Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, de nem vagyok...

Babát várok, de nem vagyok minden nap boldog, mint ahogy az elvárható lenne, van így ezzel más is?

Figyelt kérdés

Mondhatni depressziósnak érzem magam.

26 hetes vagyok és sajnos nem egyszerű a terhességem. 3 hónapon keresztül ágyban voltam az elképesztő rosszullétek, hányás miatt. Nemrég már javult a helyzet, jól nem vagyok, de sokkal jobban. Mikor már örülhettem volna, végre kimozdulhattam, emberek közé mentem, begörcsölt a hasam és ágynyugalom lett belőle. Semmit nem csinálhatok, teljesen haszontalannak érzem magam, hogy másoknak kell kiszolgálniuk engem. Plusz minden féle más probléma is becsúszott, orvossal kapcsolatban, családi ügyek, lakásfelújításban is vagyunk, az sem úgy alakul, ahogy terveztük, a férjemmel is elég sokat veszekszünk a gondjaink miatt, szóval szörnyűnek érzek mindent és alig várom reggel, hogy este legyen és vége legyen a napnak. Annyira sok még ez a 3 hónap, ami előttem áll. Legszívesebben sírnék megállás nélkül.

Ne értsetek félre, nagyon szeretem a babámat, de ezekkel az érzésekkel nem tudok mit kezdeni. Folyamatosan próbálok pozitív lenni és vannak napok, amikor sikerül is, de vannak olyan napok is, mint ma, amikor nem. Mindenki szerint ez az az élethelyzet, mikor a legboldogabbnak kellene lenni, ami miatt én még csak jobban haragszom magamra, mert nem élvezem a terhességet.

Én vagyok az egyetlen? Ha meglesz a pici lányunk, akkor vajon elmúlik ez?


2017. júl. 27. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ugyan ezt éreztem, elmentem pszichiáterhez, aki diagnosztizálta a depressziót. Ha szülés után se múlik el, akkor érdemes lenne neked is orvoshoz fordulnod, nekem rengeteget segített. Amúgy nem várható el, hogy végig boldog legyél. Nekem pl vészes hányásom volt, 1 hónap alatt 12 kg-t fogytam, nem tudtam felülni se segítség nélkül, olyan gyenge voltam. 5. héttől otthon voltam, a terhességem teljesen egybefolyik, nem is emlékszem szinte semmire olyan rosszul voltam, hogy másra nem is bírtam figyelni. 4x voltam kórházban kiszáradással. Irreális elvárás, hogy mindig boldognak kéne lenned, csak mert babád lesz. Kitartás, jobb lesz nemsokára!
2017. júl. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Nem KELL boldognak lenni, nem tudom, hogy ezt honnan vetted.

Sokan a terhesség alatt igazán nem is tudnak mit kezdeni az érzéssel, akkor se, ha problémamentes a terhesség. Az igazi kötődés a születés után alakul ki, napról napra, hónapról hónapra. A közös élmények, befeketett energia okoz egyre szorosabb kötődést.


Azt ne várd, hogy megszületik, a kezedbe adják és villámgyorsan elöntenek az anyai érzések. Teljesen normális, ha eleinte csak nézegeted, mint egy fura idegent. Idővel, lassacskán összecsiszolódtok.


Az, hogy a párkapcsolat hogy alakul... párja válogatja. A gyerek születése nagy próbatétel. Sír, kevés alvás, sok teendő, ez megterheli a kapcsolatot. Ha túléli a kapcsolat, akkor működőképes, ha nem, akkor még idejében kiderül.

2017. júl. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Normális ez is. Első terhességemnél megtapasztaltam a boldog babavárást, másodiknál meg azt, hogy a terhesség szó nem véletlenül lett az, ami. Nem élveztem, alig vártam hogy szüljek, nagyon megszenvedtem. Igen elmúlik majd. :) bár az eleje nekem egy érzelmi hullámvasút volt főleg az elsőnél, de jobb lesz! Csak ne azt várd, hogy azonnal. Bár biztosan van olyan is, nem vagyunk egyformák. :)
2017. júl. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Én is sokat sírtam a terhesség alatt, meg ahogy megszületett, még utána is. Most lett egy éves, már sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok.(Nem voltam depressziós, de ilyenkor abszolút normálisak a hangulatingadozások.) Egyáltalán nem kell folyamatosan boldognak érezned magad, emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod.
2017. júl. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérlek, menj szakemberhez!

Nem azért, mert nem vagy minden nap boldog, hanem mert ennyire ki vagy készülve.

2017. júl. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!