Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért olyan nagy tabu beszélni...

Miért olyan nagy tabu beszélni a terhesség alatti súlygyarapodásról?

Figyelt kérdés
Most terhes vagyok és mindenki azzal piszkál, hogy ne foglalkozzak a súlyommal mert csak a baba a fontos. Hozzáteszem, nem gyarapodok irdatlan mennyiségben, viszont a terhességem előtt 25 kg-t fogytam. Szeretnék fitt maradni , mert szerintem a terhesség nem arról szól, hogy zabáljunk és a végére 25-30 kg-t hízzunk. Én elfogadom, aki nem foglalkozik a súlyával de engem meg kritizálnak, sőt volt hogy a védőnő be is szólt, hogy vékony a lában és rakodjak. Olyanok válaszát várnám, akik terhesség alatt is foglalkoznak a súlyukkal és nem akarnak a végére elhízni. 22. hétben vagyok és 1,5 kg van , amit gyarapodtam. Köszönöm a válaszokat , hátha itt megértő "fülekre" találok.
2017. aug. 29. 16:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat fogytam terhesség előtt és én se akartam pluszban hízni, így odafigyeltem. (Mondjuk sok választásom se volt, hiszen IR-es vagyok.) Nekem a végén indultak be a kilók, szülésre 12+ a vége. Sokak ugyan annyival, vagy kevesebbel mennek szülni, mint amivel teherbe esten. (Terhességi hányás, vagy CH diéta miatt pl.), semmilyen káros hatással nincs a magzatra. Nyilván odafigyelsz, hogy egyél megfelelő mennyiségű fehérjét, húst, tojást, gyümölcsöt, tejterméket, minőségi (nem finomított) szénhidrátot. Ezektől nehéz zsírra hízni. A babának nincs szüksége az evőkanállal evett Nutellára, meg vödör fagyikra, ezt gondolom a védőnő se vitatja.
2017. aug. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezen a véleményen vagyok, mondjuk nem is vagyok édes szájú, helyettem megeszi a vödör fagyit a párom.
2017. aug. 29. 16:45
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Soha nem kellett 25 kg-t fogynom, talán ezért nem érzem át a problémádat.


Bizony "nem törődtem" a súlyommal terhesen, de miért hiszed azt, hogy ez azt jelenti, hogy aki nem figyel, az zabál?


Nem zabáltam, nem szokásom, mégis 17 kg jött fel, ami senkit nem zavart. Se az orvosomat, se a védőnőt, de legkevésbé engem.


A szülőszobáról 10 kg-val könnyebben és egy 3,3 kg-s gyerekkel távoztam.

2017. aug. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ha figyelmesen olvasod a kérdést, olyanok történetére voltam kíváncsi, aki sokat fogyott szülés előtt !
2017. aug. 29. 16:48
 5/21 A kérdező kommentje:
Terhesség előtt bocsánat.
2017. aug. 29. 16:48
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Egy ismerősöm terhesség előtt munkával hájpacmibol modellalkat lett, terhesen mégsem rugozott a témán. Elpityeredett egy egy anyáknapi verstől és a szoptatásrol olvasott.

Kb a baba 1,5-2 éves korában kezdte az edzést ujra, addig szoptatott

2017. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
*szoval neki nem tabu a terhességi sulygyarapodas csak nem érdekelte
2017. aug. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Nézd én nem fogytam terhesség előtt, mert nem volt hova! 55 kiló voltam. Mind a két terhességnél figyeltem a súlyomra és mozogtam is (előtte is mozogtam, és nem kismamatornát csináltam, szülés után is mozogtam) Az elsővel 6, a másodikkal 5 kiló jött fel rám, simán a versenysúlyommal mentem haza, már hasam sem volt, amikor hazaengedtek. Kaptam érte hideget meleget! De nem érdekelt! Szerencsésnek éreztem magam, hogy nem kell a szülés után a súlycsökkentésen aggódnom!
2017. aug. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

ja és én nem hánytam :)

Utolsó voltam

2017. aug. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Miért kaptál érte hideget meleget??? Azért mert nem híztál el ill. meg?
2017. aug. 29. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!