Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első baba, fura érzések?

Első baba, fura érzések?

Figyelt kérdés
Tervezett terhesség, most vagyok 24 hetes. Néha nagyon örülök a babának, néha meg nagyon félek attól, hogy milyen lesz. Gyakran olyan gondolataim vannak, hogy ez valami tévedés, biztosan nem lehetek terhes, hiszen én még gyerek vagyok, nem lehetek máris anyuka (25 vagyok). Közben az egész család azzal zaklat, hogy miért nem beszélek a babához, nekem semmi kedvem beszélni hozzá, hülyén érezném magam, nem is érti.
2017. aug. 29. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Akkor ne beszélj hozzá, nem kötelező, egyébként ilyen korán nem hallja, vagy nem érdekli, csak egyesek kicsit túl romantikusan fogják fel ezeket a dolgokat, később meg úgyis hallja a hangodat ha másokhoz beszélsz.
2017. aug. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Én 25 hetes vagyok, és én sem beszélek a pocakomhoz :) Max mikor hirtelen beindul a rugdosás, megsimizem, és köszönök neki :D De ez kb reflex. Egyébként nekem is kicsit fura, hogy mások mesélnek a pocakjuknak. Ne foglalkozz a családoddal, mindenki úgy éli meg a várandósságot, ahogyan szeretné, és jónak látja. Vigyázz magadra, a többi nem számít.
2017. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem 13 hónapos a kisfiam, pocakban én sem beszéltem hozzá. Teljesen normális, amit érzel, csak erről nem szoktak beszélni. Nekem is voltak ilyen pánikolós pillanataim, nyugi, nincs semmi baj. :) Imádni fogod, ha meglesz. :)
2017. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem hallja? Hát ez jó, remélem, nincs gyereked. 25 hetes magzat már tudja, melyik hang az anyjáé.


Egyébként ha nem akarsz, ne beszélj hozzá, én sem szoktam, és nem érzem magam rosszul miatta. Ne hagyd, hogy rád erőltessék, amit nem szeretnél. A hormonok dolgoznak benned gőzerővel, természetes a bizonytalanság is, agodalmak is. Hiszen az első babád lesz. Hidd el, idővel ráhangolódsz az anyaságra, ahogy telik az idő.

Gondolom, nemrég kezdted érezni a mozgását intenzívebben, a hasad is mostanában lett nagyobb, így már sokkal elképzelhetőbb a baba, és ez megijeszthet. Ne aggódj, mert ez normális, nem vagy egyedül.

2017. aug. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
En is igy voltam vele.Sot kikor megszuletett a lanyom (csaszarral),meg ztana is tobb hetig nem ereztem azt a felhotlen oromot.Ellattam,gondoztam de ennyi volt.Aztan kb 1-2 honap alatt ez elmult.Most 4 honapos es mostmar erzem:).Mostmar puszilom olelem szeretem.Fura volt az elejen aut hittem szar anya leszek ettol.De valtozott minden.Nalad is fog nyugi
2017. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
4 anyukáddal kötekedjél. Köszi! Nagyjából 25 hetesen kezd el hallani, mást is mint a bélhangok, mint ahogy írtam innentöl kezdve akkor is hallja az anyját ha nem hozzá beszélnek, tök mindegy, hogy kihez beszél.
2017. aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül ezzel, teljesen normális, ami végbemegy benned. Én sem beszéltem soha a picihez, míg a pociban volt. A rokonság megjegyzéseit próbáld figyelmen kívül hagyni.
2017. aug. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem vagyok egyedül. :) Ez a babához beszélés idegesít a legjobban, tizenvalahány hetesen a nagymamám azzal jött, hogy biztosan azért nem beszélek a babához, mert valami gond van a házasságommal. Amikor mondtam neki, hogy dehát egy aranyhal értelmi szintjén lehet jelenleg, meg amúgy sem hallja, akkor jött azzal, hogy dehát egy Édesanya azért mégis... Előtte meg kiselőadást tartott arról, majd levelet is írt, hogy egy nőnek tilos emelnie, főleg terhesen, mert meglátott egy képet arról, hogy a kutyám az ölemben van. Mióta kiakadtam párszor azóta visszavett, de azért így is eléggé belém tette az ideget az ilyenekkel.
2017. aug. 29. 19:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem kér gyerekem van, most tervezzük a harmadikat, szeretek anya lenni. Parszor megprobaltam beszelni a pocakomhoz mindketto terhessegnel de nem ment, olyan termeszetellenesen fura volt abba is hagytam.. inkabb csak simogattam neha. Ettol meg nem leszel rossz anya.
2017. aug. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én sem beszélek a pocakomhoz. Nekem nem megy, ettől még nem leszel rossz anyuka. :) 34 hkm
2017. aug. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!