Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama aki inkább...

Van olyan kismama aki inkább "terhességnek" érzi a várandósságot "áldott állapot" helyett?

Figyelt kérdés

Az elején leírnám, hogy tervezett baba, nagyon örülünk neki, szóval ezzel mind gond. Csak... Volt a fejemben egy kép magamról, mikor még csak gondolatban volt, hogy babánk legyen. Na az egész nem olyan. Az elejére inkább nem térnék ki részletesen, annyi csak, hogy a tervezett 7. hónap helyett már 5 hetesen abba kellett hagynom a munkát, azóta itthon vagyok és egyszerűen minden bajom van. Elképesztően pörgős, jókedvű, vidám ember voltam, most pedig csak arra tudok gondolni, hogy még a 30. héten is hányingerem van, egyszer a hátam fáj, aztán az oldalam szúr, alig csinálok valamit, máris le kell pihennem, mert elfáradok, "kifordultam" magamból. A legtöbb kismama boldog és tesz-vesz, energikusak, én meg már alig várom, hogy vége legyen, mert remélem ismét a régi leszek.

Van ilyen panaszkodó, lusta kismama még rajtam kívül? Bár őszintén szólva nem is tudom, hogy magamat hibáztassam ezek miatt vagy ezek természetes dolgok, csak nem mindenkinél fordulnak elő.


2017. aug. 17. 16:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hát ez az.. :) én is gondolkoztam ezen. Egész nap csak feküdtem, főzni nem tudtam, mert ha kinyítottam a hütőt rögtön mentem hányni.. Pedig aztán tisztaság van a hűtőben. ha közbe még egy gyereket is elkellet volna látnom lehet, h dunának mentem volna :)
2017. aug. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
23%
Más meg bármit megtenne egy babáért....
2017. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Anyámtól mindig azt hallottam, hogy a terhességei voltak "élete legszebb időszakai". Azt hittem, hoyg én is így leszek.

Aztán hánytam a 12. hétig, semmi nem maradt meg bennem, még volt, hogy az agyamba se jutott elég vér az alacsony vérnyomás miatt és emiatt mindenféle furcsa idegrendszeri tünetem lett. Utána is még sokáig volt, hogy egy pár perces sétát nem tudtam megtenni, mert szédültem és muszáj volt leülnöm a járdára. Ehhez képest a végén a tüneteim semmiségek voltak, de akkor megnehezítették a napjaimat. Reflux, kényelmetlen alvás, rossz álmok, állandó pisilés stb...

A leghidegebb télen volt a legnagyobb hasam. AZt hittem előtte, hogy nem kell terhes kabát, jó lesz a régi kabátom, de a végére kinőttem. Arra a 2-3 hétre meg nem akartam rengeteg pénzért terhes kabátot venni. A férjem pulóvereiből vettem fel több darabot, meg amit találtam. Ez nyilván az én hülyeségem volt, de ciki volt így NST-re menni, meg fáztam is, de ez is egy plusz nehézség volt, hogy hogy öltözzek fel. Szóval nekem TEHER volt amíg bennem volt a babám. De azóta is szeretem. :)

2017. aug. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!