Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, hogy terhesség...

Lehetséges, hogy terhesség alatt fogyjak hízás helyett, de a baba jól legyen?

Figyelt kérdés
24 hetes terhes vagyok, de már 7 kilót híztam. Elképesztően zavar, nem szeretnék plusz 20-szal szülni menni. Adnátok tanácsot, hogy mit hogy csináljak, hogy ne hízzak ilyen ütemben? 173 cm vagyok, 65 kiló voltam és most 72 vagyok. Lehetséges, hogy a következő pár hétben kicsit fogyjak ahelyett, hogy hiznék? Nem lenne az ártalmas a babára nézve?
2017. júl. 3. 22:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

CH diétával nem szoktak nagyon hízni a kismamák én azt ajánlom neked. Sok mindent lehet enni csak nem mindegy mikor. Napi 5 szöri étkezés, cukor és fehérliszt kerülése sokat segít. Fogyni már nem igen fogsz vissza ebbeől, de stagnálhat a súlyod. Kifejezetten fogyókúrázni meg nem jó. Picit figyelsz az ételekre és nem lesz nagy gond, viszont arra számíts, hogy kb 30. héttől simán feljön annyi amennyi előtte... leginkább víz formában. Ez sem mindenkinél van így de naaaagyon gyakori. Ott már nem szabad megijedni, ha felszalad pár kiló, mert az szinte biztos, hogy víz.


Én 17. hétig nem híztam egy dekát se, pedig nagyon édesszájúan ettem... utána elkezdtek felfele jönni a kilók szépen lassan, pedig elkezdtem a ch diétát is IR miatt. 30. hétig feljött 6kiló, most 36. hétnél járok és még 4 kiló jött fel, szóval +10 kilónál járok. Ebből kb 3 kiló víz...


Egyébként azt is tudni kell, hogy maga a terhesség a végére babástól, magzatvízestől mindenestől 7-8kg. Szóval lényegében, csak e feletti kilók számítanak +-nak :D 15kg-ot mondják az egészségesnek maximum. De tény, hogy bőven szuper, ha nem megy annyi az emberre.


Jó egészséget!

2017. júl. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Mit eszel általában? Valami oka van a 7 kg hízásnak. Ezt kéne felderíteni és változtatni rajta?

Pl. farkas-étvágyad van vagy édesség után sóvárogsz? Sokszor állítólag vitaminhiányt is jeleznek. Pl. csoki kívánás= magnézium, króm hiány. Amúgy a terhes vitamin készítmények is állati nagy étvágyat tudnak csinálni. Célszerű őket kora délután, ebéd után, nem éhgyomorra beszedni.

Vannak ilyen praktikák amik segítenek abban, hogy a hatalmas étvágyat elkerüld.

A másik dolog meg, hogy próbáld meg a kívánósságot olyan módon csillapítani, hogy ha csokit, fagyit kívánnál őrülten egyél valami kisebb kalóriatartalmú ételt.

Az ételt mindig lassan fogyaszd el, mert kell a gyomornak és az agynak egy kis idő, míg feldolgozza az információt, hogy már nem vagy éhes.

Ne egyél annyi szénhidrátot, meg nehéz zsíros ételeket napi szinten.


Amúgy nem kell sanyargató diétán lenni ilyenkor, de azért a korlátlan összeevés meg a túl nagy mennyiségű kaja bevitele egyszerűen neked káros, nem a babának.

A fogyás meg nem káros a gyereknek, ő elveszi ami neki kell, hidd el.

2017. júl. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok hasznos választ.

A védőnőm az a típus, akinek egy kiló hízás is sok, a nőgyógyászom pedig épp az ellenkezője, szerinte még így is sovány vagyok, szóval így elég nehéz.

A délelőttök a legnehezebbek, még mindig rosszul vagyok és csak úgy vagyok jobban, ha "csipegetek". Arra várok már hónapok óta, hogy el múljon a rosszullét és tudjak egészségesen enni, de egyszerűen ez nem jön össze. Gyümölcsök közül a görögdinnyén kívül semmi mást nem tudok enni a gyomorsav miatt, pedig szívesebben ennék egy almát vagy barackot keksz és minden más hasonló dolog helyett, mikor "ennem kell".

