Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudtál dolgozni a folyamatos...

Tudtál dolgozni a folyamatos hányinger ellenére?

Figyelt kérdés
attól kérdezem aki rosszul van/volt. így gondolom kénytelen voltatok elmondani bent, hogy mi a helyzet.
2010. máj. 25. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én sokszor rosszul voltam, de nem derült ki, a 14. héten mondtam el, mert már a boltba előreengedett egy férfi, utána esett le, hogy miért.
2010. máj. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én sajna annyira rosszul vagyok, hogy már dolizni sem tudok. :( És még csak 9hetesek vagyunk. Egész nap öklendezem, ha vmi lemegy, tök mindegy mi az, már jön is ki. Minden étkezés, néha ivás után is hánynom kell. Boldog babavárást!
2010. máj. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Dolgoztam, igaz állandóan jártam hányni. Én 16 hetesen mondtam el a többieknek, a főnökömnek előbb.
2010. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nalam mult het szerdan kezdodtek a rosszulletek! Meg csak 7+1 hetes vagyok. Volt egy nap, amikor nagyon rosszul voltam, allandoan rohangaltam a WC-re, de szerencsere nem vettek eszre. Nem tudom, hogy mi erre a megoldas. En mindenesetre megprobalom titokban tartani, legalabb a 13. hetig, persze csak ha olyan allapotban leszek. Majd meglatom, egyenlore birom...

Neked is ilyen problemad van?

2010. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki a Sepia nevezetű homeos bogyót... Teljesen persze ez sem mulasztja el,de nekem is nagyon sokat segített,enyhített a rosszulléteken... :)
2010. máj. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

mi nekünk még csak tervbe van, de tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek, ha ott leszek


röviden vázolom a helyzetet:


főnököm ha megtudná, hogy pl. terhes vagyok, akkor sok mindent nem tehet, de ha ne adj Isten elmegy a baba, akkor szerintem utána elküldene... az empátia hiányáról sajnos már bizonyított :( ezért nem szeretnék szólni neki a 12. hétig, vagy még tovább. szóval szeretnék feltűnés nélkül dolgozni tovább.


de! félek, hogy én az eléggé rosszul lévős fajta leszek. mert: pl. italtól is könnyen hányok, de már egy kanyargós hegyi autókázás is felkavar. (persze ne így legyen, de számítok a rosszullétekre)


a főnököm meg kb. 5 méterre ül a női wc-től.


ti mit tennétek? hogyan tennétek ilyen esetben?

2010. máj. 25. 13:45
 7/11 anonim ***** válasza:
ne mondd el, amíg nem muszáj. Még mindig kipróbálhatod, hogy azt mondod elkaptad a hányós vírust vagy próbáld ki a megne B6-ot, az csökkenti a hányinger érzését vagy irasd ki magad valami más indokkal a háziorvosnál vagy esetleg, amit az előző válaszoló írt, a homeós bogyó.
2010. máj. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon hányós-rosszullevős kismama voltam a 6. héttől. És más ok miatt, de nekem is titkolnom kellett a munkahelyen. Mai napig nem tudom, hogy csináltam, de sikerült, 20 hetes voltam, mikor elmondhattam végre. (Nem munkahelyi intrikát kell feltételezni mögötte, más oka volt, a főnökeim nagyon jól fogadták) És tényleg senki nem vette észre, hogy terhes vagyok! Volt, hogy mellettem lévő asztalnál kollégám déli hamburgeréből származó hagyma egész délután a kukában "illatozott", én meg már majd meghaltam, 5 percenként szellőztettem. Mondjuk én annyira tudtam "fegyelmezni" magam, hogy bent a melóhelyen nem hánytam. Ez biztos valami pszichés gát volt, mert reggel ébredéstől indulásig, aztán délután hazaérkezéstől elalvásig 10 percenként rohangáltam a klotyóra. De ettől függetlenül, hogy konkrétan nem hánytam, sajnos nagyon rosszul éreztem magam, émelyegtem, fájt a fejem. Egyetlenegy cinkosom volt, egy barátnőm, akiben igazán megbíztam, ő neki elmondtam már hamarabb, és amikor nagyon rosszul voltam, akkor a kitalált valami ürügyet, hogy "kivonjon a forgalomból" pár percre, hogy tudjak regenerálódni.
2010. máj. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! 13.26-os vagyok. Ugy sajnalom, hogy mar most ez aggaszt Teged. De probalj meg nem erre gondolni most. Majd ha ott tartasz eleg lesz ezen gondolkodni. Persze teljesen megertem a problemadat es azt, hogy felted az allasodat. Probalj meg csak jora gondolni, hogy minden rendben lesz es nem leszel nagyon hanyingeres. Egyebkent en is hanyos vagyok a kanyargos utakon, buszon, autoban es sajnos ezt most is ereztem a hetvegen, de szerintem ez nem mindig fugg ossze azzal, hogy mi lesz majd, amikor varandos leszel. Probalj majd ki mindenfelet, amit masok ajanlanak hanyinger ellen. En is itt olvasgattam par dolgot es most ket keksszel kezdem a napot, ahogy felebredek, mintha segitene... A hugom meg a gyomber teat javasolta, bar en meg nem probaltam, de Neki bevalt. Ha mar enyhiti, az jo, azt mar el lehet talan titkolni valahogy.

Megertem amit irsz, most en is ebben a szituban vagyok, bar nekem nagyon rendesek a munkahelyen, de nem mondtam meg el, tul korai lenne, megprobalom kihuzni a 12-13. hetig.

Fel a fejjel, ne gondolj most erre!


13.38-as: koszonjuk szepen a tippet, lehet ezt is kiprobalom majd. Most egyenlore a kekszes dolog mukodik.

2010. máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, sajnos ezt előre nem lehet megtippelni. Én az első terhességemet végig dolgoztam. Úgy hidd el, hogy még az utolsó napon is. Semmi bajom nem volt az ég világon. Most a 11. hétemet kezdtem és ha akarnék se tudnék dolgozni, mert egész nap elviselhetetlen hányingerem van és hányok is napjában többször. Az a szerencsém, hogy dolgozhatok itthonról. Kizárt, hogy most 10-12 legyek egy munkahelyen, összezárva másokkal.
2010. máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!