Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Válófélben vagyok, de terhes...

Válófélben vagyok, de terhes lettem az új páromtól. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Beadtuk 1 év különélés után a válási papírokat a férjemmel. 4hónapja van új párom s becsúszott a baba. Ugye nem automatikusan a volt férjem nevére kerül a baba?
2017. júl. 30. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
De.
2017. júl. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
De igen, első körben mindenképp a férjed nevére kerül. Aztán lesz egy kis macera vele hogy az apuka a nevére tudja venni, elég sok idő lesz
2017. júl. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor nem kerül rá, ha elválsz és még a szülés előtt házasságot kötsz a gyerek apjával. Minden egyéb esetben a volt férjed nevére anyakönyvezik és a tényleges apaságot majd a szülés után lehet és kell rendezni.
2017. júl. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
De, bizony a ferjed nevere kerul. Esetleg nemtudom kerheted- e a tiedre.
2017. júl. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha kimondják a válást,és ez azelőtt sikerül,hogy a baba megszületik,és a baba apukája elvesz,akkor ha megszületik a baba,akkor az új férj nevére kerül.
2017. júl. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
Kérheted a te nevedre úgy tudom,de mindenképp járj utána
2017. júl. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%
Nem kérheti.Házasságkötéskor meg kell adni,hogy milyen néven legyenek anyakönyvezve a születendő gyerekek.Bár lehet jó pénzért lehet változtatni az akkori
2017. júl. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szülés előtt férjhez mész a gyerek apjához, akkor az ő nevére kerül. Minden más esetben az exed nevére.

Nálunk is ez volt a helyzet, a párom exe teherbe esett az új párjától a válás előtt, ők ekkor már 3 éve éltek külön. A bírónő az utolsó pillanatig húzta a válást, mire leesett neki, hogy a gömbölyödő pocakban nem a párom gyereke van.

Válás után a lehető leggyorsabban ment férjhez az ex, így az apja nevére került.

2017. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
Kérheted a saját nevedre is; igaz, hogy házasságkötéskor nyilatkozni kell, de ez később megváltoztatható.
2017. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Mindegy, hogy a saját nevére kéri-e, mert csak akkor írják be apának a valódi apát, ha férjhez megy.
2017. júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!