Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnéziumtól hasmenés?

Magnéziumtól hasmenés?

Figyelt kérdés

Ti milyen és mennyi magnéziumot szedtek?

Nekem a hasam egyáltalán nem görcsöl, se nem keményedik (27 hetes vagyok), viszont sokszor begörcsölt a vádlim, egyik reggel úgy ébredtem, hogy mindkettő görcsbe állt, kiugrottak a szemeim is, úgy fájt. De azon kívül sokszor éjjel nyújtózkodásnál érzem, hogy hol ezt, hol azt húzza a görcs, vagy néha az ujjam is begörcsöl.

Ezért elkezdtem több magnéziumot szedni (2 félét, mindkettő DM-es).

Ha szedem, nem görcsölök, de hasmenésem van. Ha nem, akkor érzem, hogy rosszabbodik a helyzet.

Szerintetek segítene, ha valami más fajtát szednék?

A doki nem mondott semmit,csak tudomásul vette, hogy szedek, és kész (mondjuk már régen voltam nála, és csak szeptember elején kell mennem legközelebb).

Ti melyik fajtából szedtek és mennyit? Nektek nem okoz ilyen problémát?


2014. aug. 4. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szedj kevesebbet, ezek a magnézium túladagolás tünetei. (Nem kell borzalomra gondolni - ha a Mg-ot adagolod túl, akkor max. megy a hasad, nálad most ez van.) Calciummal együtt szeded?
2014. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, próbálom belőni az adagot, még kísérleti stádiumban vagyok az adagolást illetően, de ahogy olvasom, van aki ennél sokkal többet szed.

Calciummal együtt hatásosabb? Ezt még nem is hallottam.

2014. aug. 4. 15:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy van, aki többet szed, és nem megy tőle a hasa, ugyanakkor lehetséges, hogy az a valaki definitíve is hiányt szenved magnéziumból, azaz amikor beszedi, a szérumszintje épp a hatérérték fölé lendül. Te pedig - jól lehet görcsölnek az izmaid - abszolúte nem biztos, hogy szérumérték tekintetében a határérték alatt vagy, azaz amikor beszeded a Mg tablettát, akkor túl sok lesz a szervezetednek - ez okozza a hasmenést.
2014. aug. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként gond lehet még a típus is, nem ajánlom ezeket a DM-es vitaminokat, ugyanis a hasmenést a nem felszívódott Mg váltja ki, azaz több, mint valószínű, hogy bár mondjuk 200 mg van rá írva, effektíve 50 szívódik fel, a többi távozik. A Magne B6, a Magnerot - ezekkel érdemes próbálkozni.
2014. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Margit84 ***** válasza:
Nekem a háziorvos írt fel, gyógyszertári készítésűt. Magnézium és calcium egyben. Napi 3*1-et kell szednem. Hasmenésem nincs (pedig néha nagyon jól jönne :) ) de nekem is előfordul, hogy hajnalban arra kelek, hogy görcsölnek a lábaim.
2014. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi, legközelebb kipróbálom a Magnerotot, itt is sokszor olvastam, hogy azt szedik sokan.

Annak a leírásában azt látom, hogy a kalcium tartalmú készítmények gyengítik a felszívódását.

Majd rákérdezek a gyógyszertárban.

Az a baj, hogy dokihoz is, meg a védőnőhöz is csak sokára kell mennem, de majd a patikában biztos megmondják, hogy mennyi a "normál" adag.

Addig próbálom belőni azokkal ami itthon van, csak olyan nehéz, mert ha kevesebbet szedek, rögtön megérzem a lábamon :(.

Mondjuk azt én sem bánom, hogy nincs szorulásom :). Egyszer volt, de az nagyon borzalmas volt.

A hasmenés most annyit jelent, hogy napi kb. 2-4 lazább széklet (bocsi).

2014. aug. 4. 16:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy nincs szorulásod! Persze a hasmenés se jó, próbáld belőni az adagot.

A magnézium meg a kálcium között meg teljen el 2 óra hossza, ne egyszerre vedd be.

A magbneB6 meg cukorka. semmit se ér.

2014. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Margit84 ***** válasza:
Kedves Utolsó! Miért kell eltelni a magnézium és kalcium között időnek? Csak mert nekem meg olyat írtak amiben egyben van mindkettő.... Köszönöm
2014. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy rontják egymás felszívódását, de nem olyan nagy mértékben, hogy baj lenne egyszerre is bevenni, úgyhogy nyugodtan használd amit neked felírtak, nem lesz belőle semmi baj.

Jobban kell arra figyelni, hogy a vasat ne vegye be az ember kalciummal és magnéziummal, ott tényleg kell a 2-3 szünet. (és a vasdat jó bevenni c vitaminnal együtt,. mert akkor jobban felszívódik)

2014. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Margit84 ***** válasza:

Köszönöm szépen!

Vasat nem kell szednem, mert magasabb a megengedettnél kicsit magasabb nekem :)

2014. aug. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!