 hét.


Szerintem a szüleid is szomorúak lennének hogy gyerekként (merthogy még kiskorú vagy) leszel anya. Annak biztos jobban örülnének ha egy jó bizit vinnél haza jövőre és utána is. Hidd el megéri annyit várni, legalább jobb anyagi háttered lesz és nem a nagyszülők fizetnek majd mindent. 18-22 évesen nagyon fiatalnak számítanak az anyukák, 17 évesen gyereknek. (Gondolj bele egy császárt anyukádnak is alá kell írnia mert kiskorú vagy és ő rendelkezik rólad)

2017. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a férjemmel gyereket szerettünk volna akkor én is minden hónapba 100%ig biztos voltam a sikerbe,egészen addig ameddig vagy megjött vagy tesztet csináltam....

Vegyél egy tesztet!!!mondjuk azt írod pár napja történt,azt a pár napot a teszt még ki se mutatná

2017. jún. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Fogok tesztet csinálni. Én mostmár lehet hogy valami féle szinten bánnom ha mégis az vagyok. De a barátom nagyon ragaszkodik hozzá.
2017. jún. 27. 13:04
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Érettségizz le, hogy ha egyedül maradnál, tudj munkát vállalni.

Másik: a család pénzére támaszkodtok? Tehát semmi bevételetek nincs? Az úgy még izgibb.

2017. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A barátom el ment dolgozni 4hónapra
2017. jún. 27. 13:14
 9/20 anonim ***** válasza:
Már megbocsásd, de ki a búbánato
2017. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szóval kit érdekel hogy a barátok nagyon ragaszkodik hozzá? Most komolyan. 17 évesen ha a barátom ragaszkodott volna hozzá hogy márpedig ő gyereket csinál nekem kb. körberöhögöm. Á, hihetetlen komolyan mik vannak.
2017. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!