Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem mozog a babám. Baj lehet?...

Nem mozog a babám. Baj lehet? Mennyi idő után kell aggódnom?

Figyelt kérdés

A tegnap iszonyatosan sokat mocorgott, szinte megállás nélkül egész nap, már szinte aggódtam is miatta, hogy csak nem valami baja van és ezért csinálja.

Erre ma reggel, a szokásos 6 és 8 órás bejelentkezés elmaradt. Mióta érzem a mozgását, ami 6 hete volt, azóta egyszer sem maradt ki a reggeli rugdalódzás. Eléggé aggódom.


2017. júl. 17. 08:34
 1/10 A kérdező kommentje:
26 hkm
2017. júl. 17. 08:34
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak pihen vagy nem olyan aktiv, mint megszoktad. De ha ennyire felsz akkor menyj be az ugyeletre.
2017. júl. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyél valami édeset, pl csokit, és feküdj le, úgy jobban érzed a mozgását.

Ha nem mozog továbbra sem, menj be a kórházba. Ne aggódj azért túlságosan, a babáknak is vannak lustább napjai.

Nekem a doki azt mondta, napi 10 magzatmozgás megfelelő.

2017. júl. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis csoki vagy egy pohár kóla meg szokta hozni a kedvüket. Vagy feküdj kicsit (félig) hasra. Helyezkedni fog, ha kényelmetlen neki.

Az is lehet, hogy tegnap addig bukfencezett, hogy megfordult másik irányba, és nem érzed, ahogy rugdos. Ez főleg ultrahang alatt vicces, amikor ő vidáman szambázik, te meg hiába látod, de nem érzed. :)

Ha nagyon aggódsz, akkor inkább ugorj be a rendelőbe. Nem te leszel az első kismama, aki "potyára" megy, mert egyébként minden rendben van. :)

2017. júl. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért az, hogy reggel nem mocorgott, semmit nem jelent, valószínűleg alszik, főleg, hogy kicsi is nagyon, nem egy 38 hetes magzatról van szó, aki már jobban érezhető. Ha estig sem érzed, akkor lehet kicsit aggódni, de ügyeletre tök felesleges rohangálni ezzel. Néha egyszerűen máshogy fekszik és azért nem érzed.
2017. júl. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez számít, en uigy keltem. Eddig kb hetek ota ő keltett. Ma en vtam a gyorsabb. Mar tiszta pánikban vtam mire kaptam egy nyujtozkodast. Biztos valamilyen front lesz. Álomszuszék biztos a tied is. :) 31h
2017. júl. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én a 32.hétben voltam úgy hogy szó szerint egésznap nem éreztem mozgást.aztán egyszercsak "bejeletnkezett"

Ne kezdj el rögtön pánikba esni

2017. júl. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na most jelentkezett be :) Ismét hullámzik a hasam, mint eddig. Már mondhatni 36 napja minden reggel ugyanúgy indult, így furcsa volt a változás, de hála Istennek úgy tűnik minden rendben.

Köszönöm a válaszokat.

2017. júl. 17. 11:30
 9/10 anonim ***** válasza:

a méhlepényed hol tapadt meg? mert sokszor ezen is múlik hogy mennyire érzed a mozgást.

Az is lehet hogy mozgott ő csak kisebbeket amit nem éreztél

2017. júl. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sokak ennyi idősen még nem is érzik mindig. Teljesen normális. 12 órán belül kell érezni legalább egy pici jelzést. Nekem ezt mondta a doki. Majd megszokod, hogy a frontok mellett is lesz, hogy végig alszik egész nap. Engem is mindig a frász kerülget bár én már a végén járok ezért esküszöm jobban aggódom. Van, hogy 10 percig piszkálom a hasam mire kapok egy rúgást aztán alszik tovább. Érdemes ilyenkor enni valami finomat és 20 perc után ledőlni bal oldalra. Akkor kell mocorogjon.


Kitartás :D Lesznek még parás pillantok a lustikálás miatt :D


38hkm

2017. júl. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!