Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem akarok (megint! ) kövér...

Nem akarok (megint! ) kövér lenni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves koromra 174 cm voltam és 93 kiló. Olyan rémesen kövérnek nem tűntem, de engem nagyon-nagyon zavart. Akkoriban kezdtem el rendszeresen (heti 4-5 alkalommal) mozogni és megfelelően táplálkozni. Évek kemény munkájának és a kitartásomnak köszönhetően ma már 60 kiló vagyok, ráadásul a különböző mozgásformákkal töltött évek miatt, formás lettem, csinos.

Nagyon mélyről indultam, sosem hittem, hogy lehetek csinos.


Most meg kiderült, hogy terhes vagyok. Iszonyúan félek, hogy megint meghízok.

Van egy edzőm, ő az utolsó hónapig edzett és mondanom sem kell, hogy nagyon csinos maradt, semmi sem látszik rajta. Ő nagyon biztat, hogy minden rendben lesz, majd ő segít, kövessem amiket mond. Nem attól félek, hogy a hasamon majd látszik valami, ez egyértelmű. Hanem attól félek, hogy mindenhova jön fel és a vége az lesz, hogy megint kövér leszek.


Szerintetek lehetséges, hogy tényleg ne hízzak el? Van olyan aki alig hízott a terhessége alatt? A környezetemben mindenki rengeteget hízott. Nővérem 55 kilóval esett teherbe és 80 kilóval ment szülni. Én ezt mentálisan nem bírnám ki. Mit tegyek, hogy ne járjak így?



2017. júl. 21. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Rám akkor szaladtak a kilok, amikor viz helyett minden mást ittam

Kövi terhességnél tudatosan a vizet ittam csak literszámra, eleinte erőltetve aztán ugy megszoktam, hogy fél literes üveg viz csak pár kortynak tunt.

Csak annyi jött fel ami szülessel le is ment magátol, szoptatással a megmaradt pár kilo is lement

2017. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

higgy akkor az edződnek :) igaz ez hajlamtól is függ.

én 14 kilót híztam(48ról 62re) és igazából most h nem szoptatok kezd el lemenni a súlyfelesleg, mivel 7 kiló plusz maradt rajtam, mert ettem ész nélkül :(

ne félj, ha segítenek Neked és betartod akkor szerintem sima ügy lesz :)

2017. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Valami plusz kell h jöjjön rád, hogy a gyerek is egészséges legyen. Amúgy meg lejön az első evben ha akkor foglalkozol a testeddel. Ne a terhesség alatt akarj ne hizni, hanem utána ugyesen letornázni
2017. júl. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem eszel felesleges dolgokat, csoki, chips stb, és normál mennyiséget eszel nem fogsz elhízni. De 10-12 kg még normális, én pl amikor szülés után 3 nappal haza jöttem a kórházból 10 kilóval voltam kevesebb. További 8 kg ment le fél év alatt, amíg szoptattam, így 5 kilóval kevesebb lett, mint amivel terhes lettem.
2017. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Hát, először is, remélem, nem Rubint Réka az edződ...a terhességgel mindenképpen van súlyváltozás, ha végighányod az elejét, még fogysz is, de ha nem, akkor is növekszik benned egy magzat, akinek ott a magzatvize is. Szerintem kismamaként nem feltétlenül az edzésen van a hangsúly, sokkal inkább azon, h ne legyen mozgásszegény az életmódod, ne egyél kettő helyett, ne cukrázdázz naponta, mert csak a krémes megy le, ésatöbbi. Normál étrendet kell tartani, fontos a megfelelő minőségű tápanyag. Sokaknál nem lehet elkerülni a vizesedést sem, de az kiürül. Rám 17 kg jött, 8 lement a szüléssel, rá egy hétre még 5, így konkrétan maga a hízás az nem is volt sok. Most a következőnél kb 13 kg jött fel, javarésze le is ment, ugyanakkor olyan borzasztó volt a kezdeti időszak, h én csak 300 grammos milkákkal bírtam ki😃, nem kellett volna. Szerintem örülj a fejlődő kis magzatodnak, egyél és sportolj odafigyelve, és ne aggódj a kilókon. Le a kalappal amúgy a nagy fogyásod előtt, nagyon ügyes vagy.
2017. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Remélem azért a babát tartod előtérben a + súllyal szemben :)


