Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha már annyi sogornős kérdés...

Ha már annyi sogornős kérdés van, érdekelne a véleményetek az enyémről. Szerintetek mit csináljak? Szívem szerint sz. Rnék egy nagyot rá. 37hkm

Figyelt kérdés

A párom testvérének az élettársa, van 2 gyerekük(egy lány egy fiú), a pici a keresztfiúnk. A lány kiskora óta rengeteget volt/van velem, nagyon szeret, látszik is rajta(sokszor előbb mondja el nekem a baját mint az anyjáéknak). Az a rengeteg az azt jelenti hogy én mentem hozzájuk mindennap, és voltam ott órakat(akkoriban még tanultam). Amikor megszületett az öccse, akkor is én mentem, és láttam a nagyon a féltékenységet. Most mind a kettő féltékeny ha a masik van éppen meĺettem.

Az anyuk nem igazán foglalkozik velük, nála a foglalkozás kimerül az etetem itatom őketnél(na meg a bárhogy de lefoglalom őket a számítógeppel, tabbal, telefonnal, hogy ő megtudja csinálni a körmét vagy éppen ne kelljen csinálnia semmit). Nem jatszik ill. tanul velük. Ez rettenetesen meglátszik rajtuk. Szóval nagyon le van maradva a 2gyerek a korukhoz képest.


Az anyuka:

8éve dolgozott utoljára, soha semmit nem tett félre, elszórta a fizetését márkás ruhára, cipőre stb.. de a mai napig megrendel magának minden drága dolgot. Rábeszéli a sogorom hogy a gyerekeknek is a legdrágább ruhákat vegye. Ünnepekkor olyan ajándékokat vetet meg ami rohadt drága(70ezres aksis autó stb...)és a gyerek használja egy hónapig.

Kb 80 m2-es a házuk, de én még azt soha nem láttam rendben, bersze nem patyolat tisztaságra gondolok, de egy alap rend lehetne, pl a gyerekek játékait elrakni, port letörölni, vagy legalább ne legyen minden szanaszét mint ahol bomba robbant(akárki megy hozzá egy cseppet sem zavarja a kupi).

A körmét 3hetente géllakkozzs saját magának.

Boltba a sogorom jár általában most mert neki melege van, amúgy ő szokott járni, pedig ez egy kis falu, kb 300m tőlük a kisbolt.

Ki se teszi egész nap a lábát a kapun. De mindenkit megszól mindenért.

Anýósék és mi is kb 200mre lakunk arra amerre jön a boltba, de soha nem jönne be egyikönkhöz sem.(csak ha enni inni kell, ilyen pl karácsony húsvét mindenszentek disznóvágások és egyéb születésnapok )


Én dolgoztam egészen a 35.hétig, ugyhogy mostanaban nem mentem olyan igen gyakran, a nagy melegbe meg egyáltalán nem. Most már vagy 2-3hete nem voltam.


Mikor megtudták hogy nálunk is lesz pici, úgy jópofizott hogy az hihetetlen. Anyosék szóltak nekik hogy ha akarnak adni ruhákat meg egyéb dolgokat akkor pakolják össze aztán hozzák fel(ez húsvétkor volt, azóta is mondta anyós hogy ő szólt megint a fiának). Akkor bevoltak indulva hogy hozzák, ezt is azt is, nem kell megvennünk feleslegesen, (hiszen a 2gyerek ugyse használt dolgokat, mint a kiságy az csak dísz volt naluk meg tároló).

2hete került fel a kiságy, azóta se semmi más.

Pedig azt hittem hogy amit tőlünk kaptak azt legalább felhozzák(kereszfiúnk pihenőszéket kapott keresztelőre..amit születésekor megkapott és talan 3órát volt bent összesen)


Most 37hetes vagyok, vettem annyi pici ruhát hogy egy hétig kihúzom vele és ha kell akár addig amíg jó a picire, mert akkor azokat mosom gyakrabban(általában hetente 1xmosok hétvegén, mert a párom csak hétvégente van ithon.)

Megvettünk egy ket kissebb nagyobb (babakocsi) dolgot ami ugye saját(cumi, cumisüveg, pelenka, textilpelus, lepedő, takaró, törölköző stb)

És most ott tartok hogy nem tudom mit vegyek és mit ne, szerintetek várjak még a sogoromékra?

Nem akarom hogy ne legyen kádunk meg ilyenek mikor megszületik mert rájuk várok. Anyagilag nem is lenne probléma megvenni, de annyira mondták hogy hozzák, most meg azt hallottam vissza hogy a sógornőm azt mondta megvehetjük tőlük a sport babakocsit, kádat, stb... anyosom nem mondta de elméletileg jól lebaszta aposom a sogorom érte.

Ezek után nincs is kedvem a cuccaikhoz, szívünk szerint a kiságyat is visszaadnánk, de akkor anyosomék morgolódnának.

Szerintetek várjak tényleg?(anyosomék szerint pénzkidobás lenne)

Párommal megvennénk hétvégén a hiányzó dolgokat mert soha nem lehet tudni mikor akar kibújni. És a doki is hetente hív mert sokat görcsölök és keményedek.



2017. júl. 20. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne várjatok rájuk. Vegyétek meg ami kell még.
2017. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
En letojnam nagyivben! Nem kell ezzel a noszemellyel foglalkozni!
2017. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%

nem várnék. Ha oda is adnák, akkor meg hallgathatnátok, hogy azt is tőlük kaptátok.

Vegyétek meg, ami kell, lehetőleg lássák is, mikor hazaviszitek a cuccot. Anyósnak meg nyugodtan mondja meg a párod hogy 2x ígérték, nem hozták, ti többet nem fogjátok kérni. Ennyi.


