Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem akarok (megint! ) kövér...

Nem akarok (megint! ) kövér lenni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves koromra 174 cm voltam és 93 kiló. Olyan rémesen kövérnek nem tűntem, de engem nagyon-nagyon zavart. Akkoriban kezdtem el rendszeresen (heti 4-5 alkalommal) mozogni és megfelelően táplálkozni. Évek kemény munkájának és a kitartásomnak köszönhetően ma már 60 kiló vagyok, ráadásul a különböző mozgásformákkal töltött évek miatt, formás lettem, csinos.

Nagyon mélyről indultam, sosem hittem, hogy lehetek csinos.


Most meg kiderült, hogy terhes vagyok. Iszonyúan félek, hogy megint meghízok.

Van egy edzőm, ő az utolsó hónapig edzett és mondanom sem kell, hogy nagyon csinos maradt, semmi sem látszik rajta. Ő nagyon biztat, hogy minden rendben lesz, majd ő segít, kövessem amiket mond. Nem attól félek, hogy a hasamon majd látszik valami, ez egyértelmű. Hanem attól félek, hogy mindenhova jön fel és a vége az lesz, hogy megint kövér leszek.


Szerintetek lehetséges, hogy tényleg ne hízzak el? Van olyan aki alig hízott a terhessége alatt? A környezetemben mindenki rengeteget hízott. Nővérem 55 kilóval esett teherbe és 80 kilóval ment szülni. Én ezt mentálisan nem bírnám ki. Mit tegyek, hogy ne járjak így?



2017. júl. 21. 11:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

37hetes terhes vagyok,3.baba,18kilót hiztam pedig cukor liszt gyakorlatilag végig ki volt lőve az étrendemből,hónapokig 160g-os diéta szerint ettem,naponta 30-40percet edzettem,semmi cukros löttyöt nem ittam csak ásványvizet....szóval döbbenet hogy mi a franc ragadt rajtam!Fogadd el hogy hizni fogsz hacsak nem hányod végig a terhességet,de ugye az elég gáz lenne :/ elhizni nem törvényszerű de hizni bizony hogy kell :) az elsővel 28kilot hiztam,a másodikkal 23at,most 18,az ötödik babával lehet megállnék 10nél :D na jo nem,nincs több béby :P

Ne aggódd tul szerintem,figyelj oda mit mikor eszel,unalomból ne egyél,vagy mert a baba ezt vagy azt kívánja,nem ilyen nincs,a baba nem kivan semmit!!!! Minden jót neked :)

2017. júl. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%
A súlyod nőni fog így is, úgy is, mert több lesz a véred, aminek súlya van, a babának súlya van, a lepénynek súlya van, a magzatvíznek súlya van... De hízni, hájat felszedni nem kell. Ha mozogsz, változatosan és normálisan étkezel, az a terhességben csak jó és nem vezet hízáshoz. Csak sokan azt hiszik, hogy fel kell pakolni, meg törvényszerű meg ilyenek. Én is ettől féltem, engem több orvos nyugatott meg, hogy higgyem el, nem igaz. Én egy kevés extra súllyal indultam, semmit se híztam és tök örültek neki az orvosok, hogy milyen jó. Mikor félidőnél se híztam még semmit, akkor kérdeztem az orvosom, hogy mi van, ha így marad a végéig, azt mondta semmi gond, csak egyek változatosan és minőségi ételeket, nagyon csinos vagyok, de pont annyi kis tartalék van, ami bőven elég, így semmi gond, ha nem változik a súlyom. Neked se lesz semmi bajod, ha a baba és a járulékos dolgokon kívül nem gyűjtesz magadra hájat, az meg magától el is tűnik utána. Ha meg folytatod is a testmozgást, akkor attól se kell félned, hogy elveszíted a formád és szülés után ugyanolyan súlyod lesz de plöttyedt formában. A terhesség nem a világ vége, azért, mert sokan pogácsával meg ilyenekkel tömik magukat egész nap "más nem megy le" felkiáltással és akkor csodálkoznak, hogy még hol a vége, de 15 kiló fent van...
2017. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
73%

Egy ismerősöm több, mint 30! kilót szedett fel, mert a terhességre hivatkozva zabált. Nem kettő helyett evett (bár ez is butaság), hanem úgy, mint ha minimum egy kispályás focicsapatot várna. Napi 2-3 tábla csoki, 2-3 kiló mandarin, reggelire fél kiló kenyèrből szendvicsek, ebédre 3-4 tányér étel. Egész nap evett, de veszélyeztetettség miatt nem mozoghatott. Ha rászólt valaki (szülei, barátok, orvos), hogy vegyen vissza az evèsből, megsértődött, mert hát ő terhes, neki ennie kell. Szülés után tovább folytatta, mert ő szoptat, ennie kell...a gyerek lassan suliba megy, rajta még mindig van egy 20-as, de most épp azzal takarózik, hogy a szülés után átalakult a teste, azért ilyen.

Egy másik ismerősöm semmi extrát nem csinált, ugyanúgy evett a terhesség alatt, mint előtte, rohangált a 2 éves "nagy" után, és egy héttel a szülés után meg sem látszott rajta, hogy szült, csak a melle volt nagy a tejtől.

Ha nem zabálsz, és megfogadod az edződ tanácsait, nem lesz gond.

2017. júl. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!