Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39 évesen ikrek (4.5. )...

39 évesen ikrek (4.5. ) gyerek? Megijedtem. Bőv lent

Figyelt kérdés
Van 3 lányunk. Sokáig gondolkoztunk, főleg én a 4-dik gyereken. Ha fiatalabb lennék egy percig nem gondolkoztam volna. 2 évembe telt, mire rámjött a kapuzásári pánik és a rettenetes vágy (ami mondjuk megvolt,de ez így egyszerre hozta a döntést, hogy próbáljuk meg egyszer). ERgyik gyerek sem jött könnyen, ezt úgy gondoltam egy db esélyt adok, ha a jóisten azt akarja, akkor lesz gyerek ha nem akkor nincs többször próba.... Két petezsák van, mindkettőbe dobog a szív. Ha 5 évvel fiatalabb lennék egy másodprecig sem pánikolnék, elöntött az a mámor, amit akkor éreznék. De azután, jött, hogy konkrétan betöltöm a 39-et, mire megszületnek. Nem is tudom mi a kérdés. Talán kiírni is jól esik. Tihogy éreznétek?
2017. júl. 20. 11:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

43 vagyok, féléves a negyedik gyerekem. Igaz, a nagyobbak sokkal nagyobbak, a legkisebb is 14.😀

Öreg nem vagy! Az ikrektől én is tartanék, de ez van. Attól tartottam huszonévesen is.

2017. júl. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Anya 39 éves volt mikor születtem,igaz nem fiatal már (33 vagyok) de soha nem kérdezték tőlem hogy "nem tul öreg" e az anyám :) én is vállalnám,pláne hogy ikrek,ez nagyon különleges dolog szerintem :)
2017. júl. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem itt nem az a kérdés, hogy bevállalná-e, mert már ott vannak, ez tény.

Kérdező én most lettem 40, és 7 hetes a pocaklakóm. Rögtön az első uh-n látták már, hogy kettő van?

Vagy te már olyan rutinos, hogy nem lesz nehéz. Egyébként nem az életkor a kérdéses, hanem az, hogy milyen az egészségi állapota a kismamának. Pl ismerek olyat, aki már 18 évesen kiderült, hogy sclerosisos, mégis volt olyan felelőtlen, hogy szült egy gyereket, amitől felgyorsult az állapotromlása, és utána még volt olyan buta a férjével együtt, hogy bevállaltak egy másodikat! Ma már magatehetetlenül ül a tolószékben. Nem az a felelőtlen, aki 40 körül szül!!! Pláne, ha kutya baja!

2017. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%

Nos, akkor pont én leszek az ellentábor. Nem bántásból írom le, ez csak az én privát véleményem, magamból indulok ki. Én megfogadtam magamnak, hogy 35 fölött már nem szülnék semmi esetre sem, főleg úgy nem, hogy már van több gyerekem is. Talán abban az esetben szülnék, ha esetleg gyermektelen lennék.


De ez csak én vagyok. :) Nincs semmi bajom azzal, ha valaki 40 évesen vállalja akár az első vagy a többedik gyermekét.

2017. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%
Isten duplán ajándékozott meg. Szerintem örülj, azt meg eleve tudod hogy a gyerek gonddal is jár, kettő valamivel több gonddal. Egyedül a vizsgálatokat kell komolyabban venni.
2017. júl. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egyébként pedig, legalább lesz játszótárs!!! :D:D:D

Mikor derült ki, hogy kettő baba???

2017. júl. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
amúgy két gyerek nem dupla annyi gond hanem csak valamennyivel több gond, az öröm viszont pontosan kétszer annyi:)))
2017. júl. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!