Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyes az Eda? Mik a...

Veszélyes az Eda? Mik a mellékhatásai? Kinél hogy zajlott? Nem féltetek tőle?

Figyelt kérdés
Alig tudok róla valamit, érdekelnének pozitív és negatív vélemények is. Amikor a fiamat szültem eszembe sem jutott hogy fájdalomcsillapítást, kérjek, bár azt sem tudom lehet-e.37 hetes kismama
2010. máj. 23. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy cikk: [link]


Én nem akartam kérni, de kaptam, mert igy állitólag gyorsabban tágultam. Nem bántam meg. Amikor beadták, attól rettegtem, merthát ugye gerincben matatás, nagyon izgultam, de nem fájt, nem volt csak két pici nyilalás, amikor a megfelelő helyet elérték. Inkább furcsa volt, mint kellemetlen. De ha azt nézem, hogy kényelmesen vajúdtam, és csak a kitolásra ment ki a hatása, csak ajánlani tudom. Végül császár lettem, igy hipp-hopp beadták az arra megfelelő adagot is, láttam a kisfiamat rögtön utána, mert nem aludtam, igy ez mindent megért. Az EDA után lehet mozogni is, ha kimegy, nem ugyanaz, mint a spinális érzéstelenitő. Nem okoz fejfájást egyebeket sem. Én csak nagyon nagyon fáztam a császár után, amig ki nem ment belőlem, ez volt az egyetlen kellemetlenség. Viszont a kitolási alatt ugye éreztem a fájásokat, mégsem tolhattam a császárra való előkészités miatt, ez alapján én úgy érzem, hogy azért kibirható akkor is, ha nem kap az ember fájdalomcsillapitót. Főleg, ha egyszer már végigcsináltad, szerintem várd meg mennyire fáj, és aszerint döntsd el. Nekem közben is lehetett dönteni legalábbis, nem előre kellett. Sok boldogságot!

2010. máj. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én pozitívat tudok mondani,én is nagyon féltem tőle,de tényleg nem fáj amikor beadják.Lassan tágultam,és amikor megkaptam az érzéstelenítőt,másfél órára rá meg lett a picim.Mindenki meglepődött,mert azt hitték hogy jóval később lesz meg a baba.Nekem se fájt a fejem tőle,semmi utóhatást nem vettem észre.

Könnyű szülést kívánok Neked!

5napos baba anyukája :)

2010. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rettegtem tőle, de 12 óra vajúdás után kértem és életem legjobb döntése volt!!!!!!!!!!
2010. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
6 éves a lányom. Őt EDA-val szültem, mert műtve van a bal vesém és ezt javasolták. Átkozom a percet, amikor beleegyeztem. Előtte vérvételre kellett mennem, meg aneszteziológushoz konzíliumra. Amikor megindult a szülés megkaptam az EDA-t. Nem volt kellemes, amikor beadták, de nem is ez a baj....félreszúrták, így fájdalomcsillapító hatása nem volt, minden t éreztem ugyanúgy, csak egy cső volt a hátamban. :( Nagyon kellemetlen volt. Most 34 hetes kismama vagyok és semmiképpen NEM fogom kérni. A szülést is nagyon elnyújtotta nekem. De ettől függetlenül, akinek jó helyre adják, lehet éppen hatásos. Sajnos nem tudom.
2010. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!