Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama aki inkább...

Van olyan kismama aki inkább "terhességnek" érzi a várandósságot "áldott állapot" helyett?

Figyelt kérdés

Az elején leírnám, hogy tervezett baba, nagyon örülünk neki, szóval ezzel mind gond. Csak... Volt a fejemben egy kép magamról, mikor még csak gondolatban volt, hogy babánk legyen. Na az egész nem olyan. Az elejére inkább nem térnék ki részletesen, annyi csak, hogy a tervezett 7. hónap helyett már 5 hetesen abba kellett hagynom a munkát, azóta itthon vagyok és egyszerűen minden bajom van. Elképesztően pörgős, jókedvű, vidám ember voltam, most pedig csak arra tudok gondolni, hogy még a 30. héten is hányingerem van, egyszer a hátam fáj, aztán az oldalam szúr, alig csinálok valamit, máris le kell pihennem, mert elfáradok, "kifordultam" magamból. A legtöbb kismama boldog és tesz-vesz, energikusak, én meg már alig várom, hogy vége legyen, mert remélem ismét a régi leszek.

Van ilyen panaszkodó, lusta kismama még rajtam kívül? Bár őszintén szólva nem is tudom, hogy magamat hibáztassam ezek miatt vagy ezek természetes dolgok, csak nem mindenkinél fordulnak elő.


2017. aug. 17. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Haha, neked tényleg csak ennyi a bajod? A 6. héttől kezdve a 36.-ig kihánytam a vizet is, igen kevésszer gondoltam arra, hogy ez áldott állapot lenne, főleg, hogy folyton ki akarták kapni a gyerkőcöt, hogy engem mentsenek. Nem mindenkinek jó a terhessége. Bár mondjuk, ha csak annyi lett volna a bajom, hogy fáradékonyabb vagyok, az engem nem zavart volna.
2017. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vannak szélsőséges esetek, pl az első hozzászóló ilyen volt. De az, hogy fáradékony vagy, vagy fáj itt-ott, tök normális. Nekem semmilyen gyomorpanaszom nem volt, elképesztően szerencsés vagyok és tök jófej a babám, amiért nem bánt sosem. De fáradt az én is vagyok, az első 12 hétben végig fájt a fejem, hangulatingadozásaim is vannak, nyűgösebb is vagyok a megszokottnál. Ettől függetlenül szerintem tökéletes a terhességem és alig várom, hogy ha ő megszületik, akkor jöhessenek a következő gyerekeink.
2017. aug. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem ez a kihányom a vizet is dolog "csak" az 5. és a 18. hét között volt. Utána javult a helyzet és kb 2 hete nem hánytam. Hidd el, az én problémáim is zavartak volna, csak sajnos még rosszabbat kaptál.
2017. aug. 17. 17:06
 4/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, de muszáj. Terhes szó jelentése térben és időben kiterjedő gyönyörűség, szóval eredetileg nem volt köze a teher szóhoz.


Nekem többnyire gondtalan a terhességem, szinte végig jól voltam/vagyok, vannak napok amikor minden rossz és tehernek érzem. Nálunk is tervezett évekig várt baba, aki lombikkal sikerült

2017. aug. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az elsot vegig hanytam, meg a szuleszeten is. Nem fordult ide ida, vegig ugyanugy volt, azt hittem valami belso szervem leszakad mert mindig ugyanazt rugta. 200 as pulzussal, 60/40 vernyomassal orultem a wc re kitamolyogtam.

Masodiknal olyan gyomorsavam volt vegig, hogy szetmarta a nyelocsovem, percekben mertem az alvast, azt is csak ulve.

En imadom a gyerekeimet, ok az eletem, de meg egy terhesseget nem birnek ki.

2017. aug. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 piroska és a farkas ***** válasza:
Én összevontam magamban a nehezet és a jót, így lett :" áldott terhesség". Mert igen, bazinehéz néha, és ezt szerintem nem bűn felvállalni,ugyanakkor valóban áldott állapot. Kitartást kívánok!
2017. aug. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem a szokásos hányingeren és fáradékonyságon kívül inkább az volt a bajom, hogy nem mertem utazni, nem mertem végigmenni az utcán, mert mivan, ha.... történik valami, megtámadnak, ki segít, stb.?

Lehet, hogy a hormonok játszottak, de szinte begubóztam. Nem lettem depressziós, mert örültem, ha kimehetek, de csak társaságban (férjemmel, anyámmal stb.), egyedül nem.

Különben is várandósan az ember jobban figyel és észrevesz olyan dolgokat, amiket normális esetben nem, pl. az emberek hozzáállása másokhoz. Elég ijesztő volt a saját bőrömön tapasztalni, hogy mennyire sz-rnak egymásra.


Szóval én is elképzeltem, hogy majd terhesen megyek kismamajógára meg ilyenek, aztán mégis máshogy alakult. Inkább túlélésre játszottam, viszont nem csinálnám vissza, mert örülök, hogy - még ha nem is a megálmodott vattacukorterhességet éltem meg - , megélhettem és éreztem, ahogy növekszik és ahogy rúg a fiam.

2017. aug. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Terhesség igen, áldottnak sosem éreztem. Alig várom a végét, nagyon nehezen békültem meg ezzel a hál isten átmeneti állapottal. Sokáig veszélyeztetett is voltam, egy hónappal hamarabb kellett eljönnöm munkából. Tulajdonképp csak a 2. Trimeszterben dolgozhattam és akkor is csak azért mert én kötöttem az ebet a karóhoz. Haszontalannak és szerencsétlennek érzem/ éreztem magam, akire mindenki úgy néz mint a hímes tojásra. Nem szeretek terhes lenni, de minden ellenérzés nélkül fogok újból elénézni a kilenc hónapnak, ha eljön az ideje újból, mert már most tudom, hogy a végeredmény ezeknél az "apró" dolgoknál is sokkal többet ér.
2017. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Jelen! Első baba, tervezett. én próbáltam felkészülni a terhességre, h nem olyan egyszerű, de nem lehet.. Sok hányás még a 3.trimeszterben a sok migrénes fejfájás amit gyakran hányással végződött vagy sírva kértem a férjemet, h hozzon jeges borogatást.. Ablakot nem tudok úgy pucolni, h ne kérjek segítséget, mivel félek, h kiesek.. Stb. Már most imádom szeretem a kislányunkat, de nem vagyok biztos benne, h lesz tesója.. :)
2017. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Kedves 9. válaszoló. Én már eldöntöttem, hogy nem lesz tesó. 3-4 hónapig magamat nem tudtam ellátni, nemhogy még egy gyereket.

2017. aug. 18. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!