De bízz az edződben, segíteni fog, és ha ugyan úgy eszel ahogy eddig, hiszen sportolsz, gondolom étkezésre is figyelsz, akkor nem fog felmenni sok csak amennyi fontos. Neked van önkontrollod így nem hiszem, hogy aggódnod kéne :)


Egyet jegyezz meg, baba méretétől függően 10 kiló +ra számíthatsz, de minimum 6 kilóra (ekkor nem híztál semmit a súlyodhoz képest) A végén meg csinálhatsz akármi, ha vízesedsz azt nem tudod lediétázni, szülés után egy hét alatt vagy még annyi se eltűnik. De ez inkább a 30. héttől jellemző.


Nekem barátnőm sportos alkat, 17 kilót szedett fel, szülés után 7 kiló le is ment róla, majd 6 kiló az első hónapban tehát maradt rajta 4 ami egyáltalán nem sok. És pár hónap múlva az is lement és még fogyott 5 kilót a szoptatás miatt.



Nem kell ennyire aggódni miatta nagyon brutálisan kell enned és mozgásszegényen létezned terhesség alatt, hogy kövér legyél szülés után.


Boldog babavárást és kitartás, nem lesz gond, csak csináld úgy ahogy eddig és neked még segítséged is van :)


Vasárnap leszek 39 hetes és 11 kiló jött fel. Ebből a kisfiam lassan 3800g szóval úgy vélem nem "híztam" sokat bezzeg a hasam faltól falig ér :D


Minden jót és szúszá :D

2017. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Én 15 kilót fogytam a terhesség alatt vészes terhességi hányás miatt. A császár után, 7 hete volt, azonnal tök lapos volt a hasam, jelenleg is hizokurán vagyok a kóros soványságom miatt. Nyilván ez nem általános, de láthatod, h előre felesleges ezen kattogni, h mennyit fogsz hízni.
2017. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességnél diétáznom kellett, 9 kilót híztam. A másodiknál azt ettem, ami jól esett, 3 kilót híztam (csak a gyerek volt 4 kiló, tehát fogytam).Innen is látszik, hogy előre nem lehet tudni, hogy mennyit szedsz magadra.
2017. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Terhességi cukrom volt,dietáztam. 5kg-ot híztam összesen(ez amit "lehánytam" magamról az első trimeszterben) Ugyanolyan súllyal mentem szülni,mint amennyivel teherbeestem. 12kg-mal könnyebben jöttem haza a kórházból.
2017. júl. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

48 kilósan estem teherbe, a 3. Hónap végére 43 voltam a rettentő sok hányás miatt. 60 kilósan szültem, ebből kb 8 kiló volt a terhesség, egy 3 kilós gyerekkek, méhlepénnyel, magzatvízzel és vizesedett testtel.


51 kilósan jöttem ki a kórházból, ott semmit nem ettem, de a terhesség alatt tömtem magamba mindent. Nem mozogtam a terhesség alatt semmit, kicsit elpuhultam, de az első 3 évben folyamatosan rohangáltam és az egyre nehezebb gyereket emelgettem, így már az izomzatom nagyrésze visszatért, a méretem 34es maradt, viszont a fenekem továbbra is kicsit löttyedt.


Én nem tartanék a hízástól, inkább azt nézd, mennyire csíkosak a rokonok.


Nálunk a szülőszobában volt elefántbokájú nő, egy aranyeres visszerekkel, aki kompressziósharisnyát hordott, és egy rettentően striás. Nem csak pár csík, a melle, a feneke, az egész hasa és a combjánál és a karjánál is piros csíkos volt. Mint egy tigris, mondjuk 40es elsőgyerekes kövér anyuka volt, de ennyi stria akkor is extrémszámba megy, szerintem.


Én meg szépen szétrepedtem a vágás ellenére alul, szóval ritka, ha valaki minden nélkül megússza, addig örülj, amíg olyan törtènik, amin tudsz változtatni.

2017. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!