2017. júl. 4. 09:28
 14/17 anonim ***** válasza:

Válaszoltam az elsőnek is, de ennyire erővel te se irkálj akkor nekem.

Az első mondatomban leírtam, h SZERINTEM és NEKEM MÁST mondtak. Te is olvass rendesebben. Én 1,5 kg hízást nagyon kevésnek találok, de ha ez igaz és volt olyan lekiismeretes a védőnőd és/vagy az orvosod, h ilyen kevés hízással folyamatosan ellenőrzni az aceton jelenlétét és minden rendben akkor nem szóltam semmi.

2017. júl. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szintén GDM-es voltam. Elsőnél 7 kg-mal többel mentem szülni, mint amivel teherbe estem, másodiknál ugyanolyan diéta mellett egy dkg-ot nem híztam. Mindkét esetben szigorúan tartottam a diétát. A 180 g-os CH diéta ártani nem árt senkinek szerintem, és nem is fogyókúra. Azóta próbálok egészségese(bbe)n étkezni, de visszaszaladtak a kilók :/
2017. júl. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek: szerintem egyáltalán nem sok a hízásod, főleg ha a dokid is ezt mondja, ne foglalkozz a védőnővel, szeretnek feleslegesen okoskodni. Edd azt amit megtudsz és ami jól esik.

1-es és 7-es válaszolók: rettentően gyerekesek vagytok, ezzel a ne irogass nekem meg te se nekem, és olvasd el rendesen meg te is olvasd el rendesennel. A lényeg ha több a baba súlya, mint a hízás, akkor az egyértelműen fogyás. Hogy fogy az ember? Ugy, hogy nem kap megfelelelő mennyiségű "kaját", tehát igen éhezik. Ez árhat a babának. Ennyi.

2017. júl. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

[link]


Szia!


Nezd meg ezt a kalkulatort, ezen belul minden normalisnak szamit, a tied raadasul a te BMIddel kereken a normal vonalan van. Mert nagyon sok mulik a testzsirszazalekodon, no meg persze a genetikadon is. Ne dietazz, ne fogyokurazz, de probalj meg egeszsegesen enni, amennyire tudsz, pl. ha kekszet eszel, akkor olyat ami korpas es nincs benne cukor, egyel zabkasat reggelire, teljeskiorlesu pekarukat fogyassz, vigyel be rendesen protein (csirkemell, hal, turo, sajt) stb. Mozogj rendszeresen, ha eddig esetleg nem tetted, akkor legalabb setalj heti 4-5x fel orat, persze csak ha orvos nem tiltott el tole es jol esik. Ezek a valtoztatasok jok Neked is es a babanak is. De lehet, hogy ettol fuggetlenul is ugyanennyit fogsz hizni es azzal sincs semmi gond.


En hasonlo adatokkal (171 cm / 65kg) indultam, most vagyok a 30. heten es sajnos mar 11 kgnal jarok. Engem is baromira zavar, de orvos/vedono/mindenki azt mondja, hogy rendben van, mivel tulsuly nelkul indultam (izmos vagyok), egeszsegesen eszem, sok vizet iszom es sportolok heti 4-5szor. Amugy ha ramnezel, nem mondanad meg, hogy ennyi felment mar, mert a nagy kerek pocakomon es a 3 szammal nagyobb melleimen kivul mashol szerencsere nem latszik.


De elhataroztam, hogy nem csinalok belole problemat magamnak. Figyelek az etkezesre es az edzesre, mint ahogy eddig, utana pedig szepen leadom, ha fent marad valami szules utan. Ha viz, mint ahogy mondjak, akkor az ugyis pikkpakk le fog menni magatol.


De megertem, hogy zavar, foleg, hogy itt a Gyakorin nemhogy hiznak a kismamak, hanem meg fogynak terhesseg alatt ;-)

2017. júl. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!