Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettegek, hogy Down-kóros...

Rettegek, hogy Down-kóros lesz a babám. Hogyan győzzem le a félelmem?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok. Egyszerűen nem tudom élvezni a terhességem, mert minden percemet kitölti a félelem.

Alig várom már, hogy szüljek, hogy vége legyen ennek a rettegésnek. Sajnos 4d-re nem tudunk elmenni, mert mire megvettünk mindent, elfogyott a pénzünk. 4 hetem van még szülésig, de rettenetesen lassan telik az idő.

Amúgy 24 éves vagyok, nyaki redő 1,8 mm volt, AFP: 0,79 MoM. 18 hetesen voltam 4d-n,ott nem láttak semmi Down kórra utaló jelet. Viszont azóta lemaradt egy kicsit a combcsontja, kb 5 mm-t és azt olvastam, hogy az a Down kór jele lehet. És egyszerűen nem bírok megnyugodni!

36 hetes kismama.


2008. okt. 18. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj KÉRLEK!!!!!!!!Hidd el semmi baja a babádnak.Szinte ugyanezek voltak az én eredményeim is és semmi baja a picinknek.Mi 4d-re járunk és ott hidd el észrevesznek mindent.Meg tudod máshogy fejlődnek a Picik.Az eredményeid tökéletesek,fiatal is vagy,pont, mint én,nincs miért aggódni.Szóltak volna,ha nármi gond van.Üdv:33hetes kismami
2008. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. okt. 18. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a fiammal voltam terhes, 28 voltam, akkor még nem is volt 4D, meg ilyen-olyan teszt, csak az afp, meg a UH, de eszembe sem jutott, hogy down kóros lesz.

Légy pozitív, nem lesz semmi baj!!

2008. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért lenne Down-os?

Ne gondolj ilyen butaságokra,sokat számít a pozitív hozzáállás.Semmi baja hidd el,az 1,8-as nyaki redő tökéletes volt nyugodj meg.Nem egyforma a tesfelépítésünk,nem kell amiatt aggódnod,hogy rövidebb a combcsontja.Felesleges néha,hogy tudjuk az átlagos paramétereket,mert ha eltér kicsit mindig parázunk.Nem kell!!!

Az én első kislányomra akármilyen bodyt vagy pulcsit vettem,mindig hosszú volt mindnek az ujja.A második lányom hordja most ezeket a rucikat,neki mindennek rövid az ujja,és semmi baja egyiknek sem,Csak nem egyformán arányosak.Egyiknek rövid karjai vannak,a másiknak hosszabb.

Nyugodj meg,nemsokára a karjaidban tarthatod a szép egészséges kisbabád,gratulálok hozzá.

2008. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 13. heten voltam integralt teszten, az némileg megnyugtatott.

3mm alatt a tarkóredő tök normális, ugyhogy nyugi.

A babak meg csak egy ideig nőnek egyformán, utána nem, nincs olyan, hogy papírforma szerint ennyi mm-nek kell lenni ez a testresze, gondolj bele, szinte minden baba mas sulyjal es centivel szuletik.


nekem a 4ds nőci ugy inditott, hogy két ciszta van a babóm agyában :S amiről kiderult, hogy nem is ciszta, és legtobbszor felszivodik, kar aggodni (ja, egy hetre ra az egyik fel is szivodott, es aggodok a masik miatt, de annyira nem szabad, nem akarom, hogy erezze a pici)


Gondolj arra, hogy érzi amit te, ha szorongsz o is szorongani fog. Tudod, rózsaszín pónik, vigjátékok, szeretgetések, stb.ahelyett, hogy bebeszelsz magadnak ilyesmiket. minden adata papirforma szerinti, az afpd is jó, nem kell aggódnod. amugy a fej alakjarol, meg az orrnak a nem tudom milyerol szoktak megallapitani, sok dologbol kiderulhet, ha baj lett volna mar kiderult volna nyugi!

2008. okt. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia, ne izgulj, a babád nem down kóros. Sokat beszélgettem egy genetikussal, aki nagyon kedvesen elmagyarázott mindent, mert én is betegre aggódtam magam. A down kórt már a 12.héten látják az uh-n, és ha a 18.héten nem volt erre utaló jel, akkor nem down kóros ez biztos. A csontok meg nem egyformán nőnek, minden baba más. Ha stresszelsz azzal többet ártasz! Nyugodj meg, pihenj, készülj a szülésre! Azzal nem használsz a babának ha kikészíted magad!
2008. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló vagyok és még hozzátennék egy gondolatot az előőbiekhez - amiért sokan le fognak pontozni.

Nagyon nagyon sok genetikai eredetű betegség létezik. Ezeknek csak a töredékére végeznek szűréseket. Vannak olyanok is amelyek csak a gyermek 1-2 éves korában vagy még később derülnek ki. Attól, hogy nem down kóros a gyerek, még ezer más baja is lehet, csakúgy mint teljesen egészséges is lehet! Nem érdemes tehát ezen idegeskedni.

Vegyél erőt magadon és ne idegesítsd magad! Boldog babavárást!

2008. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugi!

A combcsontból nem lehet semmir sem következtetni. Az Uh nem pontos méreteket mér, csak saccal. Lehet, hogy nagyobb is a combcsontja, mint a társainak. :)

Én is 24 éves vagyok, de mióta túl vagyunk a vizsgálatokon meg sem fordult ilyesmi a fejemben.

A tarkóredőtök jó volt, az AFP-d szintén, az UH-n sem találtak eddig semmit, szóval nyugi. :)

Kombinált vagy integrált tesztet nem végezeztettetek el?

2008. okt. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!