Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már valaki hasonló...

Volt már valaki hasonló cipőben? Rám férne egy-két jó tanács! 37+5

Figyelt kérdés

Kezdeném a legelején:mikor megtudtam,hogy terhes vagyok bepánikoltam és hiába terveztük úgy éreztem nem akarom!

Aztán jöttek az uh-ok,a mocorgásai és boldog voltam,örültem neki,hogy ő van nekem!

Most a végén ismét rám tört a félelem és sokat is sírok emiatt,félek a szüléstől és attól,hogy nem fogom elfogadni őt,mert akárhányszor meglátok valakit babával egyből az a gondolatom,hogy nekem ez nem kell!Nem akarom!Ne kövezzetek meg így is nagyon pocsékul érzem magam!Én nem akarom ezt érezni de nem tudom irányítani az érzéseim!

Valami jó tanács?


2017. júl. 10. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Most erre mit lehet mondani? Hátha az anyai ösztönök átveszik majd az irányítást szülés után, és ő lesz életed értelme. Ha nem megy, bármi van, ne bántsd a gyereket, inkább keress valakit, aki felnevelné.


Én férfiként voltam így, hogy nem nagyon hiányzott egy gyerek, és amíg kicsi volt, inkább csak tehernek éreztem, de most már úgy vagyok vele, hogy kár lenne, ha nem lenne.

2017. júl. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondold magad a babád helyzetébe légyszíves! Szedd össze magad! Ő a tiéd, a te véred a te testedből. Gyakorlatilag te magad vagy!
2017. júl. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Amikor a kezedbe adják ez valószínűleg el fog múlni, és már azt fogod gondolni hogy semmi pénzért nem cserélnéd ezt vissza a régi életedre.

Nyugalom!

2017. júl. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen,a hormonok csinálhatják. De szerintem beszélned kéne a párodnak és a családnak erről. Sőt,akár pszichológushoz is elmehetnél,mert mi itt csak találgatni tudunk,de ha tényleg baj van,a családod és az orvosok tudnak segíteni.
2017. júl. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Páromnak már mondtam,hogy készüljön fel,mert így érzek és megkértem,hogy ne adja oda senkinek,vigyázzon rá míg én esetleg helyre jövök és eltudom fogadni!Sajnos anyukám is nővérem születésekor szülés utáni depressziót kapott és egy darabig a mama nevelte!Én ezt nem szeretném!
2017. júl. 10. 12:37
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Kérdés, hogy akartátok-e a gyereket vagy becsúszótt?


Mi pl több mint egy éve akartunk gyereket, de mikor terhes lettem egy pánik fogott el. Aztán mikor terhes voltam már nagyon vártam a babát, de utáltam terhesnek lenni. Születés után kb 1-2 héttel volt az, hogy már igazán nagy anyai ösztöneim érzéseim lettek.

Na de jött a ketteske akit szintén nagyon akartunk, de az egyeske még csak 21 hós volt. Mikor megszületett ketteske, egyszerüen rossz érzésem volt, és öt hibáztattam(csak magamba) azért, hogy az egyeskét elhanyagolom és a korházban kell lenni, mikor egyeske otthon a nagymamával éppen lázas...

A kicsihez több hét talán hónap is kellett mire megerültettem magamat, hogy kialakuljon az a feltétlen nagy szeretet.

Most 5 éves a kicsi, és nem bírom abba hagyni puszilgatni, szeretgetni, pont ö az aki a legközelebb van hozzám.

2017. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az első tanácsom, keress egy pszichológust és beszélgess vele erről, fog tudni segíteni, már most még szülés előtt, hidd el megéri. Nekem is volt szülés utáni depresszióm, nem volt vészes, de a legjobb volt hogy kerestem egy dokit és pár alkalommal beszéltünk, helyre tette a fejemben a dolgokat. Az hogy félsz teljesen normális, én is így vagyok pedig most a második terhességem már, 35. hét, tudom milyen egy szülés, de mégis aggódok, hogy mi lesz, minden rendben lesz-e, mi lesz addig a 2,5 éves kisfiammal stb. Ez a hormonoktól van, amivel most tele van a szervezeted, szülés után jobb lesz és a pici kárpótol majd. Lesznek nehéz pillanatok, amikor úgy érzed könnyebb lenne nélküle, de mikor majd rád mosolyog vagy csak nézed ahogy alszik és hallgatod a szuszogását az helyre tesz. És szépen apránként az anyai ösztön is beindul, ahogy összeszoktok, nekem sem azonnal jöttek ezek az érzések, adj majd időt magadnak. Kisfiam 2,5 éves és a legfantasztikusabb dolog az életünkben, hogy ő a mi gyermekünk. Annyi örömet és boldogságot ad csak azzal hogy létezik, amit semmi más nem tud megadni. Ne félj segítséget kérni szakembertől vagy a családodtól, beszélj erről szüleiddel, pároddal, testvéreddel, barátnőddel, ne tartsd magadban, mert akkor felőröl. És szülőnek lenni egy érzelmi hullámvasút lesz mindig is, mert van amikor túlcsordulsz a szeretettől, amikor minden szép és jó, van amikor meg odaadnád a szomszédnak csak vigye, mert annyira nem fogad szót, dacol, akaratos, de ez így van rendjén.
2017. júl. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád is depressziós volt,akkor gyorsan menj orvoshoz. Nem vicc és nem játék,főleg,ha te akarod nevelni. Szülés után rosszabbodni fog az állapotod,előzd meg!
2017. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is átestem a szülés utáni depresszión az első lányommal,sajnos nálam nem vette észre senki igy kezelve sem lett,akkor még nem is hallottunk erről :/

Már most menj pszichológushoz,ezt nem kell szégyellni ,elég szomorú hogy ilyen helyzetben vagy.Orvosi segítséggel nagyon hamar "helyre áll a rend " csak ne vedd ezt természetes állapotnak!!! Ne akard oda adni a babát hanem inkább orvosi segítséggel rendezd az állapotodat.Mennj fog hidd el,türelem és kitartas :)

Minden jót nektek!!!

35hkm

2017. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsait és hogy megosztotta velem a saját történetét!!!
2017. júl. 10. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!