Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ember az ilyen főnök?

Ember az ilyen főnök?

Figyelt kérdés

szaisztok.

két éve dolgozom itt ahol vagyok, teljesen új volt a cég mikor jöttem, két hónapos. nem volt semmi rendszere, nem volt egy mappa sem az irodában. csak a főnök és én. a főnök egy másik cégénél volt az irodám. mindent én építettem fel, a főnök ugynevezett jobb keze voltam. Állandóan csak dícséretet hallottam tőle vissza. aztán kb.1,5 hónapja jött egy új kollagenő és ő lett az Isten. lehet hogy neki főiskolája van, de gyakorlatban sokkal lentebb áll tőllem! engem és hozzám hasonlóan a régi embereket a főnök már nem sokra tartja az új kolleganő után.


a lényeg. ma elakartam kéresztkedni szabira mert kedden mennék fogorvoshoz és utánna egy genetikai UH-ra, mivel elég alacsony volt az afp és visszahívtak 22 hetesen.S mondtam hogy akkor a szokásos nyári szabimat meg júlisuban venném ki. Mondom a főnöknek hogy mennék kedden meg majd júliusban, mire ő szépen megkért hogy beszéljek a dokival és irassam ki magamat táppénzre mert én sosem vagyok itt. az hozzátartozik, tegnap a férjem jött értem fél háromkor (négyig dolgozunk) mert becsípődött az ideg a forgómnál tegnapelőtt és tegnap délutánra a sok üléstől megint előjött. Szóval mondta a főnököm hogy tegnap sem dolgoztam. mondtam neki hogy fél háromkor mentem el. erre mondta hogy múlthéten sem voltam. mondtam hogy de voltam, dolgoztam és vizsgálat sem volt, úgyhogy ilyet ne mondjon. a baj hogy ugye sajnos nekem a nettó fizum az kevés, gk. költségre kapok még pénzt. (tudom csúnya dolog de nem volt választásom).szóval mondtam neki hogy nekem ez a táppénz havonta 50ezer Ft minusz lenne. erre mondta ő hogy tudja, de azért inkább iratassam ki magamat mert sosem vagyok itt!!!!

Amikor megtudtam hogy babát várok, elmondtam hogy végig szeretnék dolgozni. sanos volt egy vérnyomásproblémám és akkor egy hétig a kórházban voltam.(márc.elején) de egyébként nem kértem könnyítést, rövidebb munkaidőt, semmit. A vége az hogy ismét mondtam a főnökömnek nem érzem jogosnak amit mond, és megfordultam, otthagytam.

az új kolleganő beszélt a főnökömmel hogy ne basztasson engem, elvégzem a dolgomat. azt mondta többet nem szól. ti mit tennétek!?

Termnészetesen a baba egészsgée a legfontosabb, de nem dolgozom veszélyeztetett munkakörben, bírom a munkát(még). nem vagyok otthonülős tipus, nem bírnék még 4 hónapig a plafont nézni. s ott van hogy bizony 50ezer minusz lenne ez havonta ami ugye most nagyon számít.

szerintetek? menjek táppénzre vagy tegyek úgy mintha semmi nem lenne, jöjjek dolgozni és vegyem fel a fizumat aztán dolgozzak ténylegesen addig amíg bírok? én az utóbbit választanám, nem tudom vajon ti szerintetek ez milyen ötlet? Ti mit tennétek?


2010. máj. 21. 13:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Én maradnék!Csak ha nagyon durvulna a helyzet akkor táppénz!Ez még nem ok arra!
2010. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Ha tudsz nyugodtan dolgozni (legbelül is nyugodt maradni!!), és bírod, akkor nyugodtan dolgozz amíg szerentél. Én is 34 hetesen jöttem el, irodán dolgoztam, de nagyon jól bírtam. Itt most szerintem nem is fizikailag van gond, hanem hogy lelkileg nyugodtan tudsz e dolgozni ezután, mert az ugyanolyan fontos a pici miatt, mintha fizikálisan lennél fáradt a munkához.

2010. máj. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Én úgy tudom, hogy a kötelező orvosi vizsgálatokra igenis kötelesek elengedni. Bemásolok néhány oldalt, hátha segít. Egyébként a kérdésedre válaszolva, nem mennék táppénzre csak azért mert a főnökömnek az a jó. A saját érdekeidet nézd!!!


[link]


[link]


Üdv.: 31 hetes pocis

2010. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. én vagyok olyan szemtelen hogy gond nélkül belenézek bárki szemébe. Meglátom ha tudok dolgozni úgy hogy nem idegelem magamat akkor maradok amíg bírok. de azt hiszem jól beolvasok majd neki mielőtt végleg elköszönnék!


más vélemények?

2010. máj. 21. 13:37
 5/17 A kérdező kommentje:
úgy látom azért egy véleményen vagyunk...sajnos 50ezer Ft az nagyon is sok pénz NEKEM!!!!meg gondolom még jó sok embernek.
2010. máj. 21. 13:38
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Én is azt mondom, hogy ne foglakozz vele. Törvényi kötelessége elengedni téged a vizsgálatokra. És nem túlóráztathat, ezt is jó, ha tudod (ha esetleg bepróbálkozna).


Az más kérdés, hogy gyanítom, hogy ezek után machinálni fog a fizetéseddel. Nem fogja majd kifizetni a pótlékodat, ilyen-olyan hivatkozással. Elkezd kekeckedni. Esetleg beleköt a munkádba. Ne legyen igazam, de azért készülj fel erre is. Nem tudom, mennyire tud bunkó lenni a főnököd. Azért egy idő után szerintem nem éri meg meccselni vele.


És Gyed utánra meg célszerű lesz más melóhelyet keresned, mert egy ilyen intoleráns főnök nyilván a gyerek betegeskedéseit sem fogja elnézni...


Undorító egyébként, hogy így tudnak viselkedni a "főnökök". Mintha őket nem anya szülte volna...

2010. máj. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat. én nem akartam ide visszajönni már, mert az új kolleganő után én semmivé válltam. nekem túl kevés ez a munka, én többre vagyok hivatott de a baba miatt nem akartam lépni.

Lehet csúnya dolog de azt mondtam ha nem önként megyek táppénzre hanem kényszerből akkor viszont tudok pár dolgot ami miatt nem biztos hogy megdicsérnék a céget :-) munkaügy, apeh, környezetvédelem, mindhez lenne pár "kedves" szavam.


Remélem tényleg békén hagy erre a kis időre. azt terveztem hogy szeptemberben már nem jövök. Hát nem tudom mi lesz belőle :-(


köszönöm a bíztatást, most ez nagyon jól esik.

2010. máj. 21. 13:55
 8/17 A kérdező kommentje:
ja, 16 nap szabadság jár nekem a szülésig. nem hiszem hogy ezt én ne vehetném ki!!!!! nem hiszem hogy ne járna nekem szabadság!
2010. máj. 21. 13:58
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, örülj neki, hogy még nem rúgtak ki, aztán dolgozz, amíg csak lehet, meg amíg engedik. Nagyon sok kismamát kirúgtak már, úgyhogy szerencsés vagy, ha még nem.
2010. máj. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, örülök hogy dolgozhatok..szerencsére. de azt hiszem nem rughatna ki, mert ugye nem teheti meg. Legalábbis én így ismerem a törvényt. Határozatlan idejű vagyok.


köszönöm hogy írtál :-)

2010. máj. 21. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!