Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Migrénes fejfájás sos?

Migrénes fejfájás sos?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 9 hetes terhes vagyok. Migrénes fejfájom van, éppen most tört rám. Szerencsére kb másfél - két havonta ér el, két napos, hányinger, homályos látás stb kísérő tünettel. Eddig szuper gyógyszerem volt, ez sokat segített, de most a terhesség miatt azt nem vehetem be. Mit tudtok tanácsolni? Itthon vagyok, a hűvös szobában, ventilátor megy, iszom folyamatosan hűtött vizet, pihenek de egyszerűen nem múlik el és, akinek volt már ilyen, ő tudja mennyire elviselhetetlen ez a fájdalom. A sírás kerülget! Aki ilyen migrénes görcsökkel él, és babát vár, mit szokott tenni, hogy jobb legyen??? Köszönöm!
2017. júl. 9. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Én mindenképp orvoshoz fordulnék, minél hamarabb.
2017. júl. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem Algopirin,mideton ami szokott segiteni.igaz nekem szülés utan jott ki
2017. júl. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a helyzet h csomó gyógyszert nem lehet az elso trimeszterben, de van amit igen. En is migrnes vagyok. K.vanagy makom volt, h nem ütött ki egyszer sem az elso 13heten. Panadolt próbáld ki. (s.art sem er.. bocsi őszinte voltam most.. De kb jelenleg ennyit tehetsz plusz hideg borogatás csendes sotet szoba es sok folyadék)


Másodikban se szedhettem be a jo kis neurológus által felírt bogyókat de algoflexet nagyon indokolt esetben igen. Most harmadik trimeszterben megint ott vagyok h minden egyes kosza fejfájás jelre imat mondok, mert újfent a panadollal stresszelnek. Kitartás es menj el a dokihoz, biztos ad vmit.

2017. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én közben hányni is szoktam. Nagyon nem.tudok mit tenni közbe. amikor nem voltam terhes 2algopyrin szokott vissza rángatni az életbe, de elmulasztani akkor se szokta.

Most, h kismama vagyok inkább szenvedek mint bevegyek gyógyszert. Hiszen úgy se hat akkor meg minek vegyem be. Férjem ha épp otthon van akkor jéghideg vizes borogatást szokott csinálni.

2017. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jéghideg kólába citromot facsartam-nekem még korábban egy nővérke ajánlotta, nekem bevált, és persze tudom nem a legegészségesebb, de még mindig jobb mint sírni a fájdalomtól.
2017. júl. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ittam kólát, és sós vizet. Gyógyszerész barátnőm javasolta az utóbbit csak őt nem értem el egyből.
2017. júl. 10. 15:26
 7/9 anonim ***** válasza:
ez beválik? nekem hányingerre jó volt a jeges kóla-sós chips.. migrénre viszont még nem kóláztam, de legközelebb ha kell kipróbálom
2017. júl. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem hatott. Állítólag a migrén úgy alakul ki, hogy az agyban lévő vérerek hirtelen túl kitágulnak, vagy épp összeszűkülnek. Gondolom nálam kitágulnak, ezért segített a koffein. Érdekes egyébként.
2017. júl. 10. 19:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Hm. Köszi a tippet. Kiprobaljuk. Nekem a párom aki hany is, en "csak" fetrengek, sírok, sotetitek, szédülök.. Iszonyú. Bar az a helyzet h terhessegben nekem csökkent a migrénes rohamok gyakorisága. Remélem neked is így lesz. Nekem azt mondta a doki hogy van akinek (nyilván a nőknek) összefügg a ciklussal igy mivel terhesen az nincs migrén sincs. A masik nekem a hidegfront.. Attól kivagyok.
2017. júl. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!