Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leendő anyukák mit szólnátok...

Leendő anyukák mit szólnátok hozzá ha?

Figyelt kérdés
Mit szólnátok hozzá, ha itt megbeszélnénk azokat a kétségeket, amelyek szülés után következnek be. Én pl nagyon félek a drasztikus alakváltozástól, mert sok éve közel 20 kg-t fogytam. Most már 21. hetes vagyok és a lában még mindig vékony, fenekemre sem igazán ment. Azért lenne jó, legalábbis örülnék neki, ha ezt megvitatnánk, mert a környezetemben azt tapasztalom, hogy én vagyok a hülye, hogy foglalkozok magammal, a testemmel. Volt, aki csak nézett rám és mondta, hogy most a baba a fontos. Igen, ő a fontos de az anya is szerintem. Szóval ne higgyétek azt, hogy én a cicimet féltem , mert kb sosem volt feszes cicim. Arra lennék kíváncsi, hogy aki most kismama és figyel arra most is, hogy szülés után ne egy bálna legyen, hogy éli meg a változásokat? Köszönöm szépen az értelmes és kevésbé indulatos válaszokat.
2017. aug. 26. 20:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hello. En is pont lefogytam mielőtt terhes lettem. De persze babat szerettünk vna es nem érdekelt az sem ha orult dagadt leszek ha ez az ara. Aztán képzeld valahogy az agyam megakadalyozta.. Eleinte sem zabáltam de sajnos hajlamom van a cukorra es jobbnak láttuk eleve ha a cukros diéta szerint kajálok. (en es a belgyogyasz.. ezért a tobbesszam) Nos... Meg azt sem mondanám, h annyira mozogtam volna, de nem hagytam el magam. Minden nap seta vagy valami mozgás 1-2ora benne van a programban. Es... 37hetes vagyok +1kg. :) azért en nagyon örülök ennek, de annak meginkabb, hogy a baba nagyon szep nagy. Állandóan 2 nappal merik kisebbnek, mint a mensi szerinti kora. (nem véletlen..mert mi tudjuk is, hogy ez a valóság) En ha megszületik tovább folytatom a dietamat, igaz akkor mar nem szamlalgatosat hanem a cukimenteset es reményeim szerint jo nagy köröket mehetünk majd seta gyanánt a babával. Ha hideg kesz megyünk babauszasra vagy valami. De próbálok aktiv maradni. :) a cicim engem se különösen aggaszt. Mindig kicsi volt.. Nincs ami lógjon ;) de nem akarok lepukkanni. Az kicsit aggasztó es eü.szempontbol sem okes.
2017. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szia, örülök, hogy írtál. Most kicsit megijedtem, mert 21. héten vagyok plusz 1-1,5 kg val több. Engem kicsit ez is megvisel most lelkileg sajnos. Sokszor olvasom, hogy 25 kg-t híztak és nem szeretnék annyit....
2017. aug. 26. 21:08
 3/20 anonim ***** válasza:

Hja nem.. Ne aggaszd magad. Ha nem hagyod el magad nem lesz annyi. Azért a baba a magzatvíz a mell növekedés a stb az ott az az 1-1.5 kg. Nem gond ez. Simán jo. Nekem azert 1 kg, mert a cukordieta miat en fogyok. A baba hízik.. Szóval ő a doki szerint "elveszi ami kell" vitamint kell tolni, hogy a fogaid ne menjenek tönkre (stb). A lényeg h ha megszulok azt mondta a vedono kb. 5 kg minusszal leszek.

Gondolom akik elhiznak, se igy tervezik. Nekem az végzetes lett vna. Előtte eleg komoly bajom volt ami ilyen sok zabalassal fuggott ossze.