Én is elkértem nagybátyáméktól a triciklit, a felesége ígérte is, 2x kértem, nem került ide, veszek egyet.

Ha nem esik nehezetekre anyagilag, vegyél meg mindent. Úgyis sokkal jobb, ha te választhatod ki, passzíthatod össze a cuccokat

2017. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3as, pont ezt csináltuk a babakocsival, annyira kondta a sogornőm meg a sogorom hogy ne vegyünk feleslegesen odaadják, csak egy bibi volt az hogy azt azért passzolták volna le olyan gyorsan (kb 12hetes voltam akkor) mert a keresztfiam benne ült nekik meg annyi eszük volt hogy a fáradt olajas edényt kézközelben hagyták ő meg magara húzta. A huzat tiszta folt es a kocsiból még most is jön elő az olaj. Úgyhogy úgy döntötünk sajátot veszünk, ami meg is jött husvét után, amit tudtak de nem merték mondani hogy mutassuk meg. Volt utána disznó vágas és anyos a nyárikonyhában volt(ahol a babakocsi dobozban) és meg a nagyházbam mosogattam ebéd után. Odamentek anyoshoz hogy hol van mert ők még nem láttak. Anyosom tudta hogy nemérdekel ha megmutatja, de nem mutatta meg csak annyit mondott hogy ott van. Anyosom bejött jozzám aposom rá 5percre meg pont ment be a nyári konyhába, de nem szolt semmit. Mikor bejött hozzám akkor mondta hogy kivették a dobozból és összerakták, rápróbálták a hordozót a mozest meg a sportrészt is, és azon ámuldozott a sogornőm hogy mennyivel könnyebb a váza meg írányítani is egyszerűbb mint az övükét.


Azóta sem mondtak hogy latták, vagy megnéznék.

2017. júl. 20. 22:40
 5/13 A kérdező kommentje:

Még annyi hogy én nem kértem, az anyosom szólt nekik többször, apos is 2x meg a párom 1x.



De egyre jobban kezd idegesíteni hogy mi marhák egy csomó mindent megvettünk a gyerekeknek(néha nem is olcsó dolgokat, meg sokszor som aprót) meg megtettem mindent, ha vigyázni kellett rájuk stb...

2017. júl. 20. 22:44
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Ezt tényleg valaki végigolvassa, hogy hogyan fikázod oldalakon át a sogornödet? Mi közöd hozzá h milyen tiszta a lakása, vagy hogy gel lakkozza a körmét. Mindenkit megszól mindenért? Miért te éppen mit csinálsz?
2017. júl. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Nekem ott elvesztette az egész a hitelességét arról, hogy te hogy fikázod össze-vissza, mikor már az elején kiderült, hogy azért te évekig minden áldott nap a nyakukra ültél. Rohadul boldog lehetett tőled... Meghallgatnám én is az ő oldalát arról, hogy te folyton beállítottál, meg ott csöveztél náluk, aztán közben úton-útfélen fikáztad és fikázod mindenkinek.
2017. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ó bocsánat kedves 2 utolsó hogy életemben elöször kipanaszkodom magam az anyosom anyám és a páromon kívül másnak.


Igen napi szinten jártam hozzájuk mert mindíg megkaptam a sogornőmtől hogy úgysem csinálok semmit itthon mennyek le, mert ha egy napot is kihagytam akkor panaszkodott mindenkinek hogy milyen vagyok mert nem mentem le pedig biztos lett volna időm mert nem tanultam egész nap.

Arról nem is beszélve hogy míg én a lánnyal játszottam addig ő ücsörgött, pedig olyankor ellehetett volna mosogatni, amikor hazaér a sogorom akkor meg panaszkodik hogy mert neki senki nem segít, annyi dolga van.


És azert írtam le egy pár dolgot hogy képben legyetek azzal hogy miért írom hogy varjak még vagy ne. Mivel ideje lenne bőven összepakolni.


Amúgy köszönöm mindenkinek a véleményét, annak is aki szerint fikázom őt, de csak az igazat írtam. Mindenkinek van véleménye és szerintem egy nálam 10 évvel idősebb nő lehetne a lakására igényesebb, és foglalkozhatna a gyerekével.


És itt a vélemenye rólam(ha tudni akarod, mert én tudom sokszor hallom vissza): kis fiatal senki akinek nincs gyereke megis mindenbe beleugat(csak mert megmondtam hogy szerintem beteg a gyerek vagy mert valamibe igazam volt és nem tetszett neki), vagy milyen jó hogy ide költözött mert eljátszik a gyerekekkel, milyen buta vagyok, hogy tudok melegítőbe lenni itthon, ennek a lánynak nincs egy normális ruhája(csak mert nem az ő márkái).

Egyszóval minden baja van velem csak azért mert fiatalabb vagyok és mert van szakmám(ami éppen a gyermekneveléssel kapcsolatos)

2017. júl. 20. 23:27
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

Szuper vagy ,a sogornod meg pfuu..

Remelem az ironia atjon...

2017. júl. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

De jo csalad lehettek.....

Vegyel meg mindent, ne mastol vard az adomanyt, foleg ne olyantol akit ruhellsz es lenezel! Ennyi fikazas utan nem is lenne lelkiismeretem elfogadni semmit.

Elmondasod alapjan sogornod igenyes magara es ez szurja a szemed. Sok igenyes es csinos anyukat fikaznak es kisarkitjak, hogy nem foglalkozik a gyerekekkel, de ez 99%-ban irigyseg szokott lenni.


Torodj te te is magaddal, es a gyerekkel is, azaz vasarolj neki, ne maszol vard az ingyencuccot.

2017. júl. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!