Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Röntgen a terhesség korai...

Röntgen a terhesség korai szakaszában. Gond lehet belőle?

Figyelt kérdés
Kb. 3-4 hetes terhes lehettem ( még nem is tudtam róla ) amikor fogászati röntgent készítettek rólam, 3-szor is. Ólom köpeny volt rajtam. Aztán egy hétig erős fájdalom csillapítót is szedtem. Akik hasonló helyzetben voltak, azok tapasztalatai érdekelnének, lett-e bármi baja ettől a babának ?
2017. júl. 24. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kevès sugàrzàs èr ilyenkor, mintha repülővel repülnèl. Ès mivel a röntgensugàr nem a terhes mèht èrinti ìgy nem. Nekem a bölcsessègfogam röntgeneztèk, műtöttèk ki, terhessèg alatt. Ne aggòdj, boldog babavàràst!
2017. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem lesz gond, nekem is volt röntgenem, ha volt köpeny akkor minden ok :)
2017. júl. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem későbbi szakaszban volt röntgen, pont akkor, amikor veszélyesnek számít, szóval más a helyzet. Rajtam is volt ólomköpeny, és semmi baja a gyereknek. A nőgyógyászom is azt mondta, hogy lehet, nem lesz baja így.
2017. júl. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ólomköpeny pont azért van, hogy megvédje, ha van valami. A mai modern készülékekkel amúgy se sok sugárzás érné. Engem is röntgeneztek akkor mikor még nem tudtam róla, kaptam köpenyt, én nem is aggódtam az egészen, nem volt miért.
2017. júl. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja a röntgentől, de az "erős fájdalomcsillapító" már neccesebb lehet.
2017. júl. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!