2017. aug. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Bocs. Miatt akart lenni.
2017. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ezt a cukordiétát én is kipróbálnám, mert konkrétan tényleg nem szeretnék hízni. A melleim mivel sosem voltak feszesek, annak volt köszönhető sajnos, hogy amikor serdültem olyan szinten elkezdtek nőni, hogy nem csak a fájdalom volt sokszor elviselhetetlen a hátamnál, de úgy komplexem megutáltam őket. Szóval a hirtelen növéstől kb 7. osztályos koromban is úgy néztek már ki, mint aki már szoptatott. Amikor lement a közel 20 kg, szépen lefogytam a melleimből több méretet, aminek nagyon örülök. Nagyon félek, hogy megint akkora tőgyeim lesznek, mert megmondom az őszintét, erről hiába próbáltam beszélni a védőnővel lerázott annyival, hogy rakodjak. Mondtam, eszemben sincs, mert nem akarok gurulni.
2017. aug. 26. 21:22
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem gáz ez a diéta. Nem is értem h mas mit szívatja magat vele.. En siman tartom es meg csak nem is drágább. (hat nyilván nem az update boltból veszem a dolgokat)

24. Héten úgyis menned kell neked is cukorterhelésre, utána belgyógyászhoz. Mondod neki, hogy milyen aggályaid vannak, meg, hogy voltál elhízva, segítsenek neked ebben, és elmondjak mit hogy csinálj.


Jo amugy nemtom mennyire érdemes tartani a 180as cht ha nem vagy cukros vagy mennyire karos ez rad vagy a babara. Ezért kérdezd meg. Az tuti nem karos ha nem zabal az ember ossze mindent amit talál.


En tornasz vtam.. Biztos van kivétel, de nekem a tobbseghez hasonlóan elfelejtett mellem nőni. :) en nem bánom ha lenne egy eros b

2017. aug. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én nagyon gyűlöltem a hatalmas melleim. Amikor lefogytam 85 d ről ment le 80 c re és megszűnt a váll és hátfájás is. Persze csinibb is lettem .
2017. aug. 26. 21:41
 8/20 anonim ***** válasza:

De jo neked. Nekem 75a-max 80a..gyenge b..ről most 85b. Es ennyi. De mondjuk azt mondtak a b tuti lesz.


Ami engem kiakasztott az elején h nehogy vizesedjek. Na arra azt mondta a vedono, h keves sot egyek es igyak sokat. Nekem ez is bevált. En rajtam viz sincs. Mindig nyomkodom a lábam de semmi. Sot a legjobb h azt mondta a férjem, h a seggemen elmúlt a narancsbor. :) igazából mar csak abban bízom nem is akar visszajonni.

2017. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Éppen nemrégen írtam ki, szóval hasonló gondjaink vannak :(

2017. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

De furcsa, hogy milyen másképp éljük meg a dolgokat :)

Én évekkel ezelőtt lefogytam 25kg-t, amit azóta tartottam. Sokat sportoltam, futottam, edzettem. Aztán terhes lettem, és egyből visszavettem a sportból. Ésszerű keretek között étkezem, azért nem makulátlan az étkezésem, alapvetően egészséges, de azért több szénhidrátot kívánok. 24 hetes vagyok, és most tartok +4kg-nál. Engem aggasztana, ha fogynék, hiszen már a baba+ magzatvíz és a két számot nőtt melleim legalább egy-ket kg :D

Én imádok kismama lenni, figyelem a súlyom, de azért nem élem meg nehezen az alak változást. Szerintem kicsit el kellene lazulnod és élvezni a babavárást:)

Hidd el, baba után szinte azonnal le fog menni a plusz, de ha marad is pár kg, gyorsan leadjuk! Egyszer már jelentősen lefogytunk, miért ne menne mégegyszer?

Szerintem vedd picit lazábban, mert ha most 1kg aggaszt, mi lesz , ha vizesedsz és feljönni a végén +4-5kg? Ami szüléssel lemegy, a babát nem érinti. A babavárás alakváltozással jár, ezt szerintem el kell fogadni. És ha sikerül, sokkal nyugodtabban és boldogabban tudjuk megélni az egészet :)

2017. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!