Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magneziumtol hasmenes?

Magneziumtol hasmenes?

Figyelt kérdés
Eddig magne b6ot szedtem napi 1-2szemet...majd valtottam,jobban tobbszor kemenyedik a hasam igy 3napja nap 1 magnerotot szedtem. Tegnap estere vettem be mert fajt a hasam, ma pedig delelott.delutanra azon kaptam magam hogy mar 3x voltam wcn es azota is oranket megyek..faj nagyon a hasam. Alig ettem ma valamit...amit ettem is rendben volt. Magnerot csinalhat ilyet? 1szemtol tuladagolhattam?

2017. júl. 9. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

1 szemmel biztosan nem adagoltad túl. De csak egy mesterséges dolog, nekem ugyan másik fajta magnézium volt, de szintén volt ami hasmenést okozott pedig nem szedtem nagy dózisban. Szóval szerintem próbálj másik fajtát vagy emeld inkább a magne b6-ot, napi 3x2 szemig is lehet.

De lehet a hasmenés és a magnerot véletlen egybeesés is, ételtől vagy vírustól pl.

2017. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Nekem magne b6 tol , magnerottól es beres mgtol is volt. Amugy a magnerot sokkal jobban szívodik fel, lehet azerr volt hasmenesed. Nekem mindtől van. A dokim azt mondta a magnezium okozhat hasmenest, de pl a terhesség maga is. En mind 3 terhessegemnél hasmenessel kezdtem
2017. júl. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
A magnézium okozhat hasmenést, nekem napi 2 magnesolv okozott, de abban 10-szer annyi mg van, mint a magnerotban, úgyhogy szerintem ezt inkább valami vírus, baci okozza nálad.
2017. júl. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Én a magnesium diasporaltol voltam hasmenős, de most pont azon gondolkozok, hogy most meg a magneb6-tól lenne már megint hasmenésem?? Szóval simán lehet neked is magnéziumtól.
2017. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Valoszinuleg vissza fogok terni magneb6ra. Tegnap este meg 11kor wc ultem...biztos be nem veszem tobbet a magnerotot. Igy 32.heten mar nem a legjobb egesznap a wct jarni. Tobbet artott mint hasznalt.
2017. júl. 10. 10:05
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
94%

Nem a márkanév számít, hanem hogy milyen magnéziumvegyület van a készítményben. Ettől függ, hogy milyen "mellékhatásai" lehetnek és hogy milyen a felszívódása. Kinek ez jön be, kinek az. De az sem mindegy, hogy az adott készítményben egyáltalán mennyi(!) magnézium van.


Én már átnéztem vagy 60 készítményt és azt találtam, hogy a legkevesebb elemi magnézium a Magnerotban van, összesen csak ~33 mg! Hiába szívódik fel teljesen vegyülete, a 'magnézium-orotát', ez nagyon kevés a 450 mg napi szükséglethez képest.


Ugyanígy a MagneB6-ban is még csak 48 mg a magnézium, amit a szintén jól felszívódó 'magnézium-laktát' biztosít. (Mellesleg míg a MagneB6 esetében meg kell fizetni a reklámot, van jópár teljesen ugyanolyan összetevőjű készítmény a piacon, feleannyiért, harmadannyiért...)


A Magnosolvban 1 tasakból 57,5 mg Mg szívódik fel, ez még a duplája sincs a Magnerotnak. A hozzászólót az a jól bevált trükk téveszthette meg, hogy a gyártó nem tüntetheti fel a felszívódási mennyiséget a terméken, csak azt, hogy mennyi az elemi magnéziumtartalom (sokan még ezt se, csak a vegyület mennyiségét, ami végképp félrevezető). A Magnosolvban 365 mg elemi magnézium van, de ebből 165 mg származik 'magnézium-karbonátból', aminek csak 30% a felszívódása (tehát 49,5mg), a többi 'magnézium-oxid', ez 4% felszívódással 8 mg.


Szóba került még a Magnesium Diasporal 300, ebben 'magnézium-citrát' van, aminek 90% a felszívódása, azaz 270 mg magnéziumot jelent egy adag. Itt csak annyit jegyeznék meg, hogy amíg ez a "270 mg" 110-120 Ft-ra jön ki, addig a dm-ben kapható Magnesium-Citrat italpor 360 mg-os adagja 65 Ft.

A citrátos készítmények egyébként jellemzően olcsóbbak, szerencsés, akinek bejön a citrát.


A Béres magnézium szintén egy kombináció, -oxid és -citrát szolgáltatja benne a 72 mg felszívódó magnéziumot.


A hozzászólók így mindannyian kb. 33-110 mg-os napi adagokról írnak, ami sehol nincs az ajánlott napi szükséglethez képest: a test változásai állhatnak inkább a hasmenés hátterében.


De ki lehet próbálni a folyékony magnéziumot is ('magnézium-klorid' oldat), amit közvetlenül az érintett testrészre kell bemasszírozni, így a magnézium garantáltan elkerüli a bélrendszert. Interneten is kapható, vagy a dm sajátmárkás termékeként is.

2017